Skocz do zawartości

Milky Way smartfonem


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Już nudny się robię z tym materiałem :) Obiecuję że ostatnia fotka. Przepuściłem poojedyńczą fotkę przez Maxima DL z odjęciem darka.

Coś takiego z tego wyszło, dla porównania poprzednia fotka. To rzeźba z jpg żeby nie było wątpliwości :) Około 40% resize.

Przypominam sobie obróbkę w DS, zupełnie wyszedłem z tematu...

Trochę efekty podobne  jak z zabytkowego canona 50D przy dużej dozie dobrej woli :)

 

Untitled-2.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada się z tym zgodzić. Najbardziej mi brakuje w tym smartfonie 8k, szkoda że to wyłączono. 

Jeszcze pobawię się astrofoto w trybie pro w ekspozycje z wysoką rozdzielczością dla 50mpx,

z ograniczeniem do 30 sek. Btw: od lat byłem zwolennikem Iphone i takimi telefonami się posługiwałem, 

ale moim zdaniem na dziś w bitwie flagowców (w obszarze fotografii)  Iphone 14 pro został mocno z tyłu, o 15-sce nie będę pisał ;)

Następnę lata mogą być pasjonujące, możemy być świadkami ograniczenia rynku aparatów bezlusterkowych

wyłącznie do segmentu zawodowego i specjalistycznego amatorskiego (ornitologia, samoloty). Teleobiektywów smartfony nie przeskoczą,

te wszystkie "przystawki" tele nadają się do koszalina.

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real last, last...

Nowa próbka dla 30 sek., jpg (!) 50mpx, obiektyw  23 mm, ISO 800, surówka, resize 66,6%,  środek kadru (chmury), okolice Deneb.

No dark, no bias, no nothing :)

Pokażcie mi surówkę z 6d w zbliżonej skali dla 30sek. ekspozycji  z podobnym ISO (może być z krótką sigmą art) to może się nawrócę ;)

Trochę mi mont popłynął jak widać :)

 

 

 

 

 

AMER.png

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Lysy said:

Pokażcie mi surówkę z 6d w zbliżonej skali dla 30sek. ekspozycji  z podobnym ISO (może być z krótką sigmą art) to może się nawrócę ;)

Trochę mi mont popłynął jak widać :)

 

 

Jak będzie pogoda zrobię ten obszar nieba Canonem 6d + Samyang 35mm z ustawieniami iso800, 30s. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałbyś tak realnie porównać to dobrze by było dobrać obiektyw z ogniskową umożliwiającą uzyskanie tej samej skali co w S23

dla 23mm ogniskowej z pixelem o rozmiarze (heheheh) 1,0 mkm, w 6d masz 6,54mkm  o ile pamiętam, czyli obiektyw w granicach 130mm,

myślę że wtedy S23 jednak popłynie, po prostu mniejsza ilość gwiazdek w S23 się zarejestruje. 

 

Natomiast dla 35mm to może być ciekawe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze stac 30x30 sek dla 50mpx, DDS, bez obróbki. Maxim odmówił posługi może za duże pliki. Chciałem się tylko zorientować czy szum po stacku nie wylezie i jest ok.

Warunki beznadziejne, chmury. Będę się jeszcze bawił, planuję przy okazji avikowania Jowisza wykonać powiedzmy jakąś łączną ekspozycję rzędu godziny

z dokładnym ustawieniem monta tylko musi być trochę nieba. Rezise ofcrs. 

 

Autostack_1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.