Skocz do zawartości

Na prośbę HAMALA


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki .Bywam w Poznaniu.Masz piwo. :)

Chciałem pokazać że mając taki teleskop jak mój można robić zdjęcia z czasem 20 min trzeba tylko trochę umiejętności.M31 i 2024 czas 20 min pozostałe 10 min. Wszystkie zostały zrobione na filmie Fuji Superia 400,a brązowe tlo nieba wynika z braku korekcji przy robieniu odbitek z wyjątkiem M31.Zastosowałem redukcję ogniskowej z 900 na 500 aby zyskać na jasności i ułatwić prowadzenie,za które była odpowiedzialna doczepiona luneta 400+barlow(700mm)którą sam zrobiłem z obiektywu z ksero.Do lunety zrobiłem okular 9 mm z podświetlanym diodą LED smd celownikiem.Za prowadzenie odpowiedzialne były silniki z ksero(całkiem małe ale cholernie mocne 1:200)z płynną regulacją obrotów. Zdjęcia kadrowałem przy scanowaniu. :)Teraz czeka Fuji Provia 400 F aż ksieżyc łaskawie sobie odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem redukcję ogniskowej z 900 na 500 aby zyskać na jasności i ułatwić prowadzenie,za które była odpowiedzialna doczepiona luneta 400+barlow(700mm)którą sam zrobiłem z obiektywu z ksero.Do lunety zrobiłem okular 9 mm z podświetlanym diodą LED smd celownikiem.Za prowadzenie odpowiedzialne były silniki z ksero(całkiem małe ale cholernie mocne 1:200)z płynną regulacją obrotów.

 

 

No brawo!

Aż strach pomyśleć co będzie jak Ci w ręce wpadnie stara pralka i troszkę uranu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcja achromatyczną soczewką o ognisk.135mm.Trzeba odkręcić wyciąg okularowy i zrobić mocowanie tak aby soczewka była między zwierciadłem kątowym a aparatem.Zmieniając stosunek odległości między soczewką ,aparatem i zwierciadłem kątowym uzyskasz odpowiednią ogniskową.Pamiętaj o możliwości ustawiania ostrości.Trochę umiejętności,blachy i pomiarów i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor: PiotrPe  Przesłano: 15/07/2003 20:17 

Gratulacje! Czym zredukowałeś tą ogniskową?

Emde co to jest II OZCh? 

Wyjaśniam:

OZCh - to "Ogólnoświatowy Zlot Chmur"

II - to "drugi"

Syndrom nowego sprzętu trwa:

II OZCh - jak góralskie wesele - może trwać dobry tydzień :'(

a moja nowa Lorneta z żurawiem stygnie w lodówie >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak na Optisana 114/900 to nie niczego sobie tylko prawdziwa rewelka i przykład jak pomysłowością i mrówczą pracą kolejnych przeróbek można osiągnąć zadowalajacy cel takim skromnym sprzętem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalu

to wszystko jest piękne co opisujesz i warte publikowania tu na Forum dla dobra amatorskiej astronomii, wielu z naszego grona mogło by korzystać z tych pomysłów usprawniających nasz sprzęt.Publikuj swe pomysły na stronach dla początkujących, aby inne strony zachowały czystość tematyczną to ważne dla ogólnego porządku.

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.