Skocz do zawartości

Księżyc - mozaika


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pierwszy raz robiłem fotki kamerką. Poniżej efekty - trzeba jeszcze wiele poprawić. Popełniłem kilka błędów ale wszystko działo się szybko tuż po pracy i z świadomością, że jeszcze trzeba się wyspać na kolejny intensywny dzień ;) Zrobiłem jeszcze kilka większych powiększeń, wrzucę później. Moj zestaw to ToUcam i 15cm newton Oriona na SkyView pro.

 

Moon_06.04s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz robiłem fotki kamerką. Poniżej efekty - trzeba jeszcze wiele poprawić. Popełniłem kilka błędów ale wszystko działo się szybko tuż po pracy i z świadomością, że jeszcze trzeba się wyspać na kolejny intensywny dzień ;) Zrobiłem jeszcze kilka większych powiększeń, wrzucę później. Moj zestaw to ToUcam i 15cm newton Oriona na SkyView pro.

Fajne, na mojej pierwszej mozaice po posklejaniu zabrakło 30 x 100 pixeli na samym środku. I wcale nie było możliwe wklejenie z innego zdjęcia. Zawsze miałem inaczej światło nad powierzchnią Księżyca ustawione.

Czekamy na większe fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba ograniczenie na ilość pikseli. Ale możesz plik spakować zipem i wstawić do pobrania.

 

Plik spakowałem jak radziłeś. Jak to zwykle bywa diabieł tkwi w szczegółach i w pełnej rozdzielczości wychodzą wszystkie słabości tej fotki, szczególnie nie najlepsza ostrość. Będę próbował dalej, oby było lepiej ;)

 

Moon_06.04.2006.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik spakowałem jak radziłeś. Jak to zwykle bywa diabieł tkwi w szczegółach i w pełnej rozdzielczości wychodzą wszystkie słabości tej fotki, szczególnie nie najlepsza ostrość. Będę próbował dalej, oby było lepiej ;)

 

Moon_06.04.2006.zip

Cholera znów nie chodzi plik. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to są pliki .jpg i każda przeglądarka internetowa powinna Ci starczyć

albo jakikolwiek program do przeglądania plików graficznych

no chyba, że masz na myśli, te o największej rozdzielczości, w formacie jpg 2000, to wtedy albo odpowiednia wtyczka, albo jakiś "JPEG 2000 viewer"

np.: http://www.mustek.com.tw/Support/JPEG2000/jpeg2000_01.html

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to są pliki .jpg i każda przeglądarka internetowa powinna Ci starczyć

albo jakikolwiek program do przeglądania plików graficznych

no chyba, że masz na myśli, te o największej rozdzielczości, w formacie jpg 2000, to wtedy albo odpowiednia wtyczka, albo jakiś "JPEG 2000 viewer"

np.: http://www.mustek.com.tw/Support/JPEG2000/jpeg2000_01.html

pozdrowienia

 

 

mam właśnie na myśli te w największej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moj zestaw to ToUcam i 15cm newton Oriona na SkyView pro" - w pierwszym poście.

I wszystko jasne ;) Wczoraj była piękna pogoda ale niestety dopadły mnie inne obowiązki. Dzisiaj to już kicha. Mam nadzieję, że w ciagu tygodnia uda się wykroić trochę czasu jeżeli tylko warunki pozwolą. Wrzucam jeszcze jedną fotkę z tej samej sesji.

 

M17.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.