Skocz do zawartości

Web Cam PCVC680k - Problem z instalacją :(


Gość NID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie dotarła do mnie kamerka i ... mam problemy z instalacją.

Windows XP, po podłączeniu kamerki pojawia się nawet info. systemowa jaka to kamerka, wgrywam software, ale obrazu nie ma ( a przecież pali się cały czas żółta dioda)

 

Bardzo proszę o pomoc, moje gg:

 

3245340 , skype: michszy

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest urządzenie typu Plug In, więc nawet w ten sposób powinno działać.

W każdym razie odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem ponownie, i po ponownym uruchomieniu komputera podłączyłem kamerke. I co, jak włączam programik philipsa wyskakuje info., że nie wychwytuje urządzenia :/ Błagam, pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest urządzenie typu Plug In, więc nawet w ten sposób powinno działać. ...

 

Własnie, ze nie!

Sumas ma rację. Najpierw się wgrywa sterowniki i dopiero potem podłącza urządzenie! Szczególnie ważne w przypadku urządzeń USB!!!! Jesli zrobisz odrwotnie, możesz nigdy (NIGDY) nie zainstalowac tego urządzenia, chyba, że zainstalujesz OS jeszcze raz... Pretensje kieruj do siebie, producentow urządzenia (żle napisane sterowniki) i Billa Gates'a....

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje teraz na laptopie tego "szatana" zainstalować.

Włożyłem płytkę, klikam by zainstalowało, pojawia się komunikat, by podłączyć, kamerkę, podłączam ją i czekam ... "Waiting for Windows to install Audio Driver" - ten komunikat już 10 minut trwa ... znowu coś nie tak? :angry: No co jest ...

Edytowane przez NID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego masz Windowsa?

I czy stery masz do wlasnie tego?

Czy odlaczyles wszystkie urzadzenia USB przed instalacja?

"make sure that you have your Windows98 CD-ROM to hand."

masz?

When asked for the Windows98 CD-ROM, insert it into the drive and click "OK". Exit the Windows 98 Set-up screen if it appears.

Wsadziles?

------------------

Czyli jak masz to "Waiting for Windows to install Audio Driver" to chyba powinienes wlozyc plyte windowsa do CD-ROM.

Edytowane przez -=Dvc=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP, zarówno na stacjonarnym jak i na laptopie.

Wsadziłem płytke XP jak jest napisane: "Waiting for Windows to install Audio Driver", ale to nic nie zmienia ... no można się wściec :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Logitech QuickCam Express i nigdy nie miałam z nią problemów i nawet jej nie isntaluje bo win xp zrobił to za mnie.... jeśli nie działają sterowniki z płyty systemowej ani z płyty instalacyjnej do kamerki to może pora ściągnąc nowe z netu?...

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anomalia, próbowałem już ze sterownikami z Netu ... nic.

Co ciekawe , za pierwszym razem sam windows wykrył, że to philips 680k, ale potem już nic, sterowniki zainstalowane, a jak wchodze w programik do filmowania, to jest napisane, ze nie ma zadnej kamerki.

Przy połączeniu do usb dioda cały czas się pali, poza tym sprzedawca zapewnia, że była w 100% sprawna, więc ... co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że dioda się pali to jeszcze nic nie znaczy.. poza tym, że podłączenie usb jest pod względem zasilania sprawne :)

 

proponuje wszystko odłączyć i odinstalować i tak jak mówił przedmówca odświeżyć system poprzez przywracanie.. powiedz mi co masz w instrukcji i czy ściągnąłeś tez dodatkowo z netu sterowniki audio o których piszesz, że niby się instalują?

 

trzymamy kciuki...

 

walcz :)

 

to tylko kamerka ;)

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki za wsparcie.

To tylko kamerka, ale moje nerwy są już na wyczerpaniu, zwłaszcza, że rewelacyjna pogoda za oknem.

Instrukcji nie mam, bo to second-hand, ale manual czytałem.

Spróbuje chyba z tym przywracaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziecko mialo podobny problem ale z aparatem . Podlaczylo do kompa i dopiero potem instalowalo .

I nic nie dzialalo! . Dopiero jak zainstalowano sterowniki na moim kompie i zgodnie z instrukcja podlaczyla aparat to u mnie od razu zadzialalo . Pozniej chyba z 6 pilkow , co sie instalowaly w system i system 32 wkopiowala do swojego kompa i dopiero wtedy z CD aparatu mozna bylo uruchomic napraw i zadzialalo.

Ze swego kompa choc odinstalowywala i ponownie juz zgodnie z instrukcja instalowala nie dzialalo bez wkopiowania na zywca plikow i innego kompa.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po reinstalacjach itp. spróbowałem, by sam Windows wykrył sprzęt ...

Najpierw wykrył to jako urządzenie kompozytowe Philips, a potem:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

 

?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po reinstalacjach itp. spróbowałem, by sam Windows wykrył sprzęt ...

Najpierw wykrył to jako urządzenie kompozytowe Philips, a potem:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

 

?????

 

 

W windzie jest rejestr musisz z niego wywalic wpisy reinstalka nie zmienia nic w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 10

Jeśli w kluczu sprzętowym urządzenia znajduje się wartość „FailReasonString”, ten ciąg znaków jest wyświetlany jako komunikat o błędzie. Ciąg znaków jest umieszczany w tym miejscu przez sterownik lub numerator. Jeśli w kluczu sprzętowym urządzenia nie ma wartości „FailReasonString”, wyświetlany jest następujący ogólny komunikat o błędzie:

 

To urządzenie jest nieobecne w komputerze, nie pracuje poprawnie albo nie są zainstalowane dla niego wszystkie sterowniki. (Kod 10)

 

Spróbuj uaktualnić sterowniki tego urządzenia.

 

Przycisk Rozwiązanie: Aktualizuj sterownik

 

Aby rozwiązać problem opisywany przez ten kod błędu, upewnij się, że urządzenie jest poprawnie podłączone do komputera. Na przykład upewnij się, że wszystkie kable są ściśle podłączone i wszystkie karty poprawnie umieszczone. Postępuj zgodnie z rozwiązaniem sugerowanym przez przycisk Rozwiązanie i zaktualizuj sterownik urządzenia. Urządzenie można usunąć i ponownie podłączyć za pomocą Kreatora dodawania nowego sprzętu.

wg microsoft

------

Czyli albo zle sterowniki, albo uszkodzone urzeaczenie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daedalus, już tak robiłem.

Wiem, że na XP chodzi ...

Tylko ciekawi mnie, że na samym początku Windows podał mi nawet nazwę tej kamerki bez jakiejkolwiek mojej ingerencji, ale już uruchamiając program philipsowski pisało, że urządzeniia "sterującego" nie odnaleziono ... Sprzedawca pisał wyraźnie na ofercie, że kamerka jest sprawna, a wiem że nie stosował jej w astro tylko w zwykłym użytkowaniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą Vestę. Nigdy nie instalowałem żandych sterowników ani nie używałem do niej żadnych programów. Podłączyłem pod kompa z Win XP, rozpoznał jako Phillips 680K, K3CCD rozpoznał. I działa zawsze.

 

Nie wiem co może być powodem Twoich problemów. Może spróbuj jeszcze z innymi komputerami. Jeśli się uda to wiesz, że problem leży po stronie twojego kompa. Jeśli na innych też nie będzie chciało działać, to prawdopodobnie walnięta kamerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najbardziej dziwi mnie to, że bez jakiejkolwiek mojej ingerencji za pierwszym razem Windows wykrył kamerkę jako PCVC 680k , ale strumienia wideo z niej nie było ( testowałem na np. Skype ).

Potem jak instalowywałem , odinstalowywałem, robiłem przywracanie systemu itp. , to jedyne co się ukazywało to:

 

post-2617-1149858396_thumb.jpg

 

Aha, co zauważyłem - jak podłączona pod USB to pali się dioda (już chyba o tym mówiłem) i tak jakby podgrzewa się górna część kamerki z czasem ...

 

Edit: zainstalowałem ponownie sterowniki do karty graficznej, a miałem w tym czasie podłączoną kamerke pod usb, po restarcie windows sam ją wykrył, ale w menedzerze urządzeń jest:

 

post-2617-1149859071_thumb.jpg

 

Co mam robić ?

Edytowane przez NID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.