Skocz do zawartości

Teleskop do 550zł - który ?


Gość NID

Rekomendowane odpowiedzi

Zbig, dowiedziałem się, że byłyby te straty światła, ale na nieodwróconym obrazie zależałoby mi tylko i wyłącznie przy obserwacjach dziennych (rodzinka także chciałaby pooglądać, a śmieją się, że co to za radocha "odwrotnie" podglądać te przysłowiowe sąsiadki ) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - skoro mowa m.in o dfoto.pl to nie znałem takiego określenia:

 

Teleskop SYNTA PRO Sky-watcher 150 Maksutow 150/1800 to najwyższej jakości kamera konstrukcji Maksutowa o dużej średnicy i doskonałych parametrach optycznych.

 

Czy z powyższego wynika, że podłączamy komputer i dodatkowe akcesoria są nam niepotrzebne? :ha:

 

najpierw to trzeba poczytać a potem gadać:

 

http://encyklopedia.pwn.pl/33374_1.html

 

za encyklopedią PWN:

 

"Do obserwacji dużych wycinków nieba (np. do ich fotografowania) używa się teleskopów, w których zwierciadło gł. jest sferyczne, a wady opt. obrazu są zmniejszone przez umieszczenie na drodze wiązki promieniowania odpowiedniego elementu łamiącego — płyty korekcyjnej, w teleskopie zwanej kamerą Schmidta, lub soczewki wypukło-wklęsłej (menisku) w teleskopie zwanej kamerą Maksutowa; obydwa te teleskopy odznaczają się dużym polem dobrego odwzorowania."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... już po pierwszej obserwacyjnej nocy, czas podzielić się wrażeniami ( o ile ktoś będzie chciał wogóle przeczytać poniższe słowa ) :

Teleskopik ustawiłem w pokoju, jako że nie chciałem wychodzić na balkon (mocny wiatr, i trochę jeszcze zimno ). Centralnie nad moimi oczami widziałem bardzo jasny obiekt, najjaśniejszy ze wszystkich, no więc postanowiłem go przejrzeć. Ku mojemu zaskoczeniu owym obiektem był nikt inny jak Jowisz :)

Radochy było co niemiara, patrzyłem na niego chyba przez 2 godziny.

Zrobiłem nawet fotkę moją kamerką, konkretnie model SAMSUNG VP-D303.

Jakość jest mierna zwłaszcza, że kamerę trzymałem w łapie i zastosowałem okular 10mm + barlow x2 (na razie czekam na kupno 6mm okularu, zapewne będzie dużo lepiej )

 

post-2617-1148462438_thumb.jpg

 

Uff... o ile się da dziś spróbuje zapolować na Saturna, oby tylko niebo było bezchmurne ... i w mieście wyłączyli prąd :lol:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy wiecie jakiej firmy są okulary 10mm i 25mm (jest napisane na nich Super 25 i Super 10 ) oraz barlow x2 które otrzymałem wraz z teleskopem Sky-Watcher 114/900 ? Jakiej są one jakości i z jakimi produktami oferowanymi np. w Astrokraku można je porównac? Pozdr.

Edytowane przez NID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... już po pierwszej obserwacyjnej nocy, czas podzielić się wrażeniami ( o ile ktoś będzie chciał wogóle przeczytać poniższe słowa ) :

Teleskopik ustawiłem w pokoju, jako że nie chciałem wychodzić na balkon (mocny wiatr, i trochę jeszcze zimno ). Centralnie nad moimi oczami widziałem bardzo jasny obiekt, najjaśniejszy ze wszystkich, no więc postanowiłem go przejrzeć. Ku mojemu zaskoczeniu owym obiektem był nikt inny jak Jowisz :)

Radochy było co niemiara, patrzyłem na niego chyba przez 2 godziny.

Zrobiłem nawet fotkę moją kamerką, konkretnie model SAMSUNG VP-D303.

Jakość jest mierna zwłaszcza, że kamerę trzymałem w łapie i zastosowałem okular 10mm + barlow x2 (na razie czekam na kupno 6mm okularu, zapewne będzie dużo lepiej )

 

jowisz.JPG

 

Uff... o ile się da dziś spróbuje zapolować na Saturna, oby tylko niebo było bezchmurne ... i w mieście wyłączyli prąd :lol:

 

Pozdro.

Że zapytam,obserwowałeśc w pokoju piszesz .Czy przez szybe w oknie,drzwi balkonowe czy w jakis sposób udalo ci sie ominac szyby i obserwowałes bezposrednio niebo?Jesli były szyby ,to mógłbyc problem z dobrą jakoscia obrazów dawanych przez twoj teleskop.

Poztym pochwaliłbys sie swoimi wrażeniami ,jakies szczegóły widziales na Jowiszu?

Smiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, byłem w pokoju, ale przy otwartym oknie ( mam to szczęście że mam okna połaciowe ).

Jakie szczegóły? Hmm... pasy na Jowiszu :lol:

Jakoś zdjęcia wyszła jaka wyszła, bo kamerka za ciężka trzymana w łapie, poza tym nie nadająca się zbytnio do beginning-astrofoto, a do tego nienajlepsze warunki pogodowe.

Ale ... niedługo napewno zdam relacje jak kolejne obserwacje ( ale zrymowałem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Promil, byłem w pokoju, ale przy otwartym oknie

I więcej nigdy, przenigdy tego nie rób ! Różnica temperatur pomiędzy wnętrzem a dworem powoduje powstawanie turbulencji, które wręcz zabijają obserwy.

Noce niestety mamy nadal za chłodne na takie rzeczy. To już lepiej pewno przez szybę - ale i tak "widać, że nic nie widać" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
No a jak, ja zawsze lubiałem mieć zimno w pokoju, 8 stopni to max :lol:

To mówicie że aż turbolencje powstają ...

 

To zniz glowe go gruntu (najlepiej asfalt lub chodnik) w cieply, letni dzien i spojrz w strone widnokregu.

Zobaczysz jak bardzo niespokojne jest powietrze nad gruntem.

 

I teraz wyobraz sobie, ze masz otwarte okno, na zewnatrz +8 st. a w pokoju +20st. Wiesz co sie dzieje z powietrzem na styku tych dwoch warstw temperatur? Pieklo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

a co sadzicie o MESSIER NT-150L 150/1200 - LXD75 ?

 

Jeśli miałbym warunki i w miare dobre niebo, to za takie pieniądze wolałbym kupić sobie do wizuala teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" GoTo (3199pln) i jeszcze by mi zostało 1000pln na jakiś fajny okular (lub nawet dwa okulary ;) ).

Można też kupić wersje bez Go-To za 1519pln i mamy jeszcze kaske na pożądny atlas nieba, dobrą lornetke 10x50 i ze dwa pożądne okulary, lub inne przydatne akcesoria :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.