Skocz do zawartości

Kilka czesci do budowy dużego teleskopu !!


Bobi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie :

Wyciąg 2" ASTROKRAK (ma około 1 rok) 200 zł + stopka 20 zł

Lustro główne 234mm ogniskowa 1400mm - napylone utwardzona 1/8 lambda cena 500 zł

Mocowanie lustra głównego NÓWKA !! 75 zł

Tubus ASTROKRAK srednica 308 mm długości 1500 mm + dekiel + pierścien wzmacniający 200 zł

Dobson na łożyskach i krzyżaku Astrokrak i kółeczkach 230 zł + półeczka

Szukacz made in home astrobobi - daje dobre obrazy z obejmami 75 zł + okilar mikroskopowy

 

Pytania na priva

 

 

Pozdrawiam Bobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wielkie sorki ale nie sprzedaje tego gdyż mam wielką sympatie do tego telpa i tak sobie myslałem ze kupie ORIONA 8 calowego ale jakos nie mogłem sie zdecydowac ale już wiem - skoncze tą 234milimetrówke i będzie to dobry teleskop jak na początek :Beer:

 

 

Pozdrawiam Bobi

 

Bo do konca budowy brakuje pajączka i czopów czyli około 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Bo do konca budowy brakuje pajączka i czopów czyli około 200 zł

W takim momencie rezygnować? Na krok przed metą? Szkoda by było. Dokończ i zobacz co ci wyszło.

 

A propos, to mi przypomina pewien dowcip.

Facet sprowadził sobie wrak auta z Niemiec i oddał do blacharza zeby mu nareperował. Za parę dni dzwoni blacharz:

- Panie, cholera jasna, coś pan kupił? Jak bym tego nie klepał to zawsze mi wychodzi przystanek autobusowy.

 

(w innej wersji może być - budka telefoniczna)

 

A le to nie jest, broń boże, a propos twojego telepa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie chce zakładać nowego wątku bo znając Admina to go usunie bo znów mu coś jak zawsze do mojej osoby nie będzie pasić <_<

Więc pisze tu : Co byście zrobili kupili ORIONA na dobsonie 8" (ten w Astrokraku za 1400 zł ) czy skonczyli ten moj teleskop 234 mm/1400mm ??

 

 

 

Pozdrawiam Bobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lustro dobre, to bezwzglednie poskrecaj to co masz , nawet z prostokatnym lusterkiem bedzie lepszy . Masz wieksza ogniskowa i wieksze lustro . To są zalety nie do pokonania przez tego Oriona .

Sam poskladalem 235/1300 . Na razie jest z prostokatnym lusterkiem z 1 rysa ale ... warto miec wieksze lustro . Sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sie nie chce . Sam mialem wiekszosc czesci od roku pochowane . Dopiero Astrokosmo i posty Promila z przeróbki Jego telepa mnie zmobilizowaly . Kilka godzin i juz byl na tyle poskladany, ze uzyteczny . To zachecilo do ciagu dalszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu luknął bym sobie przez tego Oriona 8", bo daje piękne obrazy, a teleskop złożył do kupy i sprzedał, bo trzydzieści parę mimlimetrów więcej nie robi znaczącej różnicy. Widać że się wachasz, więc zdecyduj sie na fabryczny wyrób, ktory miałem okazję testować i byłem mile zskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja szarak moge poradzic :D, napewno to ,abys dalej kontynuowal skladanie swojego telepa.Ja razem z Astrokosmo zrobilem wielkie rzeczy dla mojego telepa i jestemz tego BARDZO zadowolony.Już zaczynam myslec nawet o foceniu.Życze Ci powodzewnia w składaniu telepa :Beer: I tak trzymaj :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja szarak moge poradzic :D, napewno to ,abys dalej kontynuowal skladanie swojego telepa.Ja razem z Astrokosmo zrobilem wielkie rzeczy dla mojego telepa i jestemz tego BARDZO zadowolony.Już zaczynam myslec nawet o foceniu.Życze Ci powodzewnia w składaniu telepa :Beer: I tak trzymaj :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc w wyborze ja już zdecydowalem - tak sie przywiązałem do mojego telpa ze go nie sprzedam poprostu go dokoncze i bede go miał a jak bede chciał kupic coś innego to i tak go zostawie i kupie sobie drugi :D

 

Mam jeszcze pytanka:

- macie pomysł na jakiś bajer do telpa :D:D ( nie wiem co moze cos macie)

- jak bardzo mi moze przeszkadzac wieksze lusterko jest o około 13 mm z kazdej strony za duże

- co bede mogł zobaczyc przez takiego telpa (234/1400) mile widziane fotki B)

 

 

Pozdro Bobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- macie pomysł na jakiś bajer do telpa :D:D ( nie wiem co moze cos macie)

Nie wiem o jaki bajer Ci chodzi ,ale ja jako bajer do telepa planuje zrobic taka naklejke,ktorą przedstawia moj avart.Może ktoś by ja dla mnie zrobił?Wielkosc pocztowki,na folii samoprzylepnej.Dajcie mi znać :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Dzięki wielkie za pomoc w wyborze ja już zdecydowalem - tak sie przywiązałem do mojego telpa ze go nie sprzedam poprostu go dokoncze i bede go miał a jak bede chciał kupic coś innego to i tak go zostawie i kupie sobie drugi biggrin.gif

 

Mam jeszcze pytanka:

- macie pomysł na jakiś bajer do telpa biggrin.gif:D ( nie wiem co moze cos macie)

- jak bardzo mi moze przeszkadzac wieksze lusterko jest o około 13 mm z kazdej strony za duże

- co bede mogł zobaczyc przez takiego telpa (234/1400) mile widziane fotki cool.gif

 

 

Pozdro Bobi

 

 

Ja mam 230/1450. Powiedz mi proszę co chcesz wiedzieć i o jakie fotki chodzi :Beer:

Edytowane przez kret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje sie , ze max lusterko to 1/3 srednicy lustra czyli u Ciebie ok 8 cm . Masz mniejsze na szerokosc . To, ze jest duze + okular o duzym kacie patrzenia 2" jest zaleta nie wadą . Nie bedziesz musial robic szukacza, podobny kat patrzenia uzyskasz w teleskopie . Lustro masz chyba F5 i duze lusterko wtórne to dobrze .

Ogniskowa 1400 pozwoli Ci uzyskać łatwo dobrej jakosci powiekszenia o co posiadacze 900mm muszą drogo walczyć . Zawsze mozesz dać przyslone na lustro masz zapas w jego srednicy . to gdyby obraz byl nie za ostry . Mglawice lepiej niz w 200 . Jest tez wieksza rozdzielczosc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie fotki między innymi planet B)

Do KRETA masz jakies foty swojego telpa ??

Do ZBIGA z twojego postu wynika ze nawet dobrze ze mam większe lustro a czy to nie wpłynie na jakośc obrazów itp ??

Do ADAMA ja też czekam z niecierpliwością

 

 

 

Pozdrawiam Bobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.