Skocz do zawartości

Jak fotografować??


Mikolaj13

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, potrzebna jest złączka. Wykrecasz obiektyw z aparatu wkrecasz do zlaczki a z drugiej strony do wyciagu i juz. Astrofoto to jest powazna sprawa wiec bez dobrego montazu ani rusz. A co chcialbys fotografowac? Slonce Ksiezyc i moze planetki nie powinny sprawic klopotu, gorzej z DS'ami.

 

P.s. Opcja szukaj faktycznie sie przydaje - juz bylo baaardzo wiele watkow na ten temat. :Salut:

 

Nawet tu masz, tak blisko: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9380&hl=

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem kompletnym amatorem w dziedzinie astrofotografii. :rolleyes:  Chciałbym się dowiedzieć jaki sprzęt najlepiej kupić, oraz jak podłączyć zwyczajną lustrzankę do teleskopu(czy są potrzebne jakieś przedłużacze itp.)

 

Czy posiadasz już jakiś sprzęt czy dopiero masz zamiar kupić i teleskop i aparat ?

 

Jeśli masz już jakiś sprzęt to napisz jaki, a będzie nam łatwiej ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop ma średnice zwierciadła 150mm a ogniskową 1400. Naprawde jest 750 ale ma wbudowanego barlowa(coś na wzór katadioptryka) :unsure:

 

 

Nie Mikolaju, naprawdę masz 1400mm ogniskowej, w podobnym wątku kolega pytał o swoj podobny teleskop i tez pewnie ma 1400mm pomimo że sprzedawca napisał w danych 750 <_<

 

Pocostaje Ci jedynie robienie planet i Księżyca aparatem przyłożonym do okularu a DS to musisz przyczepić do teleskopu aparat z własnym obiektywem a teleskopem wtedy tylko prowadzisz.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to obok ale bardzo z tematem JAK FOTOGRAFOWAĆ mi się kojarzy.

Pod koniec przedszkola dostalem APARAT "DRUH". Potem książeczke JAK FOTOGRAFOWAĆ DRUH-EM (stąd skojarzenie).

Był tam taki dinks mnemotechniczny - JAK NAŚWIETLIĆ PRZEZ 1/2 SEKUNDY (aparat był wyposażony w czas B, nadawałby się do astrofoto!) :

a) Nacisnąć spust, jak najszybciej wypowiedzieć APARAT DRUH, puścić spust.

Inna procedura - jak naświetlić przez JEDNĄ SEKUNDĘ:

B) Nacisnąć spust, jak najszybciej wypowiedzieć DWA APARATY DRUH, puścić spust.

 

Zapamiętałem to w ten sposób:

a') ... JEDEN aparat Druh...

b') ... DWA aparaty Druh...

 

Jestem ciemnym blondynem (podobno) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.