Skocz do zawartości

Jaka kolejność...?


deblanc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam sie do zakupu jednej z trzech lornetek...

Którą wybrać...?

Zaznaczam,że jestem amoatorem, brak wiedzy na temat lornetek.

Do obserwacji "z ręki" przyroda, krajobraz, ptaki .... czasami astro...?

 

 

1. BPC 10x50 Tento

2. Delta Optical Taiga 10x50

3. Olympus 10x50

 

Jaka kolejność?

 

Z góry dziękuje za okazaną pomoc w wyborze najlepszej z trzech?

 

Pozdrawiam serdecznie

deblanc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, taraz narażę się 90-ciu procentom forumowiczów :D

Brałbym Olympusa. Dlaczego? Bo dużo lepiej przez niego widać niż przez BPC. Trochę sobie popatrzyłem i przez jedną i przez drugą i Oly po prostu daje CZYSTSZY i OSTRZEJSZY obraz. Napisałem dużymi literami gdyż takie było właśnie wrażenie z porównania. I dzienne i nocne wrażenia są podobne.

Osobiście oprócz baaaardzo średniej jakości Meade 10x50 mam malutkiego Olympusa 8x21 (wygląda jak zabawka, napis Made in China.. - pozory mylą) i BPC 8x30 (jeszcze produkt CCCP). Wrażenia takie same co do jakości obrazu i przyjemność obserwacji jak przy modelach O. i BPC 10x50 (swego czasu bawiłem się w żeglarstwo i miałem okazję 'pomacać' naprawdę sporo różnych lornetek). Efekt - BPC mieszka w szafie a teoretycznie gorszy Oly zwiedza ze mną świat.

Oczywiście zgodnie z tradycją BPC sprawia bardziej 'pancerne' wrażenie. Traktuję to jako zaletę. Mój 20 letni model rzeczywiście jest nie do zdarcia. Poobijany, poobdzierany ale parametry optycznie ciągle jak nowego. Jeśli interesuje Ciebie używanie lornetki czasami również jako młotka - bierz BPC. Jeśli chcesz wyłącznie popatrzeć - mi osobiście lepiej się patrzy przez Olympusa.

O Tajdze nie piszę gdyż jej po prostu nie widziałem.

 

PS. Chyba, że te nowiutkie BPC są lepsze od starych :szczerbaty: . Wtedy zwracam honor :notworthy:

Edytowane przez MarekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma by lornetka gownie do turystyki, a czasem do astro, to oczywiscie 50tka jest idealnym kompromisem. Pozostaje tylko problem solidnosci i wagi, tu tez potrzebny jest kompromis. Tento jest pancerna, ale za to wazy chyba najwiecej. Ma tez male pole widzenia -to dotyczy przynajmniej starych modeli, kupilem taka na prezent slubny dla znajomych. Taigi z tego co wiem [nie mialem w reku] sa delikatne. Olympusa [moze inny model] mialem w reku w sklepie. Nie pamietam wszystkich danych, ale chyba jest dosc lekka, a przy tym solidna, no i polem widzenia pobije Tento. Wyboru musisz dokonac sam, po sprawdzeniu danych technicznych. Na wyczucie chyba bym bral Olympusa, bo bedzie wystarczajaco solidny, a zarazem nie za ciezki. Jesli chodzi o noszenie lornetek w plecaku, to jestem praktykiem w tej kwestii. Moja 50-tka podrozna wazy 800g i jest tym samym raczej lekka w swojej klasie. Na razie trzyma sie kupy. Pozdrawiam i sorki za brak PL liter, ale na razie podrozuje po Iranie, z lornetka oczywiscie, dzis piekny ksiezyc w towarzystwie minaretu, gory po zach. Slonca no i Wenus z Jowiszem

-Jaroslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma by lornetka gownie do turystyki, a czasem do astro, to oczywiscie 50tka jest idealnym kompromisem. Pozostaje tylko problem solidnosci i wagi, tu tez potrzebny jest kompromis. Tento jest pancerna, ale za to wazy chyba najwiecej. Ma tez male pole widzenia -to dotyczy przynajmniej starych modeli, kupilem taka na prezent slubny dla znajomych. Taigi z tego co wiem [nie mialem w reku] sa delikatne. Olympusa [moze inny model] mialem w reku w sklepie. Nie pamietam wszystkich danych, ale chyba jest dosc lekka, a przy tym solidna, no i polem widzenia pobije Tento. Wyboru musisz dokonac sam, po sprawdzeniu danych technicznych. Na wyczucie chyba bym bral Olympusa, bo bedzie wystarczajaco solidny, a zarazem nie za ciezki. Jesli chodzi o noszenie lornetek w plecaku, to jestem praktykiem w tej kwestii. Moja 50-tka podrozna wazy 800g i jest tym samym raczej lekka w swojej klasie. Na razie trzyma sie kupy. Pozdrawiam i sorki za brak PL liter, ale na razie podrozuje po Iranie, z lornetka oczywiscie, dzis piekny ksiezyc w towarzystwie minaretu, gory po zach. Slonca no i Wenus z Jowiszem

-Jaroslaw

 

 

 

Witam

 

Dzieki za opinie na moje pytanie, jeszcze raz wszystkie dokładnie przeanalizuję( dane techniczne..) i dopiero podejme decyzje o zakupie jednej z nich.

 

P.s.

 

Tylko tobie mogę teraz pozazdrościć, <zachód słońca, Wenus z Jowiszem i inne atrakcje>...życzę udanego odpoczynku i miłych wrażeń z oglądania piękna krajobrazu i nieba...w towarzystwie Minaretu.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

msmarco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.