Skocz do zawartości

Polscy zolnierze beda bronic panstwo Izrael?


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w Wprost wyczytalem o planach wstapienia Izraela do NATO . Wachaja sie co nieco bo maja bardziej wyszkolone wojsko niz Nato . Ale pokusa przerzucenia na Europe obowiazku ochrony swego panstwa jest bardzo atrakcyjna . W ramach wspolnej obrony bedziemy bronic czyjes tam interesy i to wlasnymi zolnierzami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig chyba tylko tytuł przeczytałeś. :Salut:

Dalej w artykule jest napisane że zapewne będzie to wejście NATO do armi izraela a nie odwrotnie. :D

Akurat nakłady na sprzęt u nich sa wielokrotnie większe a i armię mają w chwili obecnej jedną z najlepszych na świecie.

I kto za to będzie płacił?

Pewnie znowu amerykanie bo europejczycy mają to w dupie ( nie będę umierać za Gdańsk :blink: ) i nie potrafili zapobiec masakrom na bałkanach.

ps.

Wyjmując cytaty wypaczasz sens wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie, ze w moim poscie jest wyjety z kontekstu cytat . Nie cytowalem niczego tylko przedstawilem temat ale jak sadze zgodnie z tym co napisano. To raczej czesc zdania co zacytowal Darek jest wyjetym z kontekstu cytatem. Szerzej przedstawie co tam pisano .

Tytul art. Wojna o pokoj i podtytul:

Izrael ma przystapic do NATO czy NATO do Izraela - pytaja niektorzy komentatorzy.

 

Od 2004 r prowadzone sa w tej sprawie rozmowy, byly juz wspolne ćwiczenia w basenie Morza Środziemnego. Podczas ostatniej europejskiej podrozy Condoliza R. sadowala czy panstwa Nato zgodzilyby sie uzyc sil wojskowych do zapewnienia pokoju na Bliskim Wschodzie.

Kraje euroejskie jak i organizacje np ONZ tak mocno nie wspieraja Izrael jak USA . Zdarza sie krytyka, utrudnianie transportu amerykanskiej pomocy poprzez nieudostepnianie lotnisk , wybudowanie elektrowni atomowej w Iranie . Izrael skrytykowal zas interwencje w Kosowie / nie wiem dlaczego, moze ktos na PW napisze mi dlaczego /

Dopiero teraz zacytuje :Ajatollahom trzeba uzmyslowic, ze wojna z Izraelem bedzie oznaczala konflikt z calym swiatem Zachodu - Uda sie tego dokonac tylko dzieki przyjeciu Izraela do NATO" / str 86 Wprost z 26 02 2006/

Dalej cytuje : "Skuteczny moglby byc powrot do zimnowojennych doktryn sojuszu, np. ustalenie, ze NATO odpowie na kazdy atak lub zagrozenie ze strony IRANU . "

Cyt: " w Jerozolimie mowi sie, ze nie wiadomo kto zyskalby wiecej na wejsciu Izraela do sojuszu. Niektorzy komentatorzy pytaja nawet, czy to Izrael ma przystapic do NATO, czy raczej NATO przystapi do Izraela "

Nie wiem dlaczego uznales , ze " Wachaja sie co nieco bo maja bardziej wyszkolone wojsko niz NATO" jest cytatem z tego artykulu i do tego wypaczajacym sens wypowiedzi .

Takze nie wiem kto za to bedzie placil . Wiem za to kto placi za udzial polskich wojsk w Afganistanie i Iraku .

A to sa dzialania w ramach NATO i jak sie teraz okazuje NATO NIC nie mialo do Iraku, choc cos innego wmawial wielki bart. A doktryna dzieki ktorej wyladowalismy w Afganistanie nie obowiazuje od czasu zakonczenia zimnej wojny!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze, mnie osobiście jest żal chłopaków którzy znaleźli sie np. w Iraku. Mimo tego, iż to zawodowi żołnierze nie zawsze mieli świadomość w co się ładują. Brat mojego kolegi był że się tak wyrażę na " pierwszej zmianie" w Iraku i po powrocie okazuje się że to nie ten sam człowiek. Niepotrzebne nerwy itp.

To że im płacimy to swoją drogą. Wolałbym żeby za te pieniędze siedzieli sobie u nas i nie narażali się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to duży kraj, mógł by przyjąć wszystkich Żydów z całego świata i w ten sposób zakończyć problem w Palestynie, zamiast wciągać Europę do konfliktu ze wszystkimi arabami.

Tak jest! Żydzi na Alaskę! :helo::helo::helo:

W sumie, Polacy też by się tam zmieścili... i wreszcie przestalibyśmy wciągać Europę do naszych konfliktów z Niemcami i Rosją.

 

Fpisujcie miasta, kture popierajom :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym chcial na Alaske . :D

Chyba pod koniec lat 80 mialem juz nr w kolejce emigracyjnej do Australii , ale tam goraco, ALaska to juz co innego - zimniej .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Mówię Wam (nie chcę krakać), że i tak będzie w niedalekiej przyszłości konflikt na tle religijnym. Islam zaleje europę i tyle. Niech jeszce Jerzy U. strzeli jakąś karykaturę w swojej gazetce i będę się bał pojechać do większego miasta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Amerykanom ciążą koszty utrzymywania tej fortecy więc chętnie zaangażowaliby w to Europę.Wojna w Iraku kosztuje a końca jej nie widać.Niewiadomo co zrobić z Iranem.Izrael raczej osobiscie nie zbombarduje irańskich ośrodków atomowych bo automatycznie będzie miał na karku cały świat arabski.Izrael nie ma szans istnieć w takim otoczeniu.Gdyby nie mld$ wpompowywane w to państewko bezustannie Zydzi mogą się pakować.Użycie przez nich broni jądrowej to początek końca świata i ich też zresztą. :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Żydzi na Alaskę! :helo::helo::helo:

W sumie, Polacy też by się tam zmieścili... i wreszcie przestalibyśmy wciągać Europę do naszych konfliktów z Niemcami i Rosją.

 

Fpisujcie miasta, kture popierajom :banan::banan::banan:

Żydów nie było tam 2000 lat bez mała. Po co tam leźli, skoro każde ich wyjście i wejście pod Boga przewodnictwem sie odbywało? Mają problem, bo zrobili to nielegalnie, a my mamy jeszcze ich wspierać? Niech ich wspieraja ziomkowie z USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bylo naprawde , ojciec mi mowil ze to z armia Andersa Zydzi weszli do Palestyny i juz tam zostali .

 

Zastanawia mnie bardzo dlaczego Izrael mocno krytykowal ingerecje / licha/ NATO w Kosowie. Czyzby to nie nie byly tylko wewnetrzne rozruchy, ale cos innego finansowanego z zewnatrz? A kasy poszlo duzo. Nigdy wczesniej nie wiazalem mordow w Jugoslawi z jakims tam kapitalem . Idealistycznie uwazalem : Tito wszystko trzymal mocno i jak umarl to wiezy puscily oraz z przed polwiecza rachunki zaczeto wyrownywac . Chyba bylo inaczej - tylko chec wladzy. Propaganda wmowila, zaczely sie mordy ....

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Amerykanom ciążą koszty utrzymywania tej fortecy więc chętnie zaangażowaliby w to Europę.Wojna w Iraku kosztuje a końca jej nie widać.Niewiadomo co zrobić z Iranem.Izrael raczej osobiscie nie zbombarduje irańskich ośrodków atomowych bo automatycznie będzie miał na karku cały świat arabski.Izrael nie ma szans istnieć w takim otoczeniu.Gdyby nie mld$ wpompowywane w to państewko bezustannie Zydzi mogą się pakować.Użycie przez nich broni jądrowej to początek końca świata i ich też zresztą. :burza:
Problem w tym że USA siedzi po szyje w żydowskich bankach i musi robić pod ich dyktat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze, mnie osobiście jest żal chłopaków którzy znaleźli sie np. w Iraku. Mimo tego, iż to zawodowi żołnierze nie zawsze mieli świadomość w co się ładują. Brat mojego kolegi był że się tak wyrażę na " pierwszej zmianie" w Iraku i po powrocie okazuje się że to nie ten sam człowiek. Niepotrzebne nerwy itp.

To że im płacimy to swoją drogą. Wolałbym żeby za te pieniędze siedzieli sobie u nas i nie narażali się.

 

Mnie ich nie zal. Bylem w wojsku, co prawda nie w Iraku oczywiscie, ale wierz mi kazdy kto zdecyduje sie na taki wyjazd wie na co sie decyduje. Tam sie nie trafia z przypadku. W trakcie szkolenia w ogole przed wszelkimi misjami "pokojowymi" mozna poczuc "przedsmak przyszlej przygody" :) Żal mi tylko tych ludzi, ktorzy zdecydowali sie tam pojechac zeby zapewnic lepszy byt rodzinom. A co do przyjecia Izraela da NATO, to sadze ze byloby to niezbyt fortunne posuniecie zwazywszy na to co tam sie dzialo, dzieje i dziac bedzie zapewne. Moim zdaniem byloby to pchanie przez pakt palcow miedzy drzwi, zwlaszcza w obecnej sytuacji. W razie "W" poradza sobie sami na mniejsza skale, a wprzypadku eskalacji ew. konfliktu to zadne pakty potrzebne nie beda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Escom, a jak Ci się wydaje ile procent pojechało tam dla kasy. Wegług mnie zdecydowana większość. Tylko mały procent zdecydował się na wyjazd w celu przeżycia szeroko rozumianej przygody.

Ten, o którym ja piszę pojechał właśnie z tego pierwszego powodu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Escom, a jak Ci się wydaje ile procent pojechało tam dla kasy. Wegług mnie zdecydowana większość. Tylko mały procent zdecydował się na wyjazd w celu przeżycia szeroko rozumianej przygody.

Ten, o którym ja piszę pojechał właśnie z tego pierwszego powodu.

Pozdr

 

Mnie też nikogo nie żal. Skoro to praca to znaczy że jest to własny wybór. Nikt nikogo nie zmusza. Dokładnie tak samo jest z innymi zawodami. A że pracować trzeba żeby zarabiać pieniądze to już inna sprawa, ale też dotyczy nas wszystkich a nie tylko żołnierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nikogo nie żal. Skoro to praca to znaczy że jest to własny wybór. Nikt nikogo nie zmusza. Dokładnie tak samo jest z innymi zawodami. A że pracować trzeba żeby zarabiać pieniądze to już inna sprawa, ale też dotyczy nas wszystkich a nie tylko żołnierzy.

 

A mnie jest żal, że izraelskie dziewczyny zamiast z kwiatami chodzą z karabinami...

jewishrobot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jest żal, że izraelskie dziewczyny zamiast z kwiatami chodzą z karabinami...

A mnie bylo by Ciebie zal jakbys dostal sie w jej lapki . :D:Beer:

Moze jak Izrael bedzie w NATO to skoncza z lapankami na Polakow nielegalnie tam pracujacych ?

Nie sadze aby wizy zniesli. Ciekawe moze dla żolnierzy zrobia wyjatek i bez wiz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczajaco duzym przekretem jest sojusz ze stanami Zjednoczonymi i zakaz wiazdu ze strony USA do ich kraju przez polakow gdzie Czesi czy Niemcy moga sobie tam wjezdzac bez problemu a my musimy dostac wize

 

No ale uczciwie mówiąc Polaków nielegalnie w USA jest bardzo duży procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.