Skocz do zawartości

Askar Fra 500 z reduktorem. Pytanie do użytkowników.


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Sebastianus napisał(a):

Czy u Was też ostrzy dopiero na pełnym wysuwie ? Kamera to 533mc

 

Mam dokładnie takie APO. To oczywiście zależy od tego, jak przedłużysz tor optyczny za reduktorem. Jeżeli wkręcę mój standardowy zestaw 55 mm od gwintu do matrycy, to mam focus w położeniu ok. 26 mm na wyciągu. Co masz wkręcone pomiędzy gwintem reduktora a kamerą? Coś musisz mieć, bo gwint reduktora to 48 mm, a kamery standardowo 42 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, diver napisał(a):

 

Mam dokładnie takie APO. To oczywiście zależy od tego, jak przedłużysz tor optyczny za reduktorem. Jeżeli wkręcę mój standardowy zestaw 55 mm od gwintu do matrycy, to mam focus w położeniu ok. 26 mm na wyciągu. Co masz wkręcone pomiędzy gwintem reduktora a kamerą? Coś musisz mieć, bo gwint reduktora to 48 mm, a kamery standardowo 42 mm.

 

 

5 godzin temu, tomekL napisał(a):

Raczej zależy od przedłużek, tzn. od tego jak łączysz kamerę z teleskopem.

 

Zrobiłem wszystko wg instrukcji:

- zdemontowałem ten scięty stożek za wyciagiem

- wkręciłem adapter reduktora (pierścien) dostarczony z teleskopem

- wkręciłem reduktor ogniskowej a do niego 55 mm czyli: 16,5 extender M48-T2, T2 externder 21 mm i  17,5 mm głębokość osadzenia matrycy w kamerze.

 

Jak wspomniałem ostrośc złapałem na numerze 6 podziałki focusera czyli prawie max

 

Nie ma tu specjalnie możliwości zmiany bo odległość matrycy od reduktora musi być 55 mm i żadne dodatkowe przedłużki nie wchodzą w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastianus napisał(a):

Nie ma tu specjalnie możliwości zmiany bo odległość matrycy od reduktora musi być 55 mm i żadne dodatkowe przedłużki nie wchodzą w grę. 

 

Czyli masz matrycę 55 mm od reduktora dokładnie tak jak ja. Tak jak napisałem wcześniej ostrość uzyskuję przy wysunięciu wyciągu o ok. 26 mm. Więc bardzo dziwne jest to, co się dzieje u Ciebie.

Z kolei bez reduktora z zastosowaniem wszystkich trzech stożkowych extenderów + to samo 55 mm ostrość uzyskuję przy wysunięciu wyciągu o ok. 18 mm. A jak u Ciebie wygląda sytuacja bez reduktora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, diver napisał(a):

 

Czyli masz matrycę 55 mm od reduktora dokładnie tak jak ja. Tak jak napisałem wcześniej ostrość uzyskuję przy wysunięciu wyciągu o ok. 26 mm. Więc bardzo dziwne jest to, co się dzieje u Ciebie.

Z kolei bez reduktora z zastosowaniem wszystkich trzech stożkowych extenderów + to samo 55 mm ostrość uzyskuję przy wysunięciu wyciągu o ok. 18 mm. A jak u Ciebie wygląda sytuacja bez reduktora?

 

Z tego co pamiętam ostrość mam około 4 na wyciągu bez reduktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.