Skocz do zawartości

QHY8L ferst lajt


maquu

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje! :-)

Kamerka ma zdecydowany potencjał przy dużej ilości klatek, chociaż jak oglądałem wszystkie swoje zdjęcia to na 5 minutowych klatkach gwiazdy wychodzą po prostu genialnie :-) zastanawiam się czy nie robić jednej 5minutowej dla samych gwiazd :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po tym co wyprawiałeś Canonem ...... strach się bać !!!

Czyli GRATULUJĘ :))

 

edit : co do narożników to stawiam na brak osiowości .... są nierówno pojechane.

Zakładam że odległość od matrycy zastosowałeś taką jak w Canonie.

Twoja nowa kamera ma matrycę z Nikona , to podobny rozmiar jak Canon i odległość CCD/flattener powinna być taka sama.

Edytowane przez elay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Oczywiście błąd w opisie - to 5x5 minut, a nie 5x25.

 

Odległość nie wiem jaka była w canonie i nie wiem jaką mam teraz, muszę zmierzyć złączkę jaką mi wykonano. Nigdy takimi rzeczami się nie interesuję, ale niestety chyba będę musiał... :kwasny: Raczej stawiam na aberrację.

 

Co do gwiazdek, to zaznaczam gwiazdy (akcja select brighter stars, lub można ręcznie się pobawić Filter->Other->Highpass (5-10) i dalej Image->Adjustment->Threshold i poziom taki by wyizolował gwiazdy od tła itd...lub można jeszcze inaczej) następnie kopiuję je na nową warstwę, robię gaussian blur na ok 15-20 lub "do smaku" i już. Potem tylko maską eksponuję gwiazki które chcę i ustawiam "opacity" i "fill" żeby nie kuło w oczy jeśli jest za ostro coś. Tu rzeczywiscie trochę za miękkie, ale to zdjęcie typowo testowe, nad obróbką zbyt długo nie siedziałem.

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! :-)

Kamerka ma zdecydowany potencjał przy dużej ilości klatek, chociaż jak oglądałem wszystkie swoje zdjęcia to na 5 minutowych klatkach gwiazdy wychodzą po prostu genialnie :-) zastanawiam się czy nie robić jednej 5minutowej dla samych gwiazd :-)

 

P.

Trochę to smutne, że producenci kamer astrofoto tak nas odzieraja z pieniędzy. Ta kamera jest oparta na matrycy opracowanej w roku 2002 i wykorzystywanej w pierwszych lustrzankach Nikona 100D, 50D, 40D. Zmieniono oprogramowanie i dodano chłodzenie i rezultaty sa dobre. Szkoda tylko, że tak mało nowości po przystepnej cenia a tylko odgrzewane kotlety. Nawiasem mówiąc kupiłbym teraz lustrzankę 6 Mpix na tej matrycy z modułem chłodzenia mocowanym jak grip. Ciekawe jakby oceniano szumy przy 12800 ISO i 1/100 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mam nową złączkę, ale coś chyba z nią nie tak...

Ok, czyli jeśli to matematyka na poziomie szkoły podstawowe j:) to wychodzi mi jak na rysunkach. Czy ktoś może potwierdzić, że dobrze te odległości są przeze mnie narysowane? :uhm:

 

 

 

 

 

Canon.jpg

QHY8L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze wpisałeś cyferki na rysunku to z tą złączką masz odległość 55,95mm , a dla SW jak napisałeś powinno być 55,5mm, ale to chyba za mała różnica żeby wykazało problemy.

 

Jeśli złączka jest mocowana do kamery za pomocą jaskółczego ogonu , może coś nieosiowo skręciłeś ?

Jeśli złączka jest dorabiana, a nie "fabryczna" to sprawdź suwmiarką czy płaszczyzny są idealnie równoległe.

 

Back focus 20mm minus 10mm schowane w złączce plus 45,95mm złączka = 55,95mm

 

 

PS

Gdybyś potrzebował suwmiarkę i/lub chciał przetestować z flattenerem TeleVue TRF-2008 - zadzwoń

Edytowane przez elay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki elay ;) Na spokojnie sprawdziłem i wczoraj przetestowałem jak to wygląda z wkręconym filtrem (Idas) pomiędzy złączkę a reduktor. Wygląda na to że jest ok.

 

300sekund okolicy Gamma Cygni wczoraj zrobione z mojego bydgoskiego balkonu. Nie widzę polarnej a poszło ładnie...

q14o113_300sek_test1.jpg

 

I crop narożnika 100%

q14o113_300sek_test1naroznik.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.