Skocz do zawartości

Jaki obiektyw do kamerki


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Philipsa 750k,rosyjsie obiektywy M42 / 58i135 mm i barlowx2/. M42.Mam też przjsciówkę web/M42.Czy pozwoli to rekreacyjnie looknąć w niebo,albo kombinować inaczej.Narazie używam programu Spotlive który był dołączony do kamerki.Chodzi o to by widzieć w miarę"szeroko".A i następny bół jaki kabelek zastosować żeby przedłużyć ten z kamerki o około 3m.No chyba że to niema sensu z powodu szumów.Jak policzyć powiększenie układu obiektyw kamerka.Tak na oko powiększenia wychodzą niemałe. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam do moich dwóch kamerek Logitecha QCH i Philipsa 740:

- Heliosa 44M6 2/58mm (jest jeszcze lepsza wersja z nr7, czasem na Allegro),

- Jupitera 3.5/250mm (solidny kawał szkła)

oraz ulubionego od momentu kupna Fujinona 6x 1.8/17.5-105mm.

Fujinon to coś o czym marzyłem - 17mm szeroki kąt a 105mm prawie jak tele, wszystko w jednym pokrętle.

To jest To, zoom ma swoje zalety. Obiektyw bardzo jasny - 1.8, przydaje się podczs ustawiania na obiekt, potem przysłaniam przysłonę na 2.8 i gotowe, fotki nie różnią się niemal niczym od robionych Heliosem.

Fujinon przeznaczony jest do współpracy z matrycami do 1", więc małe matryczki 1/4" leżą mu jak ulał.

Nadarzyła się okazja kupna kolejnego Fujinona 1.6/11-110mm więc kupiłem i czekam na przesyłkę.

Obsługuje matryce do 2/3" więc nie powinno być źle. Najważniejsze było dla mnie te 11mm, jak przesyłka dotrze to podzielę się uwagami.

Pozdrawiam Mariusz

fujinon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam do moich dwóch kamerek Logitecha QCH i Philipsa 740:

- Heliosa 44M6 2/58mm (jest jeszcze lepsza wersja z nr7, czasem na Allegro),

- Jupitera 3.5/250mm (solidny kawał szkła)

oraz ulubionego od momentu kupna Fujinona 6x 1.8/17.5-105mm.

Fujinon to coś o czym marzyłem - 17mm szeroki kąt a 105mm prawie jak tele, wszystko w jednym pokrętle.

To jest To, zoom ma swoje zalety. Obiektyw bardzo jasny - 1.8, przydaje się podczs ustawiania na obiekt, potem przysłaniam przysłonę na 2.8 i gotowe, fotki nie różnią się niemal niczym od robionych Heliosem.

Fujinon przeznaczony jest do współpracy z matrycami do 1", więc małe matryczki 1/4" leżą mu jak ulał.

Nadarzyła się okazja kupna kolejnego Fujinona 1.6/11-110mm więc kupiłem i czekam na przesyłkę.

Obsługuje matryce do 2/3" więc nie powinno być źle. Najważniejsze było dla mnie te 11mm, jak przesyłka dotrze to podzielę się uwagami.

Pozdrawiam Mariusz

Do czego stosuje sięte Fujinony.Przypuszczam Ze do sprzętu związanego z fotografią cyfrową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zaciekawi - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71883343

Mam prawie identyczny obiektyw i daje on ostre obrazy już od przesłony 2.8.

Jeżeli ktoś posiada kamerkę internetową to polecam taki zoomik, ja jestem zadowolony.

Pozdrawiam Mariusz

 

Jakiż to cudo ma gwint czy raczej inne mocowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość tych "fatalnej wręcz jakości" Heliosów 44 sprawdzę niebawem na Canonie. Mam 2 szt - jeden 44M4, drugi 44M6. Zrobiłem nimi kilkanaście fotek tablicy z napisami o różnej wielkości czcionce od 8 do 18. Wstępnie mogłem stwierdzić, że ten nowszy o pięknych powłokach daje jednak gorsze obrazy. Pstrykałem fotki przy przesłonie 2 i 2.8. 44M6 daje podobne obrazy przy 2.8 jak kitowy obiektyw (18-)55mm przy 5.6. Natomiast starszy 44M4 przy 2.8 dawał wyraźny, ostry obraz. Teraz będę musiał powtórzyć kilka razy testy przy różnych ustawieniach ostrości(dla pewności) i być może okaże się, że ta "fatalna" jakość Heliosów jest mocno wyolbrzymiona. Zrobiłem też drugą tablicę w formacie 3:2 do przetestowania jakości obiektywów w całym polu widzenia. Gdy zakończę moje małe testy podzielę się uwagami.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint jest typowy dla kamerek przemysłowych. Canon czy Fujinon mają gwint taki sam jak inne tego typu obiektywy do takich kamerek. Nie znam parametrów gwintu ale można pewnie je znaleźć w sieci na stronach związanych z TV przemysłową. Ja przystosowałem swój obiektyw do kamerki Philipsa wiercąc 4 otwory i gwintując je w pierścieniu na końcu obiektywu. Akurat takie rozwiązanie było dla mnie najłatwiejsze do wykonania. Fujinon daje dobre obrazy od przysłony 2.8, wystarczająco dobre aby można pobawić się w astrofoto kamerką internetową. Główną jego zaletą jest duża jasność i oczywiście spory 6x zoom.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Teraz już umiałem znaleźć :-)

To mocowanie nazywa się "C". Rysunek z wymiarami jest na stronie http://www.pentax.co.uk/cctv/glossary.html (w sekcji "C Mount and CS Mount").

 

Przy okazji na allegro znalazłem obiektywy, które można bezpośrednio zastosować w kamerkach Philipsa:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72944244

Mają lepsze światło od tego wbudowanego w kamerkę, ale pewnie nie mają filtra UV.

Wbudowany obiektyw Vesty ma parametry: ogniskowa 4,8 mm; światło f/3.0

 

Filtr UV można wyjąć z obiektywu wbudowanego i zamocować na chipie CCD za pomocą dwóch pasków folii dwustronie klejącej. Trzeba go wcześniej dobrze wyczyścić, bo nawet najmniejszy pyłek to wielka czarna plama na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.