Skocz do zawartości

Co zrobic?


regius

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Witam.

Mam zamiar kupic sobie wkoncu pierwszy wymarzony teleskop i zdecydowalem , ze bedzie nim Celestron C8-n z Delta optical. Jednak z "nieprzewidzianych" wydatkow finansowych musze narazie wstrzymac sie z jego kupnem :(

Wpadlo mi jednak do glowy cos innego ... otoz aby kupic Synte 8'' na Dobsonie.

I tu zaczynaja sie moje watpliwosci.... Czy jest sens kupowac Synte i pozniej przelozyc ja na jakis inny montarz , bo szczerze mowiac Dobson troche mnie przeraza.Jak ten montarz sprawuje sie w obserwacjach?Da sie tym jakos normalnie obserwowac?Jest sens w ogole pakowac sie w Dobsona?Czy moze lepoej poczekac troche i dozbierac jednak kase na C8?Teleskop narazie bedzie uzywany do wizuala , lecz w przyszlosci bede chcial robic jakies fotki.

Co o tym sadzicie?Bede wdzieczny za wszelkie rady , bo jak juz pisalem Dobson dziala na mnie odstraszajaco...

 

Pozdr.

Tomek

 

 

 

Moim zdaniem lepiej trochę poczekac i kupic telep pewnej co do optyki i sprawdzonej firmy celestron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Wiehu, samemu Kopernikowi Synta się nie podoba. :szczerbaty:

Może to jednak tani badziew? :banan:

Teraz to nawet za darmo nikt nie będzie ode mnie chciał :szczerbaty:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:notworthy: Witam od 2dni jestem 100% amatorem astronomi.Kupilem sobie teleskop SEBEN BIG BOSS 1400/150 dostałen do niego barlow 2x, plossl 6.5mm af50*, 1.5x erecting eyepiece, plossl 25mm af40* i po zmatowaniu przyszedł czas na motaz okularow i ni diaba nie wiem jak to zrobic!!! Jestem z Poznania (piątkowo) i moze jest ktos z okolic kto moze mi pomoc a moze jest jakies spotkanie w jakims gronie do ktorego mogl bym sie przylaczyc dowiedziec sie cos nowego,przydatnego dla takiego amatora jak ja.A przydalo by sie cos takiego jak fotki czy tez prezentacja jak i co zamatowac w teleskopach. W przyszlym miesiacu chce cos dokupic do Biga jakis sprzet. Ale priorytowo musze sie nauczyc montazu okularow.Mozliwe ze dla niektorych moze sie to wydawac smieszne. Pozdrawiam i prosze o jakas pomoc poaje swoj email i nr gg oraz skype

 

gg 8127802

email arek1979waski@tlen.pl

skype arekwaski1979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na podstawie tych dwóch fotek nie dojdziesz do tego, jak "zamatowac" okulary, to już po prostu nie wiem.

W Newtonie:

post-2472-1164414788_thumb.jpg

 

W refraktorze, Maku itd. :

post-2472-1164414919_thumb.jpg

 

Czemu wybrałeś akurat taki teleskop?

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.