Skocz do zawartości

Co sadzicie o lornetce PZO LP 8x30


k74

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w rękach PZO 8x40 i 7x50 i przyznam, ze ta

8x40 sprawila srednie wrazenie, co prawda nie bylo zle

z obrazem, ale jakosc wykonania o wiele gorsza od 7x50.

Chociazby np. wyczernienie pryzmatow, 7x50 je miala

(przymaty od strony obiektywow), 8x40 nie (z tego co pamietam)

Oczywiscie plusem 8x byla jej waga, w miare lekka, ale 7x50

sprawiala wrazenie solidniejszej i ... cięższej :)

 

150 zl to wg mnie troszke za duzo, widzialem kiedys opisywane

przeze mnie 7x50 - ta bylaby lepsza

 

a czy zeiss?? hmm, nie mam pojecia, slyszalem juz o rosyjskich zeissach

(10x50), swego janusz na ten temat cos pisal (mial kopie zeissa wlasnie 10x50)

 

Rozumiem, ze tą lornetke juz kupiles... Jak ja juz bedziesz mial daj

jakis opis

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sie zastanowić na początek czy aby 150 zł nie jest przesadzoną kwotą za lornetkę z obiektywami zaledwie 30 mm. Na temat modelu 8x30 nie chce się wypowiadać (nie miałem jej w ręku) mogę napisać conieco o 11x40 (którą posiadam w "spadku" po moim dziadku, trzymam ją dla zasady) z pewnością nie jest to Polski Zeiss po pierwsze zażółca obraz, po drugie widoczne refleksy, po trzecie dystorsja pola. Na plus obudowa .... solidna (brak plastiku tak często obecnego dzisiaj w Chinskich lornetach z rubinowymi warstwami) dobrze leży w reku, umiarkowana waga oraz znikoma abberacja chromatyczna. Jako plus można także uznać regulację diotrii niezależnie dla lewego i prawego okularu (ustawiasz raz na swój wzrok i jedynie drobne korekty są wymagane) na minus brak śrubek kolimacyjnych dla pryzmatów.

Edytowane przez Shadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos jeszcze mial do czynienia z ta lornetkaą?

Mam identyczną, śrubeczki w tym samym miejscu, paseczek ze skórki, tylko pisze na niej Made in USSR :blink: Kupiłem bo lekka, do chodzenia z plecakiem itd. Obraz daje pojedynczy, a nie, że zeza dostaję. Centrum pola OK, boki z mniejszym kontrastem. Trochę ciemna do astro - to tylko 30 mm. Ale z wiekiem źrenica juz sie tak nie rozszerza, więc pókiś młody kup 7x50 :szczerbaty:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.