Skocz do zawartości
  • 0

No link to mount stand alone mode ?!


Łukasz.C

Pytanie

Witam, wczoraj po włączeniu HEQ5 na samym początku na pilocie SynScan zobaczyłem taki komunikat "No link to mount stand alone mode". mogę wprowadzić datę , czas ale już sterowanie strzałkami nie działa, montaż nie odpowiada. Połączyć z niną też nie ma problemu , ale już ręczne sterowanie nie działa. Miał już ktoś z was taki komunikat? Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

IMG_7105.thumb.jpeg.db4516e191fc6770474507757c1f2fc3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Robiłeś coś z montażem/pilotem wcześniej? Nie wiem, próbowałeś aktualizować firmware, podłączałeś pilota do kompa itp.? Czy nagle samo się tak zrobiło? I pokaż zdjęcie całego pilota i jak masz to popodłączane.

 

Bo to generalnie oznacza, że pilot ma zasilanie, ale nie ma komunikacji z montażem (niektóre piloty mają swoje gniazdo zasilania i można je wtedy włączyć bez montażu - i wtedy na starcie wyskoczy taki komunikat). Jak masz wszystko podłączone "normalnie", to pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest zasilanie - może masz za niskie napięcie albo zasilacz ma za małą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli przewód spiralny i gniazda są OK, to uszkodzeniu uległ "pilot" SynScan. Dobrze byłoby sprawdzić również sprawność elektroniki montażu (z pominięciem "pilota") - czy masz taka możliwość? W razie potrzeby mogę to naprawić - pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, montaż jest na gwarancji , wysłałem dziś pilota do serwisu , tak aktualizowałem soft ale po południu , potem szedł jeszcze parę godzin, pilot nie ma osobnego zasilania. na jakimś zagranicznym forum wyczytałem że najprawdopodobniej padł jakiś kondensator czy coś nazywają to "PIC " zasilacz 12v 3,8A.

seg dzięki jak by co to się odezwę, niestety nie mam możliwości sprawdzenia montażu bez pilota, słyszę tylko że szumi jak włączę. Montaż jest ze mną od 2 miesięcy,  więc wątpię że zasilanie, często był testowany na N.I.N.Ie  zresztą podłączony do niej przewodem takim jak do drukarki

Edytowane przez Łukasz.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Patryk Sokol napisał(a):

Jak okaże się, że problemem jest pilot, a montsż ok, to daj znać. 

Mam pilot na zbyciu i oddam za koszty przesyłki i Colę. 

Hej, w sumie pilot by się przydał sprawdził bym czy tylko pilot padł hmm, tylko że mój odesłałem wraz z przodem by jego też sprawdzili 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.