Skocz do zawartości

Co z tą pogodą ?


Gość NID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Choć dopiero od kilku dni mam teleskop, to panująca pogoda "zdążyła" już skutecznie zniszczyć mój spokój wewnętrzny ... niby koniec maja, niedługo zaczyna się lato ... a tu lipa. Ciągle chmury ( SZCZECIN ) , a do tego nadal zimno wieczorami ... więc pytam się: co z tą pogodą ?

Sprawdzałem prognozy ... i nie są one zbytnio obiecujące dla mojego regionu Polski.

Albo całkowite zachmurzenie, albo częściowe ... <_<

U was podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Choć dopiero od kilku dni mam teleskop, to panująca pogoda "zdążyła" już skutecznie zniszczyć mój spokój wewnętrzny ... niby koniec maja, niedługo zaczyna się lato ... a tu lipa. Ciągle chmury ( SZCZECIN ) , a do tego nadal zimno wieczorami ... więc pytam się: co z tą pogodą ?

Sprawdzałem prognozy ... i nie są one zbytnio obiecujące dla mojego regionu Polski.

Albo całkowite zachmurzenie, albo częściowe ... <_<

U was podobnie ?

 

Teraz już wiem czemu jest taka kaszana pogodowa. :szczerbaty:

Mamy nowy telep na forum :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tyle że ten teleskop jest od paru dni, a ja od bieszczad (miesiąc temu) miałem może 3 dobre noce których wykorzystałem 2 (a jedną nawet przedwczoraj :D, wpadło kilkanaście emek, a do tego próbowałem identyfikować gromady otwarte w okolicach deneba i sadra i doliczyłem się 7 NGCów i do tego jakieś basele, Berki czy coś... no i oczywiśce M29) oczywiście ciągle bez szukacza <_<

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zrobimy sciepe na forum na jodek srebra :szczerbaty: ?

 

I gdzie go rozpylimy? ;)

 

To nie jest kwestia zakupu tego jednego teleskopu. Teraz coraz więcej ludzi kupuje teleskopy, niestety większość z nich to "zabawki", które lądują w szafach. Ale jak widać i te mają wpływ na pogodę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie go rozpylimy? ;)

 

To nie jest kwestia zakupu tego jednego teleskopu. Teraz coraz więcej ludzi kupuje teleskopy, niestety większość z nich to "zabawki", które lądują w szafach. Ale jak widać i te mają wpływ na pogodę :szczerbaty:

Wplyw na pogode maja raczej inne czynniki niz liczba nietrafionych zakupow spoczywajacych w szafie:-). Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kicha. ostatnie poltora tygodnia za chmurami. (byla jedna podobno piekna noc, ale ja przespalem z pewnych przyczyn :Beer: ) Mam nadzieje na kilka ladnych nocy zanim opuszcze polska przestrzen powietrzna.

 

 

Trzeba czekać na poprawę pogody - to jedno. A drugię - krótkie noce.

Jak czasami posiedze dłużej, to idąc spać widzę już jasne niebo.

Trzeba poczekać na lepsze czasy :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.