Skocz do zawartości

Kamerki internetowe z Allegro


Gość NID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jakakolwiek kamerka oferowana poprzez ten portal aukcyjny może nadać się do ... hmm, jakby to nazwać, beginning-astrofoto ? Fundusze rzecz jasna ograniczone, nie piszcie tylko bym czekał i zbierał na TouCama ... bo jestem z natury strasznie niecierpliwy ( co zapewne nie raz było widoczne w mych skromnych wypowiedziach i pytaniach ) ... Proszę o konkretne nazwy danych modeli które będą znośne , co trzebaby było dokupić by połączyć je z okularem , jakie powinna mieć taka kamerka parametry itp. itd.

 

Dzięki , jak to się zwykło mówić : astro-pozdro :lol:

 

Ps. Z opcji szukaj korzystałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne kamery nadające się do astrofotografii to kamery z matrycą CCD, najtaniej chyba kupisz Veste czsem można dostać używke za 150-200zł.

 

Do podłączenia kamery służy np. taka redukcja:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=161

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz naprawdę spróbowac robić fortki radze wybrać sprawdzone rozwiązania j.w. Niestety większość oferowanych kamerek tanich ma zupełnie badziewnie rowiązane stwerowanie - np nie można sterować długością czasu naswietlania a to jest podstawa - i mniej istotne w tym przypadku jest to czy matryca jest CMOS czy CCD - chyba że masz plany z przeróbką na długie czasy naświetlania.

Ja ostatnio zdecydowałem się osobiście na zakup kamerki 3 in 1 z matryca 2 mpix, oczywiście bardziej w ramach epksperymentu niż przekonania ze sie nada do astro - foto.

W dzien fotki nawet robi całkiem przyzwoite ale z braku właśnie mozliwości ręcznego regulowania czasu naświetlania raczej nie będzie się nadawała nawet do planetek.

Jeżeli chodzi o mozliwości przeróbki to układy sa specjalizowane i ich specyfikacja nie jest dostępna a co za tym idzie nie ma mozliowości sprawdzenia co można ewentualnie zmieniać. :D.

Podsumowując - nie radze w ciemno eksperymentować, chyba że jest to cel sam w sobie tak jak u mnie B).

 

Oczywiście jak uda mi się coś wykombinować to pierwsze co zrobie to dam znać na forum o nowych możliwościach. :banan:

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zdecydowałem się osobiście na zakup kamerki 3 in 1 z matryca 2 mpix, oczywiście bardziej w ramach epksperymentu niż przekonania ze sie nada do astro - foto.

 

co to za kamerka ? - podaj jakieś namiary

 

W dzien fotki nawet robi całkiem przyzwoite ale z braku właśnie mozliwości ręcznego regulowania czasu naświetlania raczej nie będzie się nadawała nawet do planetek.

 

Czy ma w tej materii mniejsze możliwości niż Vesta lub ToUcam bez przeróbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he ... pewnie MEDION za 80 zł. :Boink:

Zgadłem ? :blink::D<_<

 

Dokładnie tak. :Beer: Ale tak jak mówiłem zrobilem to świadomie w ramach eksperymentu. :Boink:.

Dokładanie jest to model MD 40323. Niestety zapomniałem go zabrać z W-wy więc ostatecznego testu nie zrobie w ten weekend wsdzając go do teleskopu.

Jednak jak ktos ma ochote niech sprawdzi link http://my.aukcje24.pl/accdb/ViewItem.asp?IDI=21010165. Gosc udostepnił sciągnięcie kilku zdięć zrobionych tym czyms i jak na takie (powiedzmy sobie szczerze) :szczerbaty: dziadostwo fotki są nawet jako-takie.

 

W tym momencie zdecydowanie odradzam wydawanie na to jakichkolwiek pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee ... to nie jest takie zaraz tam dziadostwo. Poprostu ze wględu na brak możliwości ustawiania czasu expozycji, pełną automatyzację i że to CMOS, do astro się nie nadaje. Może tylko w projekcji Łysego, Słońce i jasne planetki zrobisz, że coś tam będzie widać.

 

Mam starszą wersję tej cyfrówki i według Mnie po cenie używanej warto coś takiego mieć do normalnych fotek w dzień. Jeśli ktoś nie robi za wiele fotek i nie chce wydawac kilkaset na 5MPix. Zawsze lepsze to niż zwykły webcam CMOS na stałym kablu, bo można wyjść na powietrze i na aku wycykać ze 70 zdjęć, choćby chmurek czy np. przedmiotu na allegro. Traktuje to jak cyfre w komórce - małe gabaryty, nosze czasem przy sobie i jak potrzeba nagle coś fotnąć to Mam czym. Komórki akurat nie potrzebowałem, więc kupiłem samą cyfre 1.3 MP.

 

 

P.S.

Poniżej 100 zł możesz chyba kupić używany webcam Philipsa z tych polecanych do astro, tylko, że nie będzie przerobiona na wersję SC. Możesz ją przerobic później oczywiście i to tańszym kosztem. Tylko nie jestem pewien czy wogóle są jeszcze na naszym rynku wtórnym jakies nie przerobione. Bo kiedyś były masowo przerabiane wszystkie co się tylko przewijały przez allegro.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... czyli rozumiem do 100zł nie opłaca się żadnej kupić ?

 

Istnieje jeszcze alternatywa. Jeśli masz skąd wziąść lustrzankę na film 35 mm i do tego jakiś obiektyw np. f=100, to tanim kosztem zbuduj sobie koziołka i będziesz mógł robić fajne fotki gwiazdobiorów i większych obiektów DS. Naprawdę fajnych dla początkującego. Można tez zaczynac od tego orginalnego obiektywu 50-60 mm.

 

O zauważyłem że masz jednak jakigoś EQ2 w stopce. No ... to do tego wystarczy dorobic mocowanie pod głowicę foto, posadzić na tym aparat kliszowy nawet z kliszą ISO 200 z wakacji. Dorobic jeszcze krzyż w okularze dającym 30-40x do prowadzenia teleskopem i jazda.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binocooler, dzięki za porady.

Napisałeś, że do 100zł to mógłbym mieć używkę kamerki Philipsa - jaki model ?

Aha, i moje pytanie : czy do astro-foto na początek nada się model CREATIVE WebCam Live! Ultra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sumas, powiedz mi tylko jaka jest taka rozsądna (przeciętna) cena za używaną PCVC 680K Vesta Pro ?

Ps. Jeśli nie chcesz tej wiadomości upubliczniać będę rad gdy mi napisesz odp. na PM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Nie, skad.

 

Rozbawilo mnie tylko polaczenie uspokajania Sumasa z kolejnym pytaniem na ktore mozna spokojnie znalezc odpowiedz w starych watkach Forum :-)

 

Juz widze Sumasa jak sie trzesie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Nie, skad.

 

Rozbawilo mnie tylko polaczenie uspokajania Sumasa z kolejnym pytaniem na ktore mozna spokojnie znalezc odpowiedz w starych watkach Forum :-)

 

Juz widze Sumasa jak sie trzesie ;-)

No tak można w +/- nieskończoność. Ile jest typów kamerek??? :szczerbaty:

 

Ale PO CO??? Archiwum Forum niby jest. Niby jest nawet możliwość, żeby włączyć to "sławetne" SZUKAJ.

Qrcze, do tego na Forum jest takie cuś jak CHAT. Ja mojego Barlowa kupiłem dzięki wskazówkom z tegoż chata.

 

BTW: Polaris - 9 czerwca te "szczątki" odebrałbym wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.