Skocz do zawartości

Zmiana sygnaturki bez zgody


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że były jakieś zmiany. Nawet trochę poczytałem na ten temat, jednak nigdzie nie widziałem jakichkolwiek informacji, że ktoś usuwa wpisy w sygnaturkach (podpisach) bez jakiegokolwiek porozumienia się z użytkownikiem.

Już przynajmniej 2 razy ktoś bez uprzedzenia mnie w jakikolwiek sposób usunął część wpisów w sygnaturne dla mojego użytkownika. Mam obawy, że jeśli tak się już tu robi, to być może modyfikowane są również wiadomości.

Proszę o przynajmniej małe wyjaśnienie, od osoby która jest w temacie lub dokonała u mnie tych modyfikacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś dziwnego zaczyna sie dziać na forum, co rusz słychać posty o jakiś ingerencjach, usuwaniu linków, teraz o modyfikacji danych użytkowników bez ich informacji. Panowie, IV Rzeczpospolita jeszzce nie nastała ;) Poza tym, osobiście uważam, że jeśli ktoś pisuje na forum w sposób zgodny z regulaminem i przy okazji umieszcza w stopce linka do swojej nawet najbardziej komercyjnej strony, to jest to w porządku. Poza tym przez długi czas było to możliwe i było dobrze więc czemu teraz ma być źle. Z punktu widzenia użytkownika wolę jak są takie linki, bo ułatwia mi to dostęp do informacji. Moim zdaniem umieszzcenie linka w stópce nie traktowałbym jako reklamy.

A poza tym faktycznie należałoby najpierw podać jakąś informację na ten temat a nie grzebać bez powaidamiania danych userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z regulaminu:

 

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

...

5. Umieszczania reklam, z wyjątkiem:

 

a) działu "Producenci i importerzy ,w odpowiednich poddziałach,

 

b ) działu "AstroMarket" ,

 

c) reklam instytucji lub akcji charytatywnych (Pajacyk, Caritas, Czerwony Krzyż etc.),

 

6. Ustalenia powyższe (punkty 1-5) stosują się do treści werbalnych i niewerbalnych (słów, obrazków, filmów, nagrań dźwiękowych etc.) i dotyczą:

 

a) wypowiedzi użytkownika na forum oraz wszelkich pól w profilu pozostawionych do jego dyspozycji (pseudonim, podpis, awatar etc.),

 

b ) podawanych przez użytkownika odnośników do innych stron www lub umożliwiania połączenia za pomocą jakiegokolwiek innego protokołu.

 

i następny:

 

III. Kary i ograniczenia

 

1. Posty i wątki niezgodne z regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez moderatorów.

 

2. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji użytkownika również mogą być modyfikowane, a niekiedy blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści.

 

wiecie, że moderatorem jestem od niedawna, a neofita to zawsze sie wychyla przed orkiestrę,

więc chciałem po prostu, żeby wszystko było jasne i czytelne, dla mnie ten regulamin jest jasny i czytelny, nie ja go tworzyłem, ale ja staram się go egzekwować, bo po prostu wydaje mi się, że muszę, że to zadanie moderatora

 

przyznaje to był błąd, ta beznadziejna walka ze stopkami jest bezsensowna, a stało sie to kilka razy, w przypadku ewidentnych reklam witryn firm komercyjnych

 

przyznaję również, że edytowałem stopki kilku userom, którzy mieli w sygnaturkach bannery czasem swoich stron, czasem różnych innych rzeczy, akcji itp. to robiłem tylko ze względu na to, że same obrazki bannerów były pobierane z zewnętrzych serwerów, np. imageshack.us lub rapidshare.de itp, a to czasem powodowało zwisy ładowania strony

 

Rada zdecydowała nie ograniczać reklam komercyjnych na tę chwilę

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przynajmniej 2 razy ktoś bez uprzedzenia mnie w jakikolwiek sposób usunął część wpisów w sygnaturne dla mojego użytkownika.

LOL :D

 

to ja zmieniłem Ci wpisy w stopce, usunąłem linki do Twojej strony,

ponieważ uważam, że jest ona niezgodna z regulaminem forum,

 

LOLOL :D

Edytowane przez Dygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Skoro budzi to wątpliwości to może się szanowna Rada wyprodukuje co jest komercją a co nie. Równie dobrze możemy się zaraz dowiedzieć że umieszczanie właśnie odnośników do stron własnych może być komercją - i np kolega Jesion ma w opisie adres do strony komercyjnej - więc Panowie albo równo traktujemy wszystkich albo... sami wiecie co !

 

Zaczyna tworzyć się chora sytuacja kiedy forum zamiast być miejscem miłych spotkań zaczyna po raz kolejny być miejsce rozgrywania czyichś personalnych rozgrywek - szkoda tylko że tracą na tym właśnie forumowicze.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna tworzyć się chora sytuacja kiedy forum zamiast być miejscem miłych spotkań zaczyna po raz kolejny być miejsce rozgrywania czyichś personalnych rozgrywek - szkoda tylko że tracą na tym właśnie forumowicze.

Swiete slowa. Dorzuce jeszcze to, ze awans jednego z userow na moderatora, moim BARDZO skromnym zdaniem i nie mieszajacym obecnie emocji jak ostatnio, NIE uprawnia go (Sumasa) do zaorania info / stopek / postow roznych userow bez wczesniejszego UPRZEDZENIA ich..

 

To samo tyczy sie moderacji i innych pro-forumowych zachowan.

Edytowane przez Dygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Czy polecenie komuś, kto zadaje pytanie dot. zakupu teleskopu, przyjazdu na zlot też jest zakazaną reklamą? Jako organizator zlotu zaproponowałem z 2-3 razy taki przyjazd. Wg mnie to jak najbardziej REKLAMA. Nie pisać więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budzi to wątpliwości to może się szanowna Rada wyprodukuje co jest komercją a co nie. Równie dobrze możemy się zaraz dowiedzieć że umieszczanie właśnie odnośników do stron własnych może być komercją - i np kolega Jesion ma w opisie adres do strony komercyjnej - więc Panowie albo równo traktujemy wszystkich albo... sami wiecie co !

 

Zaczyna tworzyć się chora sytuacja kiedy forum zamiast być miejscem miłych spotkań zaczyna po raz kolejny być miejsce rozgrywania czyichś personalnych rozgrywek - szkoda tylko że tracą na tym właśnie forumowicze.

 

Pozdrawiam !

 

a czy nie uważasz za chore taką sytuację, że ktoś na Twoim płocie namaluje, naklei jakąś reklamę, grafitti i ma potem wielkie pretensje do Ciebie, że mu ją usunąleś?

 

przeciez taka stopka umieszczona w sygnaturze powiela się na wszystkie posty napisane przez tą osobę! i tyle ich widzi czytający forum, link w profilu niema przecież takiej mocy oddziaływania

 

i jeszcze raz powtórzę, ta dyskusja jest o sprawach byłych, więc po co starasz się Ty, to rozgrzebać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie uważasz za chore taką sytuację, że ktoś na Twoim płocie namaluje, naklei jakąś reklamę, grafitti i ma potem wielkie pretensje do Ciebie, że mu ją usunąleś?

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecenie komuś, kto zadaje pytanie dot. zakupu teleskopu, przyjazdu na zlot też jest zakazaną reklamą? Jako organizator zlotu zaproponowałem z 2-3 razy taki przyjazd. Wg mnie to jak najbardziej REKLAMA. Nie pisać więcej ?

 

Saywiechu, no przestańżesz, usunąłbym ze stopki reklamę Twojej firmy, bo to, byłaby reklama komercyjna i to w tylu egzemplarzach ile napisałeś postów,

ale nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstaja takie problemy to moze nalezy dopuscic reklame na forum w mozliwie cywilizowanej postaci i brac za to kase. Wtedy zamiast bronic idealow rada bedzie pic sobie piwo (za pieniadze z reklam), a wszyscy inni beda zyli dlugo i szczesliwie. A jesli radni sa wielkimi idealistami to za ta kase moga np. organizowac darmowe piwo na zlotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak emde, przepraszam, że jestem taką świnią i usuwałem Wam linki do astronocy z Waszych stopek, które zamieszczaliście mimo, że zaakceptowaliście regulamin tego forum przystępując do niego

...przeprosiny przyjęte...

Ciekawi mnie jeszcze jedno - że moment egzekwowania tego punktu regulaminu zbiegł się z ogłoszeniem nowego wizerunku AN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ciekawi mnie jeszcze jedno - że moment egzekwowania tego punktu regulaminu zbiegł się z ogłoszeniem nowego wizerunku AN...

 

ależ to proste, nagle dostrzegliśmy w Was wrażą konkurencję, która przez system komentarzy, odciągnie userów od AF

 

a tak poważnie, "czystka" zaczęła się 12 czerwca, od usunięcia z sygnaturki JanuszaP. linków i adresu f-my, nr telefonów, faxów i godzin otwarcia AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powaznie to nawet nie wiesz jak ..... tym mieszaniem. Choc juz sie przyzwyczailem i to innym radze.

 

Jest takie przyslowie : Nie przejmuj sie rola , i tak Cie ...... .

 

Nawet tak mala wladza wymaga innych zachowan, aby rzadzeni nie czuli sie ustawiani.

Dworska etykieta dlatego powstala.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to proste, nagle dostrzegliśmy w Was wrażą konkurencję, która przez system komentarzy, odciągnie userów od AF

...tak myślałem, dzięki za szczerą odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Saywiechu, no przestańżesz, usunąłbym ze stopki reklamę Twojej firmy, bo to, byłaby reklama komercyjna i to w tylu egzemplarzach ile napisałeś postów,

ale nie teraz

;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np kolega Jesion ma w opisie adres do strony komercyjnej - więc Panowie albo równo traktujemy wszystkich albo... sami wiecie co !

 

link w profilu niema przecież takiej mocy oddziaływania

 

Wchodzę dzisiaj w swój profil i co widzę? Że link do strony (mojej żony) został usunięty.

Kiedy? Nie wiem. Nie przeglądam często profilu. Że został usunięty, ok mogę się zgodzić - strona komercyjna.

 

Ale wchodzę w profil Adama Jesiona (innych osób nie sprawdzałem) i co widzę? Tak jak kolega kaluzny_m napisał - link do swojej strony.

 

 

Panowie: albo WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI, albo SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI.

 

EDIT:

 

Rada zdecydowała nie ograniczać reklam komercyjnych na tę chwilę

 

Już sobie doczytałem :szczerbaty:

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wydaje mi się, że odrobinkę przesady z tą komercją nie mówię, aby tolerować spam, czy jakieś ogromniaste banery, ale linki do prywatnych stron także komercyjnych nikomu krzywdy nie robią jak ktoś nie chce to nie kliknie wolny wybór to nie indoktrynacja jak na polskich portalach informacyjnych gdzie z każdym klikiem masz nowy baner. Moim zdaniem reklama nawet komercyjna własnej działalności w tym zarobkowej w postaci linku nie robi nikomu krzywdy i powiem więcej pozwala na poznanie się użytkowników poprzez swoją pracę. Niezbyt długo jestem na forum, więc ciężko mi ocenić, jakie podłoże ma to działanie tym postem chciałem jedynie wyrazić swoje zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.