Skocz do zawartości

Przygotówka do Perseidów.


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakby w cyfrowym idiot aparacie podczas przelotu Perseidów{które będzie widać albo i nie}puścić nagrywanie wideo to jest możliwe że on przelot zarejestruje?.No bo czas w dwóch aparatach jakie mamy w domu to tylko ok pół sekundy i tak się nida.Oczywiście jest jeszcze zenit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sam musisz powiedzieć jaki masz zasięg gwiazdowy na takim filmie to bedziesz mniej więcej wiedział.

Lepiej przygotuj tego zenita.

 

Fakt te filmy to zbyt piękne nie są jest jeszcze kamerka philips 750k no ale w teren jej nie wezme.Raczej trzeba liczyć na zenka no i sprawdzić od kumpla działkę pod względem ciemnego nieba bo leżenie w polu z synem na leżakach w nocy wywołało u nielicznych przejeżdzających kierowców szok a jeden zatrzymał się nawet myśląc że mamy wypadek bo auto stalo kilkanaście metrów od drogi.No ale warto było efekt o wiele lepszy ni w mieście,chociaż w centrum nie mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Zenek - najlepiej na jakimś koziołku. U mnie w trybie nagrywania łapią się tylko najjaśniejsze gwiazdy w porównaniu do normalnego naświetlania gdzie wyciąga do 9mag :Salut: Chyba też zapoluje :rolleyes:

 

A poco ten koziołek do latających kamieni?Może i byłby dobry ale nie zaskakuje.

Edytowane przez JS 53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt ale dla mnie gwiazdy mogą być kreskami ważne by się jakiś ślad Perseida utrwalił.A ogólnie położym sie na leżakach i bedziem obserwować oczętami +3,5 niebo.Zenek pójdzie na statyw.Czas B przysłona tak ze 2,8 i co kilkanaście minut pstryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek jest dobry, choc fajnie by mu bylo jakis obiektyw z szerszym katem wlozyc i czula klisze :)

Polecam 2.8/28mm + 800ISO. Taka ekonomiczna optymalna opcja :)

Na 2/58 trzeba miec farta, pole male a zasieg dobry tylko na srodku

 

Zasada jest taka ze poza maksimami rojow do aparatow zakladamy obiektywy jak najszersze - licza sie wtedy wlasciwie tylko bolidy, im wieksze pole tym wieksza szansa na zlapanie jakiegos. Podczas rojow gdy meteory pojawiaja sie w miare rownomiernie na niebie zaczyna liczyc sie zasieg ..no i wtedy siegamy po 28,35 a nawet po 50-tki o ile sa odpowiednio jasne (1.8/50 bez duzych wad to minimum)

 

Canony 300/350D ustawiamy w tryb zdjec seryjnych, ISO 1600, 30s, odpalamy wezyk (lub wsadzamy drut w gniazdko) i mlocimy ile pradu starczy :) Obiektywem moze byc standardowy EFS 18-55 ustawiony na 3.5/18. Te cyfrowki sa swietne do meteorow, glownie ze wzgledu na to ze nie trzeba liczyc sie z iloscia klatek i kosztami wywolywania ;) Efekty pracy 3 Canonw 300/350D z 2 tygodni lipca, gdzie nie bylo zadnego porzadnego maksimum mozna sobie zobaczyc na http://foto.pkim.org/baza1.html

Ile trzeba bylo wypstrykac ekspozycji zeby te meteorki uwiecznic? ja wiem?..z kilka tysiecy/aparat. Sprobujcie tak z klisza :)

 

Pozdrowki :)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pełną baze video na DVD od Mariusza. Trzeba będzie porobić identyfikacje i wyłapać bazówki foto-video i video-video. Szczególnie pod kątem Alfa Cygnidów. Jak będziesz miał czas to wpadnij do

CAMKu w tym tygodniu i się pobawimy,

 

Arek

 

Prawdopodobnie w czwartek wpadne :) O ile mnie nie poniesie na wschod..

Szykuja sie ciekawe wyniki z tego foto ;)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.