Skocz do zawartości

Bafle wyczerniające 170x900 astrokosmo-projekt


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis skończyłem mocowanie wręg,ufff udało sie,ale faktycznie roboty było sporo.

Mam pytanie ,bo chciałbym wyczernic cała tube łącznie z wręgami,tylko nie wiem czym :huh:

Mam czarny mat w spray'u ale po przemalowaniu jest bardziej połyskiem niż matem <_<

Ktoś wspominałe o farbie czarnej matowej na zderzaki.Co radzicie?

Pozdrawiam :Beer:

P.S W mojej tubie sa 4 wregi :

2 nad i pod wyciagiem

2 w miejscu mocowania obejm z tubą.

wregi_2.JPG

wr&#281;gi_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręgi ok , szkoda że nie przykleiłeś do nich bafli z czarnego brystolu było by jeszce lepiej , ale i tak będzie lepiej niż przed.

 

Ja zrobię bafle takie jak mówiłem i zrobię zdjęcia zobaczymy jak to się sprawdzi-mam kilka prostych pomysłow jak to wykonać jedne tańsze inne droższe ale za to bardziej estetyczne -profesjonal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g twojego rysunku pogladowego widze ,ze bafli jest tam barzdzo duzooooooo.pamietaj musisz sie uzbroic w cierpliwosc ,bo naprawde bedzie to sztuka ,przylepic je jedna koło drugiej,w rownych odległosciach.Zycze Ci powodzenia :Beer:

 

te bafle nie będą klejone tylko wrzucane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well,well,well....dzis zakonczylem montowanie wreg wewnatrz tuby+ wyczernienie.

Moje spostrzeżenia:

Na przykładnie fotki zapodanej w tym temacie przez localizer'a

Tam zdzjecie bylo robione z uzyciem lampy błyskowej tak jak i w moim przypadku.

Efekt-wszystkie bafle sa rozswietlone ,natomiast u mnie tylko 1 wrega bo jest płaska odbija swiatło do góre 2 i 3 wrega jest scieta i odbija tylko znikoma ilosc swiatla na scianki tuby gdzie sa o wiele słabsze :D ,reszta tuby czarna jak smoła :helo::szczerbaty::Beer:

Zapodaje dwie fotki,sami porównajcie-głowna mysle techniczna by zbig :Beer:

po_wyczernieniu_Promil.JPG

mteleskop_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienki , myśle że lepiej z beflami niż bez będzie widać :Beer:

 

naprawde warto docenić bafle i się do nich przyłożyc , może kiedyś będę miał Syntę 200mm ale w niej też zrobię bafle - to mała sugestia dla Grzybka :D .

 

Postanowiłem wykonać na poczatek bafle z czarnego brystolu poprzedzielane krążkami wyciętymi z kartonów ( opakowań ) , tanio wyjdzie tylko roboty dużo ale muszę to zrobić.

Polegało to będzie na zrobieniu tego a następnie wsunięciu do teleskopu ( partiami) jak się uda i będzie ekstra wyczernienie to dostanę Nobla :helo: albo coś w tym rodzaju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wyczerniania polecam farbę w sprayu firmy "Krylon", koniecznie oznaczoną "ultra flat" - wydaje mi sie że w Polsce można też dostać, jak się pogoogluje.

Pozdrawiam

 

Dzięki za info , kupię obie farby i porównam która ma większy mat - Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie załączoną fotkę - mój znajomy z lokalnego forum zrobił porównanie kilku farb, w tym Krylonu 'ultra flat', rozsmarowując je na sklejce. 'Flocking' to taki czarny materiał, podobny do jedwabiu, którym wykłada się futerały do instrumentów muzycznych, nie wiem jak to tłumaczy się na polski...

farby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją tubę potraktowali matowym lakierem maszynowym (kładli na ciepło) kupa babrania, ale efekt bardzo dobry. Jak masz dostęp do takich lakierów (3 skladniki - uwaga cholernie toksyczne przy malowaniu) i wiesz jak tym malowac lub masz zaplecze (warsztat-lakiernia z pistoletem potrafiacym lakierowac gorącym lakierem) to warto. Taki lakier mozna klaść również na sklejke, metale kolorowe i karton.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać opisu do fotki:

Koleś pisze, że użył flockingu jako referencji, który nie ma sobie równych w żadnej farbie. Na prawo od pionowej kreski zdjęcie zostało wykonane z góry, co daje pojęcie o kolorze, odcieniu czerni.

Na lewo od pionowej kreski zostało wstawione zdjęcie wykonane pod kątem na przeciwko źródła światła padającego na farby. To wskaźnik jak bardzo matowa jest farba.

 

Najlepiej wypadły więc Krylon Ultra Flat i farba modelarska Testor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie załączoną fotkę - mój znajomy z lokalnego forum zrobił porównanie kilku farb, w tym Krylonu 'ultra flat', rozsmarowując je na sklejce. 'Flocking' to taki czarny materiał, podobny do jedwabiu, którym wykłada się futerały do instrumentów muzycznych, nie wiem jak to tłumaczy się na polski...

 

 

Czy kładąc taka farbę kładziemy od razu czy musimy najpierw dać jakis podkład ?

 

Jaka to farba wodna czy inny rozpuszczalnik ?

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczerniałem celę, pająka i tubus bez podkładu, choć można najpierw podkład zastosować. Tubę kartonową wcześniej impregnowałem shellakiem i na to szła farba Krylon. Na puszcze jest napisane, że można malować praktycznie wyszyskto - metal, plastik, gumę, ceramikę, beton etc.

Nie doczytałem nigdzie o składzie, ale farba schodzi z rąk za pomocą gorącej wody i mydła. Schnie w 12 minut, po godzinie można już obrabiać pomalowany materiał. Śmierdzi przyjemnie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.