Skocz do zawartości

Astrotrac - pełen zestaw mobilny - ile uniesie?


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak to wszystko zabrać do samolotu? Okazało się to całkiem proste.

Mój bagaż stanowiła tuba z Astrotrackiem w środku, nadana jako bagaż (za radą panów z ochrony lotniska). Pewnie dało by się (po dłuższym panów z ochrony przekonywaniu) tubę ze statywem wziąć jako bagaż ręczny - tylko po co? O to, że bagaż zostanie zagubiony nie bałem się, gdyż był to lot bez żadnej przesiadki. Jakby lot był z przesiadką - upierał bym się i pewne zabrał tubę Astrotraca jako bagaż osobisty. Pomyślałem jednak, że na niektórych lotniskach może być z tym problem.

 

Mnie się astrotraca do bagażu podręcznego zabrać nie udało. Panowie z ochrony stwierdzili, ze to niechybnie narzedzie terrorystyczne i trzeba koniecznie nadac jako bagaż rejestrowany :P

 

 

M42_1sekunda.jpg

 

1 sek

 

[...]

 

Służę oryginalnymi fitami. Może w waszej ocenie inaczej ten obiektyw wypadnie - nie wiem...

 

Mógłbys udostępnić tego fitsa? Jakoś mi się nie chce w głowie pomieścić, że 1s jest już przepalone :)

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

plik źródłowy można pobrać pod tym adresem:

 

www.sephirot.com/AutosaveImageLight.fit

 

Pozdrowionka

 

a swoją drogą to nie dziwie się, że się mocno przyglądają na lotnisku. To dziwnie wygląda ten sprzęt..

:)

 

SJ

 

Mnie się astrotraca do bagażu podręcznego zabrać nie udało. Panowie z ochrony stwierdzili, ze to niechybnie narzedzie terrorystyczne i trzeba koniecznie nadac jako bagaż rejestrowany :P

 

 

 

Mógłbys udostępnić tego fitsa? Jakoś mi się nie chce w głowie pomieścić, że 1s jest już przepalone :)

 

Pozdrawiam,

milosz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczenia w zdjęciach z kamer a tym bardziej w h-alpha

złożone klatki w maximie bez klatek kalibracyjnych - tylko light

 

Group1_1280.jpg

 

i mocniej podciągnięta

Group1_1280_2.jpg

 

 

To coś w rodzaju GIRO? Ta głowica ma "mikroruchy"? Na Giro założyłeś głowice Astrosraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczenia w zdjęciach z kamer a tym bardziej w h-alpha

złożone klatki w maximie bez klatek kalibracyjnych - tylko light

 

Group1_1280.jpg

 

i mocniej podciągnięta

Group1_1280_2.jpg

 

No to da się małe co nie co z tego wyciągnąć - szczególnie 2 fotka mi się podoba. Ale gwiazdki z tego obiektywu jakieś na bokach kadru powyciągane. Ja dodałem kolor - złożyłem LRGB z pojedynczych surowych klatek i zobaczcie co się dzieje.... tragedia. Może nie umiem dobrze tego skalibrować - ale nawet biorąc pod uwagę to, że nie umiem - aberra wali jak cholera.

 

Autosave Image -00X-LRGB.jpg

 

 

Pozdr.

S

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko dlatego, że tobie nie chce się czytać, to komuś musi się chcieć pisać coś dwa razy??? :blink:

Żenujące!

 

 

Nie.. Dostałem linka po moim pytaniu.. i o to mi chodziło. Jeśli jest ten link przed moim pytaniem to nie zauważyłem go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Obiektyw Zeissa Planar 85 mm - kompletny i drogi jak diabli niewypał!!! Solidnie zrobiony, ciężki i metalowy, bardzo solidny, ale jak się kolorki złoży to Wali "aberą" jak diabli i gwiazdki wyglądają jak jajka. Olbrzymia jasność obiektywu (F:1,4) okazuje się wadą. Co prawda już w jednosekundowych ujęciach widać takie mgławice jak Flame, ale M42 jest już !!! przy jednej sekundzie naświetlania - przepalona !!!

 

Ja bym jeszcze tego obiektywu nie przekreślał i porobił testy z przymkniętą przysłoną, o jeden skok aż do f/5.6.

Przy pełnej dziurze f/1.4 nie spodziewałbym się czegoś innego, od tego co wyszło Ci na zdjęciach, po prostu obiektywu o takiej jasności i idealnej korekcji wad pozaosiowych, po prostu nie ma.

Myśle że będziesz już zadowolony przy f/2.8 choć mogę sie mylić i wymagane będzie przymknięcie jeszcze o pół działki. Tak czy siak, będzie to nadal jasny obiektyw.

Dla przykładu mój Pentacon 1.8/50 (który oczywiście nie sięga nawet do gwintu Twojemu Zeissowi) musi być przymykany aż do f/5.6, żeby był użyteczny na APS-C.

 

Fajna recenzja, bardzo praktyczna :)

 

Pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.