Skocz do zawartości

Prezent urodzinowy


meki

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich.

Za kilka dni mam urodziny i rodzina obiecała że zrzuci się na dobrej klasy lornetkę(trochę ponad 1000 zł),z tym że ja muszę sobie ją wybrać,żeby kasa nie poszła w błoto.O lornetce,przez którą bym oglądał niebo marzę od dawna ale się na nich nie znam.Bardzo proszę o radę która z nich ma najlepszą relację cena do jakości.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duza i ciezka lornetka to musisz doliczyc statyw . Jak ma byc przenosna , takze do obserwacji przyrodniczych to waga jest ważna tak do 1 kg . Z reki obserwacje robiac to szkla obiektywu 50 - 60 mm i powiekszenie ok 10x . Powiekszenia od 20x bezwzglednie statyw . Jak nie masz lornetki zacznij od mniejszej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznalem się z testami.Niestety ,tak jak się obawiałem,dalej nie wiem co poradzić rodzinie.W spokoju przeczytam jeszcze raz post który jest poniżej.Może on mnie natchnie.A jeśli nie to poradzę rodzinie ,żeby poszli do dobrego sklepu(Kraków) to może im sprzedawca poradzi.

Mimo wszystko dzięki za rady.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Rozważ taki wariant, choć nie wiem dokładnie ile masz pieniędzy ponad te 1000,- zł. Zamiast jednej lornetki kup od razu dwie. Jedną małą tzw. przeglądową, która wcale nie musi być super droga ...np. Taiga 7x50 lub jej odpowiednik. Druga powinna być już duża i solidna. Tu polecałbym Kronosa 26x70. Ta lorneta powinna Ci dać dużo satysfakcji w astroobserwacjach /pod warunkiem, że jest poprawnie skolimowana/. Oczywiście do Kronosa potrzebny będzie statyw, bo bez tego ani rusz! Podsumowując ...będziesz miał dość uniwersalny zestaw /dwie lornetki + statyw/, który starczy Ci na długie lata. A koszt powinien się zamknąć w granicach ok. 1400,-

Pozdrawiam - Marek B.

 

P.S. Na tegoroczne wakacje w górach zabrałem podobny zestaw i byłem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Z braku czasu zdecydowałem się,że wydrukuję z jednej ze stron www rady co brać pod uwagę przy kupnie lornetki i zdam się na wybór rodziny.Jeszcze tylko jedna prośba -jaki sklep w Krakowie oferuje duży wybór a obsługa umie doradzić.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam po przerwie.Na urodziny dostałem lornetkę Soligor 10x50.Myślę,że spełni moje oczekiwania.

Pozdrawiam

 

Ech rodzinka poszla na latwizne...

Soligor to nie jest najlepszy sprzet za rozsadna cene...

Ta tajga byla juz o wiele lepsza ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale buraki jesteście :(

 

za 1000zł to miało być to http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...276b14e1560c8b9

 

Vixen 8x56

 

miałby super lornete za nie swoją kase a teraz będzie latał z jakimś szrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szrotem to McArti nie przesadzaj, bo się człowiek niepotrzebnie załamie. Sa na pewno znacznie lepsze lornety od tego Soligora, ale też to nie jest jakiś super szajs. Sam mam b. podobna 50-tkę, może nawet gorszą. Widać rodzina chciała zaoszczedzić i obcięła budżet na prezent :szczerbaty: Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.