Skocz do zawartości

Janusz P.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda byłoby aby zabrakło Janusza na tym forum z powodu banowania czy własnego odejścia, z drugiej strony Janusz musi bardziej powstrzymywać swój temperament i specyficzny sposób wypowiadania się w niektórych postach i jeśli już odpowiadać na tematy astro, to tylko merytorycznie i z konkretną wiedzą.

 

Inaczej niedługo (oby nie !!) znowu powstanie sytuacja a'la TELESKOPY.PL i historia amatorskiej astronomii wnaszym kraju zatoczy mroczne koło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Janusz P oficjalnie oznajmiam że jestem zbanowany , taki mail dostałem od administratora ale z niego dowcipas :-)))

 

Chilowe zablokowanie traktowałem jako ostrzeżenie , ale widać nie ma to dla Ciebie znaczenia . Chyba faktycznie zapomniałeś że to moje forum i od jutra juz takie pozostanie , moje bez Ciebie !

 

----------------------------------------------

Radoslaw B. AMBROZY * r.ambrozy@pkab.com.pl

Pracownia Komputerowa AB * GG : 46050

www.pkab.com.pl * www.i-net.com.pl

----------------------------------------------

KOMPUTERY * PROGRAMY * SIECI * INTERNET

 

Co wy na to koledzy???

 

Niech żyje demokracja ;D ;D ;D ;D ;D

 

Wasz Astropozdrówko Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banowanie przez TPSA ;D dobre

bez jaj Panowie

Januszu czas na to abyś powstrzymał swój temperament.

I dogadajcie się Panowie !!! czas aby wszystko było normalnie!!!

Bo to wszystko zaczyna być śmiesznie ciekawe ;D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny banowaniu kogokolwiek,. Jesli wypowiedzi danego forumowicza nie

sa wulgarne niech pisze co chce. Ludzie maja swoj rozum i potrafia odsiewac ziarno od

plew. Janusz jaki jest kazdy widzi. Czasami mniej lub bardziej swiadomie reklamuje swoj

sprzet, ale trudno mu sie dziwic. Nikt nie broni innym producentom teleskopow zalogowac

sie na forum i dyskutowac z Januszem oraz zachecac do zakupu swojego sprzetu. Inni forumowicze i tak zawsze duzo pisza, wiec zaden poczatkujacy milosnik nie jest tutaj skazany na pastwe jakiegokolwiek producenta.

 

Uwazam, za zly pomysl laczenie fukcji opiekuna forum i producenta teleskopow, ale pomysl zupelnego banowania Janusza jest jeszcze gorszy.

 

Bartku, wiem ze uznajesz to forum za swoje, ale to forum tworza ludzie, ktorzy sie na nim

wypowiadaja. Dla wlasnego dobra nie powinienes nikogo banowac. Tym bardziej Janusza, osoby o najwiekszej ilosci postow. Czesto sie z nim nie zgadzam, jego wypowiedzi prowokuja do dyskusji i pociagaja ja w roznych kierunkach.. Sposob jego wypowiedzi moze niektorych draznic. Ja uwazam to za malo szkodliwy folklor i przekomazam sie z nim czesto tylko dla zabawy slownej. Jeszcze raz wiec ponawiam prosbe do Bartka o niebanowanie nikogo i do Janusza o nieunoszenie sie honorem i pozostawienie swojej aktywnosci na niniejszym forum na dotychczasowym poziomie.

 

Nie badzcie dziecmi Panowie. Ladnie Was prosze :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i jak widać zatacza się to koło...

 

Panowie !!!!a zwłąszcza Januszu i Bartku !!!, a może przy piwku na Kudłaczach pogadamy sobie wszyscy o tym ???, piwko w ilosciach odpowiednich potrafi złagodzić spory, a zawsze jest lepiej wyjaśnić sobie pewne rzeczy osobiscie niż krzyczeć na siebie przez internet.....

 

Dlaczego uzytkownik "Janusz" już nie istnieje ??

 

na wszystko proponuje piwko, które ostudzi porywcze umysły i wspólne obserwacje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz zdaje się zapomina w ferworze walki o jednym drobiazgu-forum tworzą FORUMOWICZE.

 

Już kiedyś na stronie A istniało takie "forum"

I umarło z przyczyn zupełnie naturalnych: wygaśnięcia zainteresowania.

 

Zawsze powtarzałem, że producent powinien bronić swoich wyrobów ich jakością i niską ceną. Skadinąd niezła jakość niektórych wyrobów A skłania mnie do opinii, że Janusz czegoś tu nie łapie. Natrętna i wszędobylska reklama jest tak naprawdę antyreklamą. Od długiego czasu ta postawa mnie dziwi. Gdybym był wlaścicielem firmy imoprtującej chińskie newtony-nawet zacierałbym ręce.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gdzieś tam zadałem nieśmiałe pytanie:

"co to moderator i do czego służy?"

wedle mojej oceny opartej na tym co widzę, wcale moderator nie jest osobą, która w pierszej kolejności odpowiada na pytania i posty. Prawie żaden post - pytanie nowicjusza o cokolwiek (z małymi wyjątkami), doczekał się jednoznacznej i autorytatywnej odpowiedzi! Zawsze "wybucha" polemika, a osoba zadająca bardzo proste i podstawowe pytanie jest totalnie zdezorientowana. Powiedzmy sobie sczczerze - rola i funkcja moderatora NIE DZAIŁA na tym forum!

 

Skąd inąd te polemiki są niezwykle interesujące i dostarczają wiele informacji. Myślę, że każdy może czegoś z takiej wymiany zdań się dowiedzieć.

 

Dlatego też sugeruję, aby:

banować - wykluczać osoby jedynie wulgarne i nieprzestrzegające etyki wypowiedzi;

usunać tytuł Moderatora (oraz z tym związane "przywileje");

pozostawić tytuł i dotychczasowe funkcje Admina (Bartkowi oczywiście);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunać tytuł Moderatora (oraz z tym związane "przywileje");

 

Popieram!

Bartek wpisał mnie tam kiedyś (zaocznie) na Modzia d/s WWPKF. Przyznaję, że nidy nie skorzystałem z dodatkowych uprawnień. Funkcja ta nie wiąże się prawdopodobnie z niczym innym, jak tylko z pewną pomocą dla Admina polegającą na rozdrobnieniu odpowiedzialności i pomnożeniu etatów "żandarmów d/s czystości języka i dobrych obyczajów w danym dziale" Forum. Na szczęście są tu sami poważni ludzie i nie trzeba interweniować. Janusz Pan na Wilandii też rzadko tu bywał przez ostatnie parę miesięcy, mimo że figuruje jako Moderator, i nic się nie stało z powodu jego nieobecności (aczkolwiek bardzo nam Go brakowało). Trzy działy nie mają opiekunów i żyją.

Funkcja Moderatora działu jest zbędna. A że ktoś za żandarma robić powinien, to jest to "etat" dla jednego człowieka - pomagiera Admina.

 

Z drugiej strony, czy Janusz P. jest moderatorem, czy nie, moim zdaniem nie ma to (i nie miałoby to) żadnego wpływu na jego "teksty". No, ale za to nikt nie zarzucałby mu nachalnej reklamy. Myślę, że Janusz P. pisałby dokładnie to samo, co dotąd napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze, całkowicie się z Tobą zgadzam. Zresztą taki wątek się przewijał się już na tym forum. Ja byłem uprzednio hmmm:"winowacją " ;)

Wracając do meritum: nie wierzę tu (autopsja) w możliwość ustalenia tych proporcji na niskim poziomie =cons. Wszystko to już przerabialiśmy i tu i na teleskopach.pl.

Lepiej znaleźć inne mniej krępujące rozwiązania.

To co napisał Krokodyl ma sens. Uważam, że w zasadzie można by całe forum ustawić bez moderatorów, ale z adminem, który wyrzucałby wypowiedzi chamskie, nieparlamentarne i ogólnie be. Może właśnie każdy powinien wypowiadać się z poziomu użytkownika bez przywilejów, gwiazdek, tytułów i innych oznaczeń osobowości? Tym samym kończę moje przemyslenia na ten temat.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zrozumiałem początkowo funkcję moderatora na tym forum jako człowieka , który z danego działu (np fotografia, obserwacje...) zna się bardzo dobrze, ba wybitnie na rzeczy i który jest w stanie odpowiadać rzeczowo i konkretnie na stawiane tam problemy i pytania; który kontroluje merytoryczność wypowiedzi ze swojego działu i gdy sa jakieś nieścisłości co do informacji w nich przekazywanych po prostu je moderuje.

Teraz sam nie wiem co o takiej funkcji sądzić, czy powinna być ( i kto ??) czy też nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest jasna. Janusz powinien dzialac na prawach zwyklego forumowicza bez molziwosci

ingerencji w posty innych ludzi. Jesli ktos powie jakas niescisllosc, nie treba od razu kasowac jego wypowiedzi lecz mozna ja sprostowac w oddzielnym poscie

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Arka i Wojtka-Burzę!

Zawsze postrzegałem Janusza jako forumowicza z bardzo dużą wiedzą. Potrafi chyba pisać tysiące postów o tym co ma w zakamarkach zwojów i szarych komórek. Tak go widzę ja i chyba większośc forumowiczów. To, że przy okazji ma firmę to zupełnie inna sprawa, dla mnie to odpowiada. Jeżeli (przy okazji [!]) on jako jeden z bardzo nielicznych w tym kraju produkuje coś czego nie trzeba szmuglowania lub "używać" cioci w Stanach to jest dla mnie jednym z nielicznych forumowiczów, który rusza to NASZE FORUM. Dzięki forum wiem, że za firmą Astrokrak nie czają się kilogramy kości i sadła, ale OK sapiens.

I co najważniejsze z Waszych z postów można (w tym przecież Janusza) "pić" wiedzę. Dzięki temu posunąłem się w astronomii o kilka kroków. A przecież Janusz nie klął jak szewc i nie pisał banialuków.

I tak myślę: czemu nie ma na forum, np. Uniwersał brothers? Czy ktoś się może nad tym zastanawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zrozumiałem początkowo funkcję moderatora na tym forum jako człowieka , który z danego działu (np fotografia, obserwacje...) zna się bardzo dobrze....

Ja też myślałem że na tym polega funkcja moderatora

i jeżeli ktoś taki jest to powinien ją pełnić,przecież nikt z nas się nie zna na wszystkim to jest nierealne,dlatego lugie którzy posiadają wiedzę z danego tematu powinni się wypowiadać,a że czasami zalezą komuś za skórę,no cóż nikt nie jest ideałem "a jeżeli ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaliby zrugani na wejście...

...i choćby się poprawili teraz co do jakości sprzętu, to jednak wyrobili sobie złą renomę wśród większości miłośników astronomii, którzy to jedni drugim przekazują dalej swoje opinie na temat ich sprzętu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.