Skocz do zawartości

Ile kosztuje duże bino?


Emcekwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem cenę celestrona skymastera 25x100 - 254,95 USD (słownie: dwieście pięćdziesiąt cztery dolary i dziewięćdziesiąt pięć centów), co po zgrubnym przeliczeniu daje 850 zł. I chyba ten sklep coś jeszcze na tym zarabia.

Na dowód link http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller...list&sku=283199

Panowie polscy dystrybutorzy zejdźcie na ziemię, zwłaszcza w kategorii "tanich" chińskich marek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cenę celestrona skymastera 25x100 - 254,95 USD (słownie: dwieście pięćdziesiąt cztery dolary i dziewięćdziesiąt pięć centów), co po zgrubnym przeliczeniu daje 850 zł. I chyba ten sklep coś jeszcze na tym zarabia.

Na dowód link http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller...list&sku=283199

Panowie polscy dystrybutorzy zejdźcie na ziemię, zwłaszcza w kategorii "tanich" chińskich marek.

Pozdro

 

Hej!

 

Dolicz koszt transportu do Polski, a dojdziesz to 300 USD, dorzuć do tego 22% VATu i 12% cła co da w sumie 400 USD.

Przy dzisiejszym kursie to 1330 zl. I za tyle możesz mieć ten sprzęt tyle że bez gwarancji.

 

Nie licz, że polska firma, która Ci sprzedaje tą lornetkę robi to charytatywnie. Dolicz

więc 15% marży i masz ponad 1500 zł. W DO możesz ją kupić za 1499 zł...

 

Nie jest to więc raczej pazerność naszych firm lecz pazerność naszego państwa...

 

Arek

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to więc raczej pazerność naszych firm lecz pazerność naszego państwa...

Pazerność? A fe! Przecież to jest DOBROTLIWOŚĆ i SZCZODROBLIWOŚĆ panów posłów! Muszą mieć kasę w budżecie do obdarowywania Wybranych Obywateli!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy. Mam kupic lornetkę podwójnie opodatkowaną, vatem amerykańskim i polskim, oclić ją, pokryc koszty transportu raz z Chin do USA, a potem do Polski, w tym uiścić marżę sklepowi w USA, który chyba nie działa charytatywnie? I o zgrozo i tak mnie wyjdzie taniej niż w Polsce. Czyli o co tu kurna chodzi? Niech ktoś wytłumaczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy. Mam kupic lornetkę podwójnie opodatkowaną, vatem amerykańskim i polskim, oclić ją, pokryc koszty transportu raz z Chin do USA, a potem do Polski, w tym uiścić marżę sklepowi w USA, który chyba nie działa charytatywnie? I o zgrozo i tak mnie wyjdzie taniej niż w Polsce. Czyli o co tu kurna chodzi? Niech ktoś wytłumaczy. :)

 

Takie są prawa rynku. Celestron jest firmą amerykańską, a DO jego oficjalnym dystrybutorem i nie jest tu ważne gdzie lornetka

została wyprodukowana. Pewnym obejściem problemu jest zamówienie w Azji własnej produkcji lornetek co robią DO i Ecotone.

Dzięki temu Apollo 22x100 jest wyraźnie tańsza w Polsce od Skymastera, bo idzie do nas bezpośrednio z Chin z ominięciem USA.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy. Mam kupic lornetkę podwójnie opodatkowaną, vatem amerykańskim i polskim,

 

W USA nie ma VAT-u. W USA podaje się ceny netto i do tych cen mogą Ci doliczyc podatek stanowy jeżeli będziesaz bezpośrednio kupował w USA. Jezżeli wyślą do Polski to wysyłają z ceną netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy temu juz pokój, po to żeby było taniej kupuję sprzęt używany :)

Widziałem ofertę skymastera 25x100 z drugiej ręki za około 800 zł tu w Polsce, co prawda bez gwarancji, ale to i tak połowa ceny.

Proponuję uczcić pamięć tego Pana ze zdjęcia z telepem. Tak młodo odszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Zamiast biadolić na polski system redystrybucji majątku narodowego, lepiej znaleźć znajomych w USA, którzy na Święta przybywają do rodziny do Polszy i którzy mogliby przy okazji zabrać ze sobą taki ładunek.

 

Wiadomo - nie przejdzie tak 50cm Newton, ale SkyMaster 25x100 bez problemu (jam tego przykładem).

 

Dla bardziej zaawansowanych i ryzykownych, polecam rozwiązanie polegające na transporcie w kontenerze z felgami aluminiowymi, które mają status delikatne i ponoć traktuje się je w taki sposób ;-) Pozostaje kwestia znalezienia znajomości, a te są różniczką pierwszego stopnia kombinowania.

 

Dla chcącego nie ma nic trudnego - uwierzcie mi :-)

 

 

Pozdrawiam Wszystkich gorąco,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.