Skocz do zawartości

Składanie zdjęć z różnych kamer - ASI 294 MM vs ASI 2600 MM - SHO


Wiesiek1952

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Auron napisał(a):

Wiesiu poraz kolejny udowodniłeś, że nie ma mocnych na Ciebie. Trudność powyższego zagadnienia wyłożyłeś z taką łatwością, podobnie jak nauczyciel tłumaczący kolejność wykonywania działań dzieciakom w podstawówce. Dzięki Wielkie :D 

PAN Wiesław ma główkę na karku zajebista. Jeszcze gdyby się tak szybko nie obrażał i miał wiecje pokory. Bylby Człowiek Doskonaly. 

 

Wszystko pięknie ale....

 

@Wiesiek1952

Panie Wislawie, poza Pixa jest jakiś program co takie rzeczy ogarnia? Czy szkoda czasu na inne programy? Bo ja dłubię torche siril trochę PS ale Pixa mi nie leży. Ani trochę ... Jestem skazany an porażkę w świecie astro? 

Edytowane przez Kriss2022
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kriss2022 napisał(a):

PAN Wiesław ma główkę na karku zajebista. Jeszcze gdyby się tak szybko nie obrażał i miał wiecje pokory. Bylby Człowiek Doskonaly. 

 

 

Ooooo... reinkarnacja widzę.  Powiedziałeś wszystkim Adios! przy okazji ubliżając. Powyższy wpis też z tego gatunku. Może sam zacznij od pokory i minimum szacunku do innych. Doskonały może nie będziesz ale na pewno lepszy. 

 

Dla mnie jesteś "Adios". 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sidiouss napisał(a):

APP potrafi zmielić kota z psem i wypluć eleganckie wyniki, także myślę, że warto spróbować jeszcze i porównać z tym co Ci wyszło @Wiesiek1952 :)

Nie wiem, nie jestem przekonany czy porównywanie programów ma sens w tym przypadku. Na etapie kalibracji wszystkie robią to samo bo to są te same proste rachunki - odejmowanie darków/biasów i dzielenie przez flaty. Alignment to czysta geometria i przekształcenie klatki tak, żeby gwiazdki się pokrywały. Stackowanie - tu możliwości jest więcej bo to "średnia ważona" i w zależności jak przypiszemy wagi możemy mieć dość różne wyniki. Możliwości milion i nie jest to porównanie programów bo te liczą co user im kazał. Nie znam za dobrze APP ale pewnie jest podobnie jak w PI - wagi mogą być wyliczane w zależności od SNR, PSF czy wręcz tego co se user wymyśli (może być np. Attitude albo nawet czas czy odległość kątowa od księżyca).

 

Zostaje składanie klatek z różnych kamer, z różnym gainem, z różnymi czasami naświetlania, z różnych teleskopów itp. itd. Jedynym sensownym (po mojemu) podejściem jest to co opisałem w pierwszym poście. Bo sposób jest spójny logicznie i tyle. 

 

Czy są inne sposoby? pewnie tak. Natomiast nie znam programu, który by robił to w automacie w takim trybie PHD. 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.