Skocz do zawartości

Ogólne (konkretne) pytania - sprzęt astronomiczny - porównania >


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Sam Ludes to mówi, poza tym, mamy przykłady używania takiego setupu, ale nie ma co bez sensu drążyć tematu. W przypadku opcji Atlasa wielkość korektora nie jest problemem, więc bez 2 zdań Naski będzie rozważał wersje większą, tym bardziej, że kosztuje tyle samo.

 

Potwierdzam także oficjalnie, że Riccardi będzie działał bardzo dobrze z AP155.

 

Niestety nie kojarzę żadnego właściciela AP155 w okolicy, żeby ja jego egz. zbudować prototyp całego toru optycznego. Nie mniej, da się to ogarnąć zdalnie, jeżeli będziesz mógł wykonać mi wskazane wymiary i gwinty. Model układu zrobi się najpierw w komputerze. Oczywiście optymalnie byłoby mieć wszystkie elementy u siebie, wtedy nie ma ryzyka pomyłki. Rozważ obydwa scenariusze, z naciskiem na przekazanie nam Teleskopu i zwrot już gotowego z Atlasem, adapterami, korektorem wbudowanym - całość plug and play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej, da się to ogarnąć zdalnie,

Takich pozytywnych odpowiedzi powinno być więcej !!!

 

jeżeli będziesz mógł wykonać mi wskazane wymiary i gwinty

Ależ oczywiście , z precyzją i miłą chęcią ... :icon_biggrin: - Dawno temu, kiedy chodziłem do szkoły, mieliśmy zajęcia z suwmiarką - myślę że sobie poradzę.

 

 

Rozważ obydwa scenariusze, z naciskiem na przekazanie nam Teleskopu i zwrot już gotowego z Atlasem, adapterami, korektorem wbudowanym - całość plug and play.

 

Niestety ale z tym wysłaniem są marne szanse 0,0001% ( Na pewno byłoby łatwiej, lepiej , ale znasz sytuacje ) ... Tak wiec trzymamy się opcji pierwszej , czyli praca na odległość ...

 

Z mojej strony dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem , na obecny moment otrzymałem wszystkie mnie interesujące odpowiedzi , za które wielkie dzięki !!!

Pozwolę sobie za jakiś czas przypomnieć o wątku i go uzupełnić o już gotowe konstrukcje i jakieś testowe zdjęcia .

 

P.S.

Adam - my będziemy się dalej kontaktować na PW , jak tylko dostanę odp od Baadera.

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej chciałem zamykać wątek , ale po dłuższym zastanowieniu się ( przemyśleniu terminu "ZESTAW DOCELOWY" )

Zacząłem rozważać też opcję Kamery STX16803

 

STX16803 v11002.jpg

 

FW5-7 STX.jpg

 

Żeby uściślić - posiadam już ofertę od Baader'a do Kamery 11002 - wystarczy zamówić, ale ..

może opłaca się dołożyć kilka zl i kupić już docelową kamerę --- za kilka lat pozostanie mi tylko teleskop do nabycia ...

 

Spoglądając na specyfikacje 11002 i 16803 : co by mnie interesowało odnosząc się do mojego AP ....

 

- Masa kamery i koła - różnica bardzo mała - czyli to chyba nie stanowi jakiegoś większego wyzwania - jeżeli zaakceptowaliśmy ,że 11002 da sie podłączyć to i z 16803 nie będzie problemu .?

 

- To nieszczęśliwe pole , które muszę zapewnić kamerze 16803 moim AP ? Jak to będzie wyglądało ... czy ten Riccardi duży da rade .. czy trzeba będzie myśleć o czymś innym ?

- Inne dane przemawiają na korzyść 16803 co do tego chyba nie ma dyskusji ...!?

 

Przytoczę też dwa linki

http://astropolis.pl/topic/28354-dwie-kamery-z-chipem-kaf16803/

i

http://astropolis.pl/topic/30565-sbig-stx-jeszcze-jedna-kamera-z-chipem-kaf-16803/

 

Którymi się posiłkowałem .

 

 

FLI (-30C) - 30
FLI (-20C) - 70
Apogee (-20C) - 110
Sbig (-20C) - 270

Z powyższego zestawienia wynika wręcz nokautująca przewaga KAF16803 nad KAI11002 w każdym aspekcie. O sprawności kwantowej wiemy z danych i ona jest na pewno znacząco wyższa w przypadku KAF. To co wyszło z analizy darka to znacznie mniejszy szum tła oraz większego obszaru (ilość hot/jasnych pikseli). Przypominam, że testowany Sbig ma matrycę klasy 1, a Apogee i FLI "zaledwie" klasę standardową, która jest odpowiednikiem klasy 2 (nie ma klasy 1 w KAF16803).

 

Koło filtrowe , wybierałbym na 7 Filtrów , bo guiding --- chyba mam docelowy ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość kupowania 16803 to się nie zastanawiaj. To zupełnie inna klasa niż 11K. Jeżeli można by szukać dzisiaj czegoś uniwersalnego i w pełni zadowalającego, to jest właśnie KAF16803.

 

Co do korektora, to powinno być ok, choć jeszcze się upewnię u źródła. Wiesz, że do STXa będziesz musiał kupić filtry kwadratowe o niestandardowej wielkości (65 mm)? Takie koło jest naprawdę ogromne, do tego sama kamera... Pewnie będziesz musiał trochę pokombinować, żeby to u siebie wyważyć.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo Sbig-a FW7-STX obsluguje filtry kwadratowe 50mm a wiec standardowe dla tego chipa.

 

No tak, ale co z tego, jak wtedy nie masz możliwości guidowania wewnętrznym guiderem? To po co kupować wielkiego STX, zamiast np malutkiego FLI ML16803?

 

Żeby wykorzystać w pełni możliwości tej kamery potrzebujesz filtry 65 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o te filtry też się rozchodzi . Jak widzicie Sbig-a FW7-STX pozwoliłby na fotografowanie w Ha, Sii, OIII , bez rozkręcania koła i jest dedykowany do tego formatu , tak jak pisze Tomasz.

Wiem ,że największy atut jakim jest self-giuding w Sbig'u nie będę wykorzystywał - mam osobna zestaw do guidingu. - To teoretycznie by Sbiga dyskwalifikowało , ale ja po prostu nie mam wyboru i muszę tej firmy wybrać ...

To tak, albo kupuje u baadera i mam " dofinansowanie unijne "- że tak się wyrażę , albo FLI i sam za to płacę ... co mi się nie uśmiecha - i będę musiał brać coś z niższej półki! Aczkolwiek zdaję sobie sprawę z przewagi produktów FLI.

 

 

 

Bardzo podobny zestaw co ja posiadam - tylko z innym wyciągiem

 

http://www.narrowbandimaging.com/ngc7k_ap155edf_f7_pl16803_fli_s2hao3_page.htm

 

Nie wygląda to najgorzej ...

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.