Skocz do zawartości

Kiepski statyw fotograficzny


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie oddam za 1 piwo i koszt wysyłki :-)

 

Statyw nabyty od obywateli "Byłego ZSRR" na Stadionie Dziesięciolecia gdzieś na początku lat dziewięćdziesiątych. Trzysekcyjne nogi z profilu alu. Najniższa sekcja jednej nogi się nie domyka. Centralna kolumna podnoszona. Głowica typu wideo (prawo-lewo i góra-dół), chodzi luźno. Śruba mocująca 1/4 cala (mała).

 

Stan w miarę dobry. Dodaję oryginalny pokrowiec. Rozstawia się do wysokości około 150cm.

 

UWAGA. Na statywie da się powiesić mały aparat foto, szczególnie jeżeli nie będzie całkowicie rozstawiony. Nie należy jednak za wiele oczekiwać!

 

Piwo tylko dlatego że jestem z nim związany emocjonalnie - pierwsze obserwacje MTO prowadziłem (może lepsze będzie stwierdzenie "próbowałem prowadzić") właśnie na tym statywie. Niestety z MTO działał troche jak metronom :-)))

 

58300690.jpg

 

Dalsze zdjęcia można objeżeć tu:

 

statyw

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, Ty to masz farta. Ten statyw jak widać na fotce to wyższa myśl techniczna, bo w odróżnieniu od zwykłych statywów ten trzyma się ściany :szczerbaty:

Odpowiedź jest prosta, zdjęcie wykonano na równiku. Na biegunie północnym stał by prawidłowo, natomiast w Australii nogami w górę. Innego wytłumaczenia nie widzę.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.