Skocz do zawartości
  • 0

Fujinon 10x70: wymiana osłon gumowych okularów


KrisJot

Pytanie

Cześć,

 

Mam okazję zakupu używanej lornetki Fujinon 10x70. W lornetce są do wymiany osłonki gumowe okularów. Zauważyłem, że orginalne są przyklejane na jakiś klej. Możecie proszę podpowiedzieć czym przykleić zamienniki, tak aby użyty klej był bezpieczny dla optyki (zwłaszcza dla powłok AR)?

 

Kris

Edytowane przez KrisJot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
16 godzin temu, KrisJot napisał(a):

Cześć,

 

Mam okazję zakupu używanej lornetki Fujinon 10x70. W lornetce są do wymiany osłonki gumowe okularów. Zauważyłem, że orginalne są przyklejane na jakiś klej. Możecie proszę podpowiedzieć czym przykleić zamienniki, tak aby użyty klej był bezpieczny dla optyki (zwłaszcza dla powłok AR)?

 

Kris

Osłonki powinny się trzymać samoczynnie ale jeśli tak nie jest można użyć zwykłego butaprenu.Bedzie trzymał na tyle dobrze aby muszle oczne nie odpadały i na tyle słabo aby można było je bez większego problemu zdjąć jeśli zajdzie taka potrzeba.

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ty tak na poważnie?

Czyli rozumiem z tego, że @KrisJot muszle oczne wytnie z dętki.

 

Pisząc to, co wyżej miałem na mysli, że:

 

A. Kupując w sklepie ma DEMONTOWALNY komplet.

B. Naklejając dętkę na pierścienie z gwintem nie ma obawy o powłoki skoro wykręcił wcześniej całą muszlę i klei to "na boku".

 

Dodatkowo polecam niektórym zapoznanie się z terminem "klej kontaktowy" (ww. Butapren) i z zasadami klejenia takim klejem.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, YOKER napisał(a):

Muszle oczne sa z gumy... z jakiej dętki.? Dobra nie było tematu niech kupi detke :)

Dramat. To był żart, ponieważ wygłosiłeś truizm na temat niemożliwości nagwintowania gumy muszli ocznej, ręce opadają.

Poza tym autor wątku pisze o planie przyklejania zamienników do lornetki za kilka tys., więc dętka będzie w sam raz, albo szlauch, prawda?

 

20 minut temu, KrisJot napisał(a):

No coś podobnego:-). Poderwane z jednej strony.

To ją wykręć i przyklej.

Edytowane przez seg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, seg napisał(a):

Dramat. To był żart, ponieważ wygłosiłeś truizm na temat niemożliwości nagwintowania gumy muszli ocznej, ręce opadają.

Poza tym autor wątku pisze o planie przyklejania zamienników do lornetki za kilka tys., więc dętka będzie w sam raz, albo szlauch, prawda?

 

To ją wykręć i przyklej.

Dzięki za radę, ale pisałem, że tam nie ma gwintu... .

 

P.S.

Ogarnąłem, podklejone i bangla.

Edytowane przez KrisJot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, KrisJot napisał(a):

Dzięki za radę, ale pisałem, że tam nie ma gwintu... .

K mać, jest! Próbowałeś?

 

W poniższym modelu muszle są na gwintach. To samo w 7x50 etc., może masz jakiś antyk, ale tego nie wiem.

 

 

qqqqq.jpg

Edytowane przez seg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze w tym jest to, że ci wszystko rozbiłem na atomy, żebyś w końcu zrozumiał, a ty dalej nic nie kleisz.

Cytujesz autora wątku, a piszesz o "moich muszlach ocznych z dętki".

Fotka pochodzi z cloudynights.

End Of Transmission.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, YOKER napisał(a):

Na jakie atomu? To twoje zdjecie bo na takim forum jak CN nikt by sie tak nie osmiszaszal...jest moc :))))

Na pewno ma podróbkę, bo sie nie odkreca... :)

 

https://www.cloudynights.com/topic/702988-custom-binocular-winged-eyecups/

 

michael-scott.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, YOKER napisał(a):

Zwracam honor ale to i tak niczego nie zmienia :)

Niestety wielokrotne tłumaczenie tobie, że to, co napisałem było ironią także niczego nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.