Skocz do zawartości

Festiwal Jedynki w Sopocie


Rekomendowane odpowiedzi

Znów czuję się jakbym miał naście lat. Dobra muza.

Co sądzicie????? :Beer:

 

Festiwale to były w latach tak mniej więcej 60tych.Utwory musiały być nowe nieznane poprostu świeże.I przeboje z tamtych lat są żywe do dzisiaj.Czy może ktoś zaśpiewa przy ognisku piosenkę która wygrała Opole w tym roku?Teraz to nie wiadomo czy to konkurs ,czy to przegląd czy'cuś'.Wszystko znane daleko do przodu niespodzianką może być jedynie pogoda.Młodzież u mnie w domu ani myśli patrzeć na Sopot poprostu oglądają jaskiś koncert ale na DVD.

Edytowane przez JS 53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, teraz do na te festiwale łąduja kogo sie da. Jak zobaczyłęm tego kołka z baru to mi sie odechciało  :angry:

 

Tu nie chodzi o kołka z baru ale o muzykę. Dzisiaj powstaje przebój a jutro go nikt nie pamięta, a tutaj wszyscy znają słowa choć jest to muzyka sprzed kilkunastu lub więcej lat. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kołka z baru ale o muzykę. Dzisiaj powstaje przebój a jutro go nikt nie pamięta, a tutaj wszyscy znają słowa choć jest to muzyka sprzed kilkunastu lub więcej lat. :Beer:

 

Kawałki są sprzed kilkunastu lat ale co z tego jak wykonują je jacyś pseudoartyści, którzy każdy kawałek zamieniają w mieszaninę bitów i myślą, że są super. Piosenka traci swój klimat i urok, który miała w orginalnym wykonaniu. Mówcie co chcecie, ale stare utwory w wykonaniu hip-hopowców albo jakiś innych technomaniaków są bo bani. I będzie coraz gorzej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie warto nowego tematu dla koncertu Jara dla upamietnienia chyba 20 lat Solidarnosci . to samo co Sopot . Mając w pamięci co potrafi i podkladając w myslach co nieco do tego co w większości jest to można słuchać . Choć ciężko . Nie ma tego czegoś , lekkosci , polotu itp.

Jestem ciekaw jak chucznie bedą czcic powstanie solidarności II ,tej okrągłostołowej . Przecież panująca nam długie lata solidarniść II w małej części jest wspólna z Solidarnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nie warto nowego tematu dla koncertu Jara dla upamietnienia chyba 20 lat Solidarnosci . to samo co Sopot . Mając w pamięci co potrafi i podkladając w myslach co nieco do tego co w większości jest to można słuchać . Choć ciężko . Nie ma tego czegoś , lekkosci , polotu itp.

Jestem ciekaw jak chucznie bedą czcic powstanie solidarności II ,tej okrągłostołowej . Przecież panująca nam długie lata solidarniść II w małej części jest wspólna z Solidarnością .

 

 

Taki koncert jakie pozostałości Solidarności.Naciągnie się trochę prawdę odnotowując 100tys.ludzi na obchodach rocznicy Solidarności i bedzie to kolejny "fakt" historyczny.

 

Czy panowie byli na koncercie, że się wypowiadają? :Boink:

Wiadomo , że TV to nie to samo. <_<

Chyba, że ja należę do tych Polaków co nie narzekają na wszystko i na wszystkich z definicji - bo to takie polskie cool... :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy panowie byli na koncercie, że się wypowiadają?  :Boink:

Wiadomo , że TV to nie to samo.  <_<

Chyba, że ja należę do tych Polaków co nie narzekają na wszystko i na wszystkich z definicji - bo to takie polskie cool...  :ha:

 

Adam, chcialem to samo napisac. Jak zwykle, najszerzej komentuja ci, co nie byli. Koncert to wydarzenie szczegolne, bo rezyserowane jest nie pod TV, a pod doznania live. Bylem na koncercie, przezylem szok emocjonalny. Ta przestrzen industrialna w polaczeniu z najwyzszej swiatowej klasy naglosnieniem i ogolnie bardzo patriotycznym przekazem, dala piorunujace wrazenie. Wczoraj obejrzalem relacje TV - tak jak podejrzewalem, 1% tego co mozna bylo przezyc na koncercie.

 

Wyjazd wart byl kazdych pieniedzy. Jedno z ciekawszych doznac zyciowych.

 

PS. Wspolczuje malkontentom. Przeciez jak sie tak na wszystko narzeka, to z niczego nie ma sie przyjemnosci. Wczoraj slyszalem, ze koncert byl kiepski, bo za duzo sztucznych ogni bylo i to osobnika rozpraszalo od sceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Adamowie. Nie byłem na koncercie . Nie mniej z TV mozna bylo ocenic poziom muzyki . W porównaniu z tym co było za moich czasów to teraz byle co . Koncert w Chinach a koncert z okazji rocznicy Solidarnosci to jakby dwa światy .

W Chinach na koncercie tez nie byłem, słuchałem tylko muzyki . Nie ma porównania .

Widowisko swiatło i dzwiek / blicht/ mogło poruszyć . Tej atmosfery TV nie przekaże . Sama muzyka to już nie to .

To wszystko pozory. Brak Wałęsy w Szczecinie podczas uroczystości odsłoniecia pommika ... .

Pozorem była muzyka, nie była tą przwdziwą . Chylę czoło przed J.M.Jarem za prawdziwość tego występu, właściwie ujął - tylko blicht .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kiedyś to było lepiej...."

"Za moich czasów, to ...."

"Teraz tylko...."

Staram się unikać takich ludzi.

Tyle na ten temat.

Koncert mi się podobał a tobie zbig nie... i tyle rozumiem - reszta mnie nie interesuje.

Ale żałuj, że nie byłeś bo nie wiesz co straciłeś. :banan:

:Beer:

Ja się wypowiadam o smaku piwa po jego wypiciu a nie obejrzeniu reklamy w TV.

I wiem np, że królewskie jednak nie "rządzi".

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedziec . Znacznie wszcześniej niż za moich czasów był Mozart . Mamy unikać ludzi co uznają jego muzykę za doskonałą ?

Prawie za moich czasów Maria Callas w Cyruliku Sewilskim . Do dzisiaj najlepsza .

Wiem, świat idzie do przodu, trzeba brac to co jest . Ale korzenie są potrzebne . Każdemu . Załuję, że nie byłem, mimo braku w tej muzyce czegoś co w niej przedtem bylo za moich mlodszych lat. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.