Skocz do zawartości

Canon a610 + wide? :)


aramis

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze jestem nowy to- WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE :D

Mam do was male pytanie- Wlasnie dostalem mozliwosc korzystania z canona a610 i czy mozecie mi powiedziec jaki najlepiej jest do niego dokupic konwerter do focenia jasniejszych meteorkow?(moze 0,3x?) Wiem ze nie jest to super sprzet ale zawsze chyba cos uda sie z niego wycisnac. Prosze was o porade bo do tej pory zajmowalem sie szukaniem tego co do nas dolecialo (z pozytywnym skutkiem :D )a na astrofoto jeszcze sie specjanie nie znam ale.... mam nadzieje ze dzieki wam to sie troche zmieni.

Pozdrawiam i sorry ze tak odrazu z pytaniem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Napisałem juz na astrofotogarafii ale nikt nie odpisał. Może zle umieściłem posta (jeśli tak to przepraszam) dlatego ponawiam prośbę tutaj. Jaki polecacie konwerter do canona a610 na moteory (oczywiscie chodzi tylko o te bardzo jasne). Za bardzo się na tym nie znam dlatego proszę o mała podpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://optyczne.pl/index.php?art=34&&roz=1

 

Pozatym cennych informacji moze Ci udzielić Brahi (szef sekcji obserwacji fotograficznych meteorów)

 

lub Arek (spec od optyki). Spróbuj napisać do nich wiadomosc moze znajdą chwile czasu aby Ci odpowiedzieć.

 

 

 

Polish Fireball Network- a tu "organizacja" zajmująca sie uwiecznianiem bolidów nad Polską

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wyczytalem to chyba ktos uzywal canona a60 i jakos to wychodzilo :) tylko nie wiem jaki to byl conwerter? Nie wiem nawet czy to nie byly rozne stad moje pytanie. W PFN tez chyba jest uzywane cos podobnego?

 

W stacji PFN 80016 Nysa na wyposazeniu znajdują się 3x Canon A60 + 3x konwerter szerokokątny Raynox

 

PFN 80016 NYSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakos teraz nie moge znalezc kto ale gdzies na tym forum znalazlem wczesniej ze ktos uzywal jeszcze jakis innych konwerterow....

 

Jarecki:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...03&hl=Canon+A60

 

To sprawdz w opcjach "szukaj " :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znalazlem :) jarecki uzywal "Canon A 75 ekspozycja 15s ISO 400 F=2,8 konwerter Soligor Fish Eye 0,25x".....tylko co tu lepsze ;/?.......moze ktos kto uzywal napisze cos ciekawego :D ? ....i oczywiscie czekam caly czas na odpowiedz ze strony Arka i brahi :D

 

ps. niedawno myslalem o obserwacji video ale fundusze narazie niepozwalaja ;/ wiec narazie musze pozostac przy tym...tylko co tu najlepiej dopasowac;/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej doświadczenia z kompaktami Canona i konwerterami szerokokątnymi ma własnie Jarecki, który uzywa takich

w swojej stacji PFN w Nysie. Trzeba od razu zaznaczyć, że nie jest to sprzęt wydajny, bo łapie zjawiska od około -5 mag.

Poza tym dane są potem trudne do obróbki, bo zdjęcia obarczone są dużą dystrosją a mała liczba zarejestrowanych

gwiazd nie pozwala na wyznaczenie dobrej siatki współrzędnych na obrazku.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon A610 w przeciwieństwie do droższych lustrzanek ma jedną cenną zaletę migawkę mechaniczną wytrzymującą setki tysięcy zdjęć i to powinno wystarczyć na skromną kieszeń amatora, który ma zamiar pracować dłużej niż kwartał. Do focenia dużego kawałka nieba rybie oko w tym modelu się nie spełni z powodu słabej czułości tylko ISO 400, dobrym wyborem jest jedynie konwerter do 0.3X, najlepiej Raynox HD-3030PRO posiadający jasne szkła i dobrą rozdzielczość 520 lini/mm. Najlepsze efekty można uzyskać tym aparatem robiąc zdjęcia w ustawieniach manualnych: migawka 15s, ISO 400, przysłona 2.8, ostrość na nieskończoność, rozdzielczość 640 x 480 i podczas serii zdjęć monitor musi być wyłączony, ponieważ neonówka rozgrzewa nadmiernie przetwornik CCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
W stacji PFN 80016 Nysa na wyposazeniu znajdują się 3x Canon A60 + 3x konwerter szerokokątny Raynox

 

PFN 80016 NYSA

 

Canon A60 ma tylko 2 megapiksele <_< i mimo posiadania konwertera szerokokątnego zwiększającego kąt widzenia A60 pozostaje tylko 2 - pikselową myszką - i oni mają to na stanie i focą bolidy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon A60 ma tylko 2 megapiksele <_< i mimo posiadania konwertera szerokokątnego zwiększającego kąt widzenia A60 pozostaje tylko 2 - pikselową myszką - i oni mają to na stanie i focą bolidy?

 

2 Mega Canona to trochę więcej pikseli w porównaniu z kamerą przemysłową w PFN.

Ja foce bolidy własnym sprzętem A60, A75 i 300D itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do 2 mega to wystarczy wejsc na link podany przez Krzyska a widac ze nie wychodzi to tak zle...a co do a610 to nie powinno to wyjsc troche lepiej?-wieksza matryca, moze troche mniejsze szumy beda?...a czy ten konwerter raynoxa bedzie pasowal pod adapter 58mm (jest taki na allegro)

 

http://www.allegro.pl/item105531999_canon_...pter_dc58f.html

 

i czy jest do dostania jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon A60 ma tylko 2 megapiksele <_< i mimo posiadania konwertera szerokokątnego zwiększającego kąt widzenia A60 pozostaje tylko 2 - pikselową myszką - i oni mają to na stanie i focą bolidy?

 

 

Rozdzielczośc zdjęcia przy "łapianiu" bolidów na drugorzędne znaczenie..

 

Wazne jest tylko to aby na zdjęciu było widoczne jak najwięcej gwiazd,

 

aby wyznaczyć siatke współrzędnych...

 

Czyli wazna jest czułosc ISO no i światłsiła obiektywu...

 

ISO 400 to nie jest moze zadowalająca czułosc

 

ale w moim przypadku przy czułosci ISO 1600 powstaje tzw. szum ,

 

a aparat w trybie seryjnym nie nadąza z "poprawianiem" zdjęc..

 

Więc coś za coś.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do 2 mega to wystarczy wejsc na link podany przez Krzyska a widac ze nie wychodzi to tak zle...a co do a610 to nie powinno to wyjsc troche lepiej?-wieksza matryca, moze troche mniejsze szumy beda?...a czy ten konwerter raynoxa bedzie pasowal pod adapter 58mm (jest taki na allegro)

 

http://www.allegro.pl/item105531999_canon_...pter_dc58f.html

 

i czy jest do dostania jakis inny?

 

Ten Raynox 3030 ma średnice gwintu 37 mm, a w komplecie są pierścienie redukcyjne jedynie do 43 mm, na Allegro kiedyś kupiłem adapter do Canona 37 mm.

Więcej o konwerterach do A610 tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczośc zdjęcia przy "łapianiu" bolidów na drugorzędne znaczenie..

Wazne jest tylko to aby na zdjęciu było widoczne jak najwięcej gwiazd,

aby wyznaczyć siatke współrzędnych...

Czyli wazna jest czułosc ISO no i światłsiła obiektywu...

ISO 400 to nie jest moze zadowalająca czułosc

ale w moim przypadku przy czułosci ISO 1600 powstaje tzw. szum ,

 

No nie wiem , focilem Canonem A510 z ISO 50 i ISO 100 celowo nie uzywalem ISO 400 bo szumi

i wyszlo nadspodziewanie dobrze. Widac mnostwo gwiazd a przy odpowiedniej korekcji i obrobce to

okazuje sie ze 15sekund jest to bardzo duzo. To "golym " aparatem.

(Moge podeslac fotki ale sa duze - full rozdzielczosc, wiec raczej na priv)

Zima kupilem x0,38 zobaczymy jak tylko warunki pozwola jak sie sprawowac bedzie.

Przy foceniu ustawiam full manual f2,8 i nieskonczonosc a migawke auto - seria 15sekundowych zdjec.

 

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon A60 ma tylko 2 megapiksele <_< i mimo posiadania konwertera szerokokątnego zwiększającego kąt widzenia A60 pozostaje tylko 2 - pikselową myszką - i oni mają to na stanie i focą bolidy?

 

O przepraszam, A60 zadna myszką nie jest! Wspomagany niewielkim obiektywem foto potrafi zarejestrowac galaktyki w łancuchu markariana :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , focilem Canonem A510 z ISO 50 i ISO 100 celowo nie uzywalem ISO 400 bo szumi

i wyszlo nadspodziewanie dobrze. Widac mnostwo gwiazd a przy odpowiedniej korekcji i obrobce to

okazuje sie ze 15sekund jest to bardzo duzo. To "golym " aparatem.

(Moge podeslac fotki ale sa duze - full rozdzielczosc, wiec raczej na priv)

Zima kupilem x0,38 zobaczymy jak tylko warunki pozwola jak sie sprawowac bedzie.

Przy foceniu ustawiam full manual f2,8 i nieskonczonosc a migawke auto - seria 15sekundowych zdjec.

 

Andy

 

 

Osoby znajmujace się napoważnie tą tematyką radzą jednak uzywac duzych czułosci...

 

(....) Technika jest taka, że

ISO ustawiamy na 800-1600, kąt widzenia maksymalny (czyli 18 mm w Twoim przypadku i f/3.5), czas ekspozycji ustawiamy

na 30 sek a aparat w tryb seryjny. Zwieramy obwód przy pomocy wężyka i aparat non stop strzela 30-sekudnowe ekspozycje

(dopóki nie wyczerpie się bateria lub nie wypełni karta). (...)

 

A szumami sie nie przejmuj ;). Moze nie sa małe przy takich czułościach w D70, ale przy meteorach liczy sie przede wszystkim to zeby meteorka zlapac na zdjeciu i zeby dalo sie zmierzyc pozycje poczatku i konca. Wbudowane redukcje szumów potrafia czasami przedziwne rzeczy porobic, np usunac slabsze gwiazdy ze zdjecia uznajac ze to szum jakis ;)

 

 

W Twoim przypadku f2,8 robi swoje..

 

Dla każdego mnóstwo gwiazd oznacza co innego... ;)

 

Z wypowiedzi Brahiego wynika ze trzeba naprawde sporo gwiazdek aby wyliczone dane były dokładne..

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

A tak nawiasem mówiąc szukam i myśle poważnie o kupnie aparatu do astro-foto, wiem że wielu poleci zaraz eosa 350 d ( czytałem o nim naprawde dużo i ten artefakt to szczyt marzeń) ale tak naprawdę ludzi mi podobnych na to nie stać, więc ryje po topikach i czytam opinie myszkowców (myszka to dla mnie synonim kompakta - w woli wyjaśnienia więc bez urazy ) czytałem by kupic rzeczoną myszkę. Myśle i tu kieruje swą prośbe do adminów by umieścić w bazie wiedzy wytyczne co do możliwości dostępnych aparatów z podziałem na rodzaje, cos na wzór opracowania sumasa dot. webcam (chyba, że takowe już istnieje a ja coś przeoczyłem), z szczególnym wyeksponowaniem aparatów kompaktowych jako tych realnych do kupienia. Pozdr Robert :Salut:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.