Skocz do zawartości

Sprzedam astrograf ASA 12" f3.6 - najbogatsza wersja


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam nowy teleskop ASA 12" f3.6, bardzo bogato wyposażony (ma praktycznie wszystko). Teleskop nigdy nie był używany, bo jeszcze się produkuje (parę miesięcy) :P Termin odbioru jest na ten miesiąc. Zamówiłem go dla siebie, ale prawdopodobnie będę musiał go sprzedać, choć ciągle liczę, że jednak uda mi się go zachować, bo to jest absolutny szczyt w dziedzinie jakości teleskopów. Wszystko w nim skomponowane jest na bazie moich długich doświadczeń. Satysfakcja 150% gwarantowana.

 

Co znajdziecie w teleskopie:

 

1. ASA 12NO3 (typ teleskopu, CFK-Sandwich) - waga 16 kg

2. Ultra sztywne obejmy 12"

3. Usztywniana waliza na cały zestaw

4. Wyciąg heavy duty OK3Z (nie jest to standardowy wyciąg, ale wzmacniany, nawet do >20 kg nośności) - w pełni cyfrowo sterowany (z zaawansowaną kompensacją termiczną) - co wraz z tubą karbonową daje zero refocusowania w nocy (działa, bo używam tego systemu z aktualną ASA 10").

5. Kontroler OK3Z-SM2A do PC (jeżeli nie używa się np. montażu ASA, który sterownik ma wbudowany)

6. 3KORRW - 3" korektor ASA - (>5 cm idealnie skorygowany krążek obsłuży każdą matrycę, włącznie z KAF16803)

7. Zestaw adapterów (do FLI, do M48, do Canon EOS) - z idealnie dobranymi backfocusami (dodatkowe na zamówienie - jeżeli będą potrzebne)

8. Kabel do sterowania chłodzeniem teleskopu (spiralny, SPKA2)

9. Ubezpieczony shipping z fabryki do Warszawy

 

 

Nieaktualne!

 

(zamieszczone zdjęcie to ASA 10", nie dysponuję zdjęciem 12" - wygląda bardzo podobnie z tym, że jest odpowiednio większa).

 

 

news_polen12b.jpg

Edytowane przez Adam_Jesion
Nieaktualne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Justinsullivan - ok , na razie wytłumaczyłeś; (zakładam że w wersji podstawowej , nie ma tych rzeczy ...)

1200E (walizka, obejmy) - chociaż 500E za walizkę ??? - po to żebym tylko raz przewiózł do obserwatorium ??? to chyba nieporozumienie...bo chyba nikt nie traktuje ASA12N jako sprzętu mobilnego ?

400E (Kable i inna drobnica)

600E (różnica między wyciągiem OK3Z zamiast OK3 ? )

 

To masz 2200E *4,25 = 9350pln ,,, ja dalej nie rozumiem super oferty ... no chyba, żę pod uwagę bierzemy tylko czas dostawy.

Jest nadal drożej ... a Adam dał 10% upustu ???

 

To nie jest jakaś rzecz za np. 50zl , którą każdy kupuje nie licząc się z kosztami ... ten teleskop ma wartość samochodu, .

Jak ktoś kupuje samochód ze specjalnej oferty , to też coś specjalnego oczekuje (czasami jest rabat, czasami dodają felgi +opony... itp)...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w sumie zainteresowany zmianą mojego C14 na coś innego ... ASA12N ? może? - Mam to odłożone w czasie , ale czytam i się zastanawiam ... co miałoby mnie skłonić do szybszego zakupu ...??? Tutaj chodzi bardziej o to czy np. za rok na spokojnie wydaje 50tys - bez żadnej promocji - czy porywam się na 40tys teraz ...

Tylko ja u Adama tego nie widzę ... może jak by rozbił wszystko na składniki pierwsze :

Teleskop tyle ...

wycjąg ,zamiana na taki tam ... tyle

reduktor taki a nie inny, zamieniony różnica tyle ..

Mam nadzieję że opisałem istotę, mojego zapytania ...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz Adam że podepnę się pod temat z moim setup'em.

 

Ap1200 ma udźwig 63,6kg tak?

 

Obecnie wisi na nim ;

Ap155 - 12,3kg

guider + atik około 2,5kg

Kamera+koło+atlas+flattener około 5,2kg ?

Do tego siodełko dużżżeeee - myślę ,że z 5kg

Celestron C14 (Starbricht coating ) jest to już leciwa wersja - wiecie ile on może ważyć ?

 

Czyli mamy 25kg - nie wiem ile waży sam AP fokuser 2,7 - bo on będzie zastąpiony przez Atlas.

 

I teraz tak czysto teoretycznie (marzyć każdy może) - co by było gdybym kupił ..

Dochodzi 16kg a odpada C14 (waga ?)

Mamy około 25Kg + 16 i jakieś duperele = 43Kg tak ?

Czyli dla tego konkretnego montażu jest ok , tak ? spory zapas ...

Fajnie by było focić na 2 kamerki , jak i również mieć możliwość zmiany ogniskowych .

I jeszcze jedno pytanie , jak by to wyglądało u mnie, przy używaniu dwóch jak że odmiennych kamer Sbig i celestron fx naprzemiennie . Czy też plug & play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASW3-S / Adapterset 3 inch Wynne standard: 250,00 - no tego chyba nie potrzebuję

skoro jest - 3KORRW / 3 inch Wynne Corrector factor 0.95x: 850,00

Czyli mamy >

Total: 11360 euro brutto(-250e) (-1110*10%-Rabat) = 10 000E *4,25 =42500PLN

Dobrze kombinuję ?

 

 

Gwarancja ? na używkę ?

 

Gwarancja oczywiście jest.

 

Co do reszty, to potrzebujesz te rzeczy, bo to jest system montażu dla korektora (swoją drogą najlepszy na rynku, bo nie wprowadza żadnych przekoszeń, a korektory są bardzo wrażliwe na ten problem).

 

To jest to, co widać poniżej:

3_zoll_wynne_alle_adapter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie ma szans użyć takiego takiego astrografu (jasnego). Niestety. Wybrałeś kamerę, która skazuje Ciebie na ciemne RCki, SCTki, refraktory. Musiałbyś pożegnać się z SBIG STX.

Nie trzeba było tak od razu ...? szkoda, choć nie rozumiem dlaczego, skoro Ty używasz FLI z Asa10N... Z logicznych względów pozbycie się Sbig'a odpada.

A orientujesz się ile waży ten C14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było tak od razu ...? szkoda, choć nie rozumiem dlaczego, skoro Ty używasz FLI z Asa10N... Z logicznych względów pozbycie się Sbig'a odpada.

A orientujesz się ile waży ten C14 ?

 

Pisałem Ci już wcześniej, w czym jest problem. SBIG z niezrozumiałych dla mnie powodów projektuje ten system tak, że trudno go używać z astrografami newtona. Problem jest w tym, że backfocus wynosi... uwaga - 81 mm (z kołem filtrowym). Nie znam żadnego zaawansowanego korektora Wynne'a, który miałby wystarczający backfocus, żeby zmieścić te 81 mm + adapter. Co więcej, nawet wiele refraktorów będzie miało z tym problem (dlatego u ciebie kombinujemy z adapterem bezpośrednim i usunięciem oryginalnego gwintowanego gniazda w kole).

 

Dla porównania FLI ProLine (największa) z kołem filtrowym ma backfocus ok 4 cm. Korektor ASA daje Ci 5,7 cm miejsca na sprzęt. Ew. mógłbyś pomyśleć o Orion Optics AG, tam korektor ma większy backfocus, ale i tak musiałbyś dorobić specjalne zawieszenie dla tej kamery, a przez to, że korektor jest bardzo długi, to już nie wiem, czy to wszystko by zdało egzamin :(

 

Ostatnie wyjście to zamówienie custom made astrografu (choćby w ASA), gdzie wyprodukują Ci korektor 4" z większym backfocusem. Oczywiście cena wzrośnie zasadniczo, bo i wyciąg trzeba inny zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, wspominałeś o tym - wielka szkoda ... No nic, czekam na rzeczy od Ciebie , zobaczymy jak się sytuacja rozwinie ... może pójdę w AP, w przyszłość ...305mm F/3.8 Riccardi-Honders Astrograph - marzyć zawsze można :icon_smile:

AP z Sbig'iem przecież się kochają hehe.Wtedy Baader będzie się męczył z torem optycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem teleskopów AP jest to, że... nie łatwo je kupić. W tamtym roku na NEAIC rozmawiałem z Rolandem i z kontekstu zrozumiałem, że chyba skończy produkcję teleskopów, a skupi się na montażach (do póki może). Więc nie wiem, czy one są dalej produkowane. Nie mniej - to rewelacyjny teleskop, a do tego ma backfocus coś ~9 cm, więc spokojnie się zmieścisz ze wszystkim bez kombinowania. Może uda Ci się coś wyhaczyć na rynku wtórnym?

 

Z drugiej strony masz tą samą konstrukcję od włoskiej Officina Stellare - budżet chyba ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Uaktualniam ofertę, która ponownie jest otwarta. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt. Możliwy TEST DRIVE w obserwatorium (także zdalnie).

 

Poniżej zdjęcie zestawu (DDM85 też prawdopodobnie idzie pod młotek).

 

 

To ile ostatecznie za 12" i DDM85?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.