Skocz do zawartości

Tatry2005


Rekomendowane odpowiedzi

no tak tatry fajna sprawa :D

wczoraj na obserwacjach zbyszek nawet coś wspominał o wyjeździe w tatry ale twój opis jest wręcz doskonały poczułem sie jak bym tam był.

kurde kiedy w normalnej plusowej temperaturze będe miał urlop żeby odwiedzić tatry tak na poważnie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pozazdrościłem chłopakom ich wycieczek i widoków, sam niedawno znalazłem chwilke czasu aby skoczyć późnym popołudniem kolejką na Kasprowy Wierch.

Widoki zapierały dech w piersiach ,bardzo żałowałem że nie wziąłem śpiwora i statywu a zostałbym na noc.

W drodze powrotnej okazało się że kolega pracuje w PKLu i umówiełem się że następnym razem załatwi mi możliwość spania w budynku kolejki na szczycie.

Pozostało tylko czekać na taką pogodę jak na zdjęciach. :notworthy:

Może już wkrótce.

 

IMG_3823.jpgIMG_3825.JPG

Panorama z dwóch fotek :D

 

IMG_3925.JPGIMG_3927.JPGIMG_4009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę fotek ze "zmiennymi" chłopakami.

IMG_3677.jpg

Od lewej :Stasiu ,Henryk ,Damian i Zbyszek u mnie na tarasie.

CRW_3745.jpg

Na Kvaczańskiej przełęczy (patrz wątek )

 

Dzięki za wprowadzenie w zmienny świat , to był owocny tydzień.

Cały czas ćwiczę na razie na jasnych obiektach. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę fotek ze "zmiennymi" chłopakami.

 

Mam wrażenie, że Damian patrzy na coś innego, czyżby się wyłamywał? ;)

 

Dzięki za wprowadzenie w zmienny świat , to był owocny tydzień.

Cały czas ćwiczę na razie na jasnych obiektach.

 

Koniecznie zapisuj te ocenki, z czasem zobaczysz jak dokładność będzie rosła.

Warto też wysłać do SSW.

 

Zauważyłem Darku, że przy okazji zdobyłeś dwutysięcznik :D .

Na podstawie zdjęć widać, że widoczność się utrzymuje nadal rewelacyjna. Żal, że trzeba było wyjechać, ale pacjenci walą drzwiami i oknami, po kolejnym tygodniu beze mnie, rozszarpaliby mnie żywcem :rolleyes:

 

Hmm, chyba wiem, gdzie następny zlocik zrobimy B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pozazdrościłem chłopakom ich wycieczek i widoków, sam niedawno znalazłem chwilke czasu aby skoczyć późnym popołudniem kolejką na Kasprowy Wierch.

Widoki zapierały dech w piersiach ,bardzo żałowałem że nie wziąłem śpiwora i statywu a zostałbym na noc.

W drodze powrotnej okazało się że kolega pracuje w PKLu i umówiełem się że następnym razem załatwi mi możliwość spania w budynku kolejki na szczycie.

Pozostało tylko czekać na taką pogodę jak na zdjęciach. :notworthy:

Może już wkrótce.

 

post-482-1126017441_thumb.jpgpost-482-1126017488_thumb.jpg

Panorama z dwóch fotek  :D

 

post-482-1126017727_thumb.jpgpost-482-1126017764_thumb.jpgpost-482-1126017814_thumb.jpg

 

Zdjęcia są po prostu PIĘKNE !!!!!

Uwielbiam TATRY :Elefant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo cos o seeingu i zasiegu gwiazdowym na Kasprowym?

Właśnie wróciłem z nocki na kasprowym ,niedługo napiszę krótką relację.

niestety był halny i nieba widziałęm max. 1,2 minuty ,wiało niemiłosiernie.

Seeing był wczoraj paskudny 1/10 ale za to zasięg dochodził w zenicie do 7 mag.

M 33 dobrze widoczna zerkaniem na wys. około 20 stopni. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mój wujek zaproponował mi abyśmy razem wybrali sie na kasprowy ze względu na to że w tamtejszym obserwatorium od czasu do czasu pracuje jego znajoma, jednak po jego telefonie do tejże znajomej zrezygnowalismy z tego pomysłu, podobno żadko występują tam warunki odpowiednie do obserwacji, co potwierdzał również Janusz.P

 

p.s Czy nie było by chętnych na kilkudniowy wypad do zakopca i łażenie po górach ?? Z wielkim uporem szukam towarzyszy do wędrówek po Tatrach wśród moich znajomych jednak jakoś nikogo nie mogę nakłonić do takiego wyjazdu, a co więcej do samego chodzenia po górach, moze tu sie ktoś znajdzie, ale wątpie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kasprowym może przeszkadzać wiatr, albo światła stacji, które w Kuźnicach było widoczne z jasnością około -8 mag, poza tym warunki jak w górach - na pewno świetne. Zresztą Darek wspomniał o zasięgu do 7 mag, czego chcieć więcej.

 

Pitrek, musisz zmienić znajomych. Ja nie mogę się opędzić od chcących ze mną połazić po Tatrach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ach zapomiałem o tym watku.
Henryku światła z kolejki są widoczne w Zakopanem a na Kasprowym śmiało można o nich zapomnieć.
Cały budynek jest od południa zgaszony ,jedyne światełko dochodzi ze szczytu obserwatorium meteorologicznego.
W sumie ciekawe miejsce na mini zlocik , może nie na astrofoto ale na pospolite oglądactwo DeSów
(zmniennych też biggrin.gif ) , w budynku kolejki jest 10 miejsc noclegowych ,łazienka ,mini kuchnia.
A każdy sprzęt można wywieść kolejką ,wieczorem wagonik zabiera wyłącznie na podstawie rezerwacji w hoteliku ,więc z reguły jeździ pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krótka relacja z 8 września.

Po przyjechaniu na szczyt Kasprowego okazało się że jestem zakwaterowany z dwoma przemiłymi studentkami geodezji.

Widoki były momentami niesamowite ,wiart z chmurami śmigał chyba ze 100 na godzinę ,po kilkudziesięciu sekundach obserwacji zjawiała się następna chmura i tak w kółko, co ciekawe pracownik stacji meteo na radarze nie miał nic ,miało być bezchmurne niebo. :angry:

Niestety był to pierwszy dzień halnego to z obserwacji i fotografowania wyszły nici, no cóż ,ale szlak przetarłem ,obserwatorium meteo zwiedziłem .A ile zmarzłem to moje :lol:

Miałem także okazję zobaczyś w działaniu "mały" geodezyjny odbiornik GPS ( dokładność 1 mm -czas trwania odczytu -jedna doba :blink: ) ,dziewczyny sprawdzały o ile mm przesuwają się Tatry wzgledem Pienin.

 

Antena

IMG_4191.jpg

Zachód

IMG_4169.jpg IMG_4185.jpg

Obserwatorium

IMG_4209.jpg

30 sekund bez chmur

CRW_4215.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem w Tatrach trochę później - 23 września. Sprzętu miałem cały samochód, ale nic z tego nie było do obserwacji nieba.

HPIM2664.jpg

Nocowałem na stacji PAN-owskiej na Hali Gąsienicowej. Miejsce do obserwacji wręcz idealne, ale niestety Księżyc przeszkadzał.

Można by się tam kiedyś zasadzić na jakieś DS-y. Ja, po uzgodnieniu z kierownictwem stacji, mogę tam nocować i sprzęt przechować. A do Murowańca, gdzie nocować mogliby ludzie spoza firmy, tylko 5 min drogi. Problemem może być tylko zasilanie sprzętu. Zdaje mi się, że tam jest kabel z Murowańca i o 22 odcinają prąd.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lampa z Kasprowego nie oślepiała?

Jak ze Zbyszkiem szliśmy w nocy, w Kuźnicach wycenialiśmy ją na jakieś -8 mag ;).

 

No i w ogóle po co jakiś nocleg, skoro i tak byśmy spędzili noc poza schroniskiem? ;)

To tylko światło z budynku kolejki, świeci w stronę Zakopanego.

Na deesy można zasadzić się na szczycie Kasprowego i tam w budynku nocować ,prąd już załatwiałem z pracownikiem obserwatorium meteo ,nie ma problemu. :helo:

W Hali Gąsienicowej nie mamy jednak dostępu do południowego nieba ,już lepiej jechać wtedy do Chochołowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.