Skocz do zawartości

M101


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to twoje drugie zdjęcie, to jestem pod wrażeniem.

Popracuj nad ostrością. (jak ją ustawiasz?) Nauka obróbki zdjęcia to droga przez wzloty i upadki.

Napisz coś o warunkach atmosferycznych jakie miałeś podczas robieni zdjęcia

i jakie parametry ustawiałeś w aparacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to twoje drugie zdjęcie, to jestem pod wrażeniem.

Popracuj nad ostrością. (jak ją ustawiasz?) Nauka obróbki zdjęcia to droga przez wzloty i upadki.

Napisz coś o warunkach atmosferycznych jakie miałeś podczas robieni zdjęcia

i jakie parametry ustawiałeś w aparacie.

Pozdrawiam

 

Zdjęcie robione na wsi w okolicach podkarpackiej miejscowości Brzozów.

Lampy uliczne jednak dawały o sobie znać, lecz po godzinie 24 wyłączają i robi się naprawdę ciemno.

Można powiedzieć warunki idealne do astrofoto.

Dla zainteresowanych mogę przesłać dwie foty jak ogromny wpływ na zbierany materiał mają lampy sodowe.

Materiał przy M81 był zbierany właśnie gdy lampy jeszcze świeciły, zaś M101 już po godz 24.

Ostrość ustawiana za pomocą maski Hartmana (w kształcie trójkątów).

Jeśli chodzi o ustawienia w Nikonie oczywiście odszumianie wyłączone, plik jako RAW 14bit, ISO800, aparat niemodyfikowany.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcie robione na wsi w okolicach podkarpackiej miejscowości Brzozów.

Lampy uliczne jednak dawały o sobie znać, lecz po godzinie 24 wyłączają i robi się naprawdę ciemno.

Można powiedzieć warunki idealne do astrofoto.

Dla zainteresowanych mogę przesłać dwie foty jak ogromny wpływ na zbierany materiał mają lampy sodowe.

Materiał przy M81 był zbierany właśnie gdy lampy jeszcze świeciły, zaś M101 już po godz 24.

Ostrość ustawiana za pomocą maski Hartmana (w kształcie trójkątów).

Jeśli chodzi o ustawienia w Nikonie oczywiście odszumianie wyłączone, plik jako RAW 14bit, ISO800, aparat niemodyfikowany.

Pozdrawiam

 

Może maska bahtinova byłaby lepsza, u mnie maska Hartmana nie sprawdzała się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może maska bahtinova byłaby lepsza, u mnie maska Hartmana nie sprawdzała się .

 

 

Jak zauważyłeś Maćku na przesłanym stacku M81 brakuje ostrości i muszę coś z tym zrobić.

Maska Hartmana się nie sprawdza, ale w ostatnich dnia zaopatrzyłem się w dream focuser tylko muszę go rozkminić.

Myślę że już powinno być ok.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.