Skocz do zawartości

Teleskop za 700 zł


kazoman

Rekomendowane odpowiedzi

heh do mnie ma dzis kurier przyjechac z telepem... ale cały dzień leje i nei wiem, czy kurier dojedzie w deszcz? wysłany został w piątek

dojedzie, na pewno - za to mu płacą, by niezależnie od pogody dotarł z przesyłką na czas :szczerbaty:

 

gdy ja w lipcu miałem odbierać telepa od kuriera, ten zgubił drogę i dzwonił do mnie z miejscowości oddalonej o 7 km, pytając, gdzie ja właściwie na niego czekam :Boink::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem niesamowicie wkurzony :angry::angry::angry::burza::burza:

 

nie przyjechał kurier.. został nadany w piątek (kurier OPEK).. i nic!

 

oto cytat ze strony "Gwarantowany na następny dzień roboczy termin doręczenia "od drzwi do drzwi"

 

cholera no :unsure::o a jutro jest święto... więc dopiero pojutrze przyjdzie... myślałem że posiedzę sobie nad nim jutro :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica sa tu moje fotki z pierwszego spotkania z synta !!!

Nie sa one oszolamiajac, robilem je telefone z okularu :Boink:

Ale zawsze astrofoto co nie ???

 

Ps nie moglem znalesc ani jednego DS`a !!! nawet M 108 i M 109 :burza: Macie jakas rade jak je szukac ???

 

Pozdrawiam

k.jpg

k2.jpg

k3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazoman - fotki są do BANI !!!

Ale i tak lepsze niż moje, które kiedyś w "Astrofotografii" wstawiłem :ha:

Ciekawe, czy cię inni tak zdruzgoczą jak mnie :Boink: ale sie nie przejmuj- Synta to jest Synta :)

 

Jak szukać DS? Powoli, cierpliwie... i jak księżyc mniej będzie świecił :D

Trzeba trochę wprawy w wyszukiwaniu tych mgiełek. A zacznij lepiej od M-13, innych wyraźnych gromadek i M-57- są najłatwiejsze do znalezienia, bo widać je naprawdę wyraźniej! W sumie trzeba znać miejsce, gdzie "siedzą" i widzieć juz w szukaczu- inaczej rzeczywiscie trochę trzeba sie namęczyć- choć to "namęczenie" jest przyjemne :D

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki sa z telefonu :szczerbaty: Nie ma co sie nad nimi zachwycac :szczerbaty: Jak przyjedzie znajomy z lustrzanka to moze cos lepszego wyjdzie :D Fotki to tylko takie potwierdzenie, ze faktycznie synta juz jest u mnie :Beer:

 

Pozatym obserwacje jowisza mimo nieciekawego seeingu przyniosly mi sporo satysfakcji, niestety bez barlowa i jakis 4mm nie zobaczylem zbyt wiele :angry: .

Jestem zadowolony, ze udalo mi sie przyzwyczaic do tego , ze wszystko jest nogami dogory :banan:

 

Niestety nadal nie udaje mi sie skutecznie szukac szukaczem :burza: Dostalem tez szyjoskretu :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam upatrzyłem sobie sprzęta tyle ze za 1900zl Celeron C6 no a tobie to radze np ten

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...eb2fe2241018a75

 

Jak na początkującego jest w sam raz!Io myśle że na pewno zobaczysz (pewnie jakiś filtr trzeba bedzie dokupić wzmacniający obrazy ale są w granicach 200zł). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam upatrzyłem sobie sprzęta tyle ze za 1900zl Celeron C6 no a tobie to radze np ten

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...eb2fe2241018a75

 

Jak na początkującego jest w sam raz!Io myśle że na pewno zobaczysz (pewnie jakiś filtr trzeba bedzie dokupić wzmacniający obrazy ale są w granicach 200zł). Pozdrawiam!

 

NIGDY nie kupuj nic co ma barlowa w wyciagu. Dlugosc tuby w Newtonach musi byc zblizona do ogniskowej.

114/1000 ma krotka tube i barlowa. Da duzo gorsze obrazy niz 114/900 .

 

Lustra w telepie z o polowe krotsza tuba niz ogniskowa sa sferyczne i nigdy nie dadza ostrego obrazu bez jakiegos korektora- barlowa . Jest to masowka, lustro sferyczne duzo latwiej zrobic , nie trzeba ich jeszcze parabolizowac.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak ... barlow wbudowany w telepa to nic dobrego, nie znam nikogo kto posiadal by takiego telepa a to chyba o czyms swiadczy B)

 

A tak apropos: Dzis 2-ga nocka astronomiczna mi przepadla bo nadmiar pary wodnej nie dal mi poogladac praktycznie niczego z gat. DS :angry: Do tego felerna latarnia wlaczala sie i wylaczala :szczerbaty:

 

Mam za to fotke pewnej gwiazdki po2jnej (nic wielkiego o nieciekawej jakosci ale sprawdzalem czy da sie zrobic temu fotke)

Gwiazda_podwujna_mala.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie chciałem tylko poinformować, że jestem (prawie) totalnym amatorem jeśli chodzi o teleskopy/obserwacje itp. Zamierzam sobie kupić teleskop, ale jak to bywa fundusze są ograniczone :/

 

Przejrzałem kilka ofert i wybrałem 4.

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4215b5acfb365fa

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4215b5acfb365fa

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4215b5acfb365fa

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4215b5acfb365fa

 

I kilka pytań. Czy jest sens kupować taki teleskop? Niestety na przypływ gotówki nie mam co liczyć, a chęć do obserwacji jest ;) Lepiej wybrać, któryś dwóch pierwszych, czy poczekać i dołożyć 200 złoty i wybrać jeden z dwóch pozostałych (tych po 750 zł)? Jeśli ktoś ma propozycje innych teleskopów w podobnej cenie to słucham uprzejmie ;)

Zapomniałbym dodać: teleskopem chciałbym sobie pooglądać "wszystko": trochę planetek (Jowisz, Saturn), jakieś gromadki, mgławice... ale nie wiem czy to jest możliwe przy tego typu teleskopkach.

 

Pozdrawiam, Chan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jaka padnie jest oczywista.

 

Kup Synte :D 8" na Dobsonie, za 1099 zł. W zasadzie ten model jest uniwersalny... Do planet, i do DSów... A warto poczekać, uzbierać te 1099 zł. i być zadowolonym z wyboru... Do tego czasu, pożycz od kogoś lornetkę, i poobserwuj niebo za pomocą lornetki :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta 8 :Beer:

Posiadam taka synte i jestem z niej zadowolony :Salut: Wyjatkowa korelacja cena/jakosc czyni z niej naprawde praktyczny i tani w stosunku do tego co oferuje :)

 

Jesli koniecznie musisz zmiescic sie w tej $ to moze

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...139b1474f4e1db0

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Synty 10" tu radziłbym się zastanowić, mam taką samą, ma f/4.7, i daje popalić okularom. Do niej jednak okulary muszą być z najwyższych półek... Poza tym, jest ona wielka... Jednak fakt, sprzęt jest wart swej ceny, ale na okulary trzeba będzie wydać majątek.

 

PS.: Dokonałem wyboru i jestem z niego zadowolony, a to że na okulary wydam majątek... Cena za jakość :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam standardowe Super Plosse 25mm i 10mm. Za niedługo chce sobie kupić LV 9mm do kulek i planetarnych, później LVW 13mm, a następnie, do przeglądu nieba, albo LVW 22mm, albo SWANa 33mm... Do tego wszystkiego oczywiście 2x Soligor 2", a później filtry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zadam inaczej pytanie ;)

Czy tym - http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...4215b5acfb365fa - teleskopem da radę poobserwować planetki i mgławice, galaktyki itp. Czy dojrzę jakiekolwiek szczegóły na planetach (np. na Jowiszu), a mgławice będą czymś więcej niż "kropką' tudzież "plamą"? ;)

Niestety nie stać mnie na zakup czegokolwiek innego, a czekać niż uzbieram więcej kas też mi się nie uśmiecha, bo mogłoby to potrwać kilka długich miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.