Skocz do zawartości

Księżyc i Mars 6° od siebie


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

zachęcony topikiem: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=10508

przymierzyłem się do takiego ujęcia, okiem nieźle widać, to pomyślałem sobie, a cykne fotke :D

 

ksiycmars0.jpg

 

ale efekty takie sobie, kurcze nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak trudno "zdjąć ich" razem,

żeby nie przepalić Księżyca za bardzo (a prawie pełnia) i Mars, żeby był widoczny,

taa, kłania się dynamika cyfrówek <_< ...i paskudny seeing

ogniskowa 135mm/eos350, zdjęcie odrobinę przycięte, resize żeby plik za duży nie był

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas jak dobrze pójdzie to za kilka dni zgłoszę się do Ciebie po kilka porad(na PW)

jak dobrze wystartować z 350tką. :notworthy:

Masz już trochę doświadczenia w astrofotkach tym modelem, więc liczę na pomoc aby nie zaczynać od zera i nie powielać prostych ale nieuniknionych błędów.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na 200mm oba: i Księżyc i Mars byłyby w samych "różkach" kadru, a mgła w wawie była dość mała, ale niestety chmury paskudziły wszystko, potem nawet zaczęło kropić, fakt, ze ta fotka była robiona dość wcześnie, ok 20:20, także księżyc był jeszcze nisko, a dopiero nad ranem "się zeszły" bardziej, ale już pogody do obserwacji, przynajmniej w wawie, nie było żadnej :(

pozdrowienia

 

a czasy były ciekawe: bo 21 klatek od 1/15 do 1/1000 sek, właśnie chciałem pobawić się wreszcie tym HDR'em, ale totalna porażka, bo wogóle tego nie widać.

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasy były ciekawe: bo 21 klatek od 1/15 do 1/1000 sek, właśnie chciałem pobawić się wreszcie tym HDR'em, ale totalna porażka, bo wogóle tego nie widać.

Widać widać. Wczoraj też próbowałem zrobić fotkę przez 200mm. Kombinowałem jak wół pod górę, ale kiedy na fotce było widać Marsa, to Księżyc był totalnie prześwietlony, a gdy było widać buźkę Księżyca to nie było widać Marsa. To jest dopiero porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars z wczoraj. Pogoda do.... Mgła, chmury i jeszcze wiało Pojedyncza klatka, Canon 10D, 1/640s, 400ISO. Trochę wyostrzone w PS, coś tam widać ale do ideału (jak na moje warunki) to jeszcze daleko :)

 

xiv3p9h4fosenytf.jpg

 

I jeszcze Księżyc i Mars (nawet ładne halo się złapało :banan: ):

 

orxvuxxv4d85d40o.jpg

 

y28tovdouho5446c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.