Skocz do zawartości

Dobosn 14 GO TO problem z kierunkami lewo-prawo, góra-dół


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Myślę, że możesz, bylebyś przy okazji jakiegoś zwarcia gdzieś nie zrobił. 

A nie masz gdzieś jakiegoś starego komputera, płyty głównej czy czegoś w tym stylu, żeby sobie z niego taką zworkę wydłubać?

Wiesz co, w sumie to mam. To jutro z rana pogrzebie i zobacze czy coś znajdę. Delikatna to robota więc wolę niczego nie popsuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, seg napisał(a):

W sumie to mam.. przywróć poprzednie połączenia silników (zrób tak, jak było wyjściowo) i załóż jumper na JP1. Zacznij od mastera, czyli płytki w którą wpinasz pilota. Daj znać co z kierunkami.

Znalazłem zworkę w starym kompie tak jak polecił @Krzysztof z Bagieni.... DZIAŁA. Silnik nie szaleje, prędkosci są okej. Niestety na tę chwilę więcej sprawdzić nie mogę. Po ustawieniu na pierwszą gwiazdę słychać, że silniki pracują ale to chyba po prostu śledzą tę gwiazdę. Później podskoczę do sklepu po drugą zworkę i zrobię to samo w azymucie. @seg trafiłeś w problem z odległości wielu kilometrów. Prawdziwy snajper 😄 Jak podłączę drugą zworkę i poustawiam wszystko to dam znać, czy śmiga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...ŚMIGA! 😁

Nie mogłem wytrzymać do wieczora (a do tego prognoza nie napawa optymizmem) więc sprawdziłem jeszcze za dnia. Po ustawieniu na pierwszą gwiazdę (mniej więcej, ze stellarium) po wyborze drugiej gwiazdy teleskop pojechał dokładnie tam gdzie miał jechać. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy rzucali co raz nowe pomysły. Dzięki wam lepiej poznałem ten teleskop pod każdym względem. Szczególne podziękowania dla @segktóry jedynie po przeczytaniu tego tematu zdiagnozował problem i pomógł go rozwiązać oraz dla @Krzysztof z Bagien który od samego początku podsyłał mi pomysły i tu i na PW :) Dzięki jeszcze raz chłopaki. Ustrzegliście mnie przed niepotrzebnymi wydatkami. Mam nadzieję, że odwdzięczę się ciekawymi relacjami z wypadów z tym właśnie teleskopem :)

 

Dla niewtajemniczonych, którzy w przyszłości mogą mieć podobny problem:

Jak to mawiają diabeł tkwi w szczegółach i problem został rozwiązany poprzez podpięcie zworki do JP1 w płytkach od azymutu i wysokości. @Krzysztof z Bagien zapożyczę od Ciebie zdjęcie, żeby pokazać, które to dokładnie miejsce 😉

 

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim i życzę owocnych obserwacji!

jumerok.jpg

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damianww no i fajnie że udało się rozwiązać problem.  Coś mi się widzi że kolega @seg  może niebawem otrzymać  przesyłkę z porządną baterią "ogniw"  :icon_wink:
 

Edytowane przez Lukacz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwaj!

 

@segczapki z głów! Napiszesz nam coś więcej na ten temat? Jest jakaś dokumentacja, w której o tym piszą; czy po prostu zauważyłeś, że nie ma zworki, a powinna być? Czy zwyczajnie wiesz takie rzeczy, bo posiadasz stosowną wiedzę tajemną i odpowiedni stopień wtajemniczenia w chińską elektronikę? :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniką zajmuję się od 35 lat. Naprawianie jej sprawia mi niesamowitą przyjemność. Trzeba trochę wiedzieć, trochę czytać i trochę mysleć - analizować. Ogólnie "łączyć kropki". Fajnie, że mogłem pomóc. 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.