Skocz do zawartości

Mgławica Serce (IC1805 ) i pozostałość gwiezdnej katastrofy (SNR G132.7+01.3)


mack_mnk

Rekomendowane odpowiedzi

Jest SNR wyraźnie widoczny, super!

 

Trochę też mi ulżyło, ponieważ obawiałem się, że namówiłem Cię na obiekt, który nie wyjdzie ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze masz gigantyczny gradient zwłaszcza w PD - gdyby to udało się zdjąć to i SNR byłby lepiej widoczny - teraz jest w nim utopiony. Zobacz tutaj na rozkład wodoru w tych okolicach:

https://www.mdwskysurvey.org/recent-highlights?pgid=iw2583if-60cb6631-6ffb-4c83-9041-bcbd73ad8638

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack_mnk napisał(a):

Materiał zbierany w dwie noce od 15.09 do 17.09. Oprócz Mgławicy Serce czy młodziutkiej gromady Melotte 15 na zdjęciu w prawym górnym rogu zarysowała się również pozostałość po supernowej SNR G132.7+01.3. Drugie zdjęcie bez gwiazd pozwala na ukazanie większej ilości detali SNRa, które nieco gubią się w blasku gwiazd. :) 
 

Sprzęt: Redcat 51, ASI294 MC-Pro, Antlia Triband RGB Ultra, SW EQ6R-Pro
Ekspozycja: 152x300s
IC1805v2final.thumb.jpg.b9c74a249efcf5ee7e287d72e023a702.jpg

 

IC180517.09pixFinalv2starless.thumb.jpg.4f08fb1938f2d59f762a78d91539850d.jpg

Świetne!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Wydaje mi się ze masz gigantyczny gradient zwłaszcza w PD - gdyby to udało się zdjąć to i SNR byłby lepiej widoczny - teraz jest w nim utopiony. Zobacz tutaj na rozkład wodoru w tych okolicach:

https://www.mdwskysurvey.org/recent-highlights?pgid=iw2583if-60cb6631-6ffb-4c83-9041-bcbd73ad8638

Dzięki za ten komentarz, próbowałem powalczyć z gradientem na tyle ile mój poziom umiejętności pozwalał i wyszło to co poniże. Z prawej strony zdjęcia jest teraz znacznie lepiej i SNR ma większy kontrast. 
IC1805andSNR.thumb.jpg.d7c38a9244eb41e5cf1240664bdd0cc8.jpg

 

Edytowane przez mack_mnk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Herbert West napisał(a):

Jest SNR wyraźnie widoczny, super!

 

Trochę też mi ulżyło, ponieważ obawiałem się, że namówiłem Cię na obiekt, który nie wyjdzie 😉

Teraz po poprawieniu gradientu widać w końcu całą pętlę na zdjęciu z gwiazdami :)   

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.