Skocz do zawartości

Zmiana sygnaturki bez zgody


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

troche mnie martwi slowo "konkurencja" - Panowie no bez przesady - astronomia to jest tak piekne hobby ze koniec a Wy tu sie takimi bzdurami martwicie? jak ktos bedzie chcial przejsc z jednego forum na inne to i tak to uczyni (a takie historie jak zmiana sygnatur moga tylko taki proces przyspieszyc). Zapewne znaczna wiekszosc uzytkownikow i tak odwiedza kilka boardow dot astronomii dziennie i jakos problemu nie ma?

no chyba ze Wam zalezy na tym aby miec parenascie tys userow z kilkoma tysiacami postow kazdy...ale czy to naprawde o to chodzi?

pozdrawiam

Edytowane przez pierzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się tu dzieje, odpowiada w rzeczywistości sytuacji w polityce. Widocznie te dwa światy sa jakoś ze sobą połączone.

 

Dalsze takie prowadzenie forum, spowoduje odchodzenie użytkowników od tego miejsca. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego forum jest OGRANICZANE. W większości przypadków na ogół każda strona się rozbudowuje i ROSZERZA, a tu jakoś inaczej. Forum powstało na bazie innego, które podobnie miało dziwne kłopoty. Jesion pokazał jak w ciągu chwil kilka można postawić kolejne forum, na które większość przeszła. Czy teraz historia znów się powtórzy?

 

Teraz z innej beczki:

Tak się już sam zastanawiałem. Jesli mam na stronie AstroCD link do AstroForum.org w dziale "Zaprzyjaźnione strony" to też go należy usunąć? Umieściłem go zupełnie bezinteresownie i pełną odpowiedzialnością, że gdy miłośnik astronomii tu się znajdzie, będzie traktowany jak należy.

To co się dzieje na forum od pewnego czasu (w tym kasowanie sygnaturek), skłania mnie do tego aby tak uczynić. Nie robię jednak tego ponieważ wierzę, że sytuacja się poprawi do dojdzie do normalności.

 

Pełny wiary podkasowany użytkownik

 

M.... S......, adres www - http:///www.xxxxxxx.xx, GG: xxxxxxx, e-mail: xxxxxxxx@xxxxxxx.xx

- usunięto przez cenzora :Boink:

/ tym razem sam tak napisałem, aby pokazać jak tu może niedługo wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Ło... ale się temat rozwija.

Mi tam linki nie przeszkadzają chyba, ze będą banery zasłaniać forum jak to ma miejsce na Interii czy onecie.,,

 

słuszne słowa

 

Co prawda od niedawna tu pisuje i niewiele, ale też parę groszy dorzucę jako czytelnik tego forum i osobnik zaopatrujący się w sprzęt w sklepach;

 

Gdyż dobrze jak są odnośniki do sklepów ze sprzętem astro pod postami użytkowników w stopkach zresztą takowe są i w postach jak się o jakimś sprzęcie rozgawor toczy i co z nich też będą zdjęcia i inf. o sprzęcie systematycznie wycinane?, przecież to jawna kryptoreklama !!! no nie?

 

Dlaczego dobrze;

 

BO im więcej sklepów i oferentów poznamy tym lepiej wybierzemy dla siebie dany sprzęt ostatecznie poza budującymi miłośnikami astronomii są i kupujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że przyczyną wszelkich takich działań jest to:

 

 

 

resztę dopowiedźcie sobi sami...

 

Ciekawe rzeczy piszecie... Czytam, czytam... :) Zaraz pewnie się dowiem, że to ja jestem sprawcą zamieszania. Ale co tam... :)

 

Dopiero oko ci zbieleje, jak odsłonie pozostałą część szarego obszaru :Boink:

Zastanawiam się tylko, czy będziesz taki żwawy w przepraszaniu mojej osoby, jak w jej atakowniu.

 

I jeszcze jedno mnie nurtuje - czy ktoś to robi celowo, czy to taka spontaniczna akcja. I jak widać, nikogo nie interesuje fakt, że Sumas na początku tego wątku stwierdził, że się pomylił i że takich akcji nie będzie.

A Wy dalej Panowie Szlachta jedziecie sobie po forum. Wasze prawo - wszak wszyscy są równi.

 

I słowo do Marka - chłopie, ty chyba naprawdę uważasz, że ktoś tu jest imbecylem. Każdy dobrze wie, po co rozbudowałeś AstroCD o portal informacyjny. Ale żeby była jasność, mi nie przeszkadza twoja reklama, tak samo jak astronocy, czy optycznych. Tylko nie bądźmy dziećmi - każdy wie, co oznacza to słowo i w czym forum może takim serwisom pomóc. Klękam ze śmiechu, jak widzę te publiczne rozterki i tłumaczenie, że to niekomercyjne, dla ludzi... tratatata...

 

I oficjalnie na koniec, co już powiedział Sumas, a czego nie chcecie przeczytać: NIE MA ŻADNEJ CENZURY LINKÓW NA AF. Nie wiem, ile to trwało, ale pewnie pare dni.

 

Jako założyciel tego forum przepraszam za błąd. Pracuję ostatnio po pare godzin dziennie nad nowym forum i nowymi możliwościami. Wynająłem programistę. Niezmiernie przykro jest mi czytać to, co piszecie. Tym bardziej, że aż takim debilem nie jestem, żeby nie doczytać żółci miedzy wierszami.

Podsumowując, gadajcie sobie ile wlezie, ale ode mnie się odczepcie, bo mam mniej z tym wspólnego, niż mogłoby się to komuś wydawać. Faktycznie, sporo tu polityką zalatuje, nawet popularnymi urojeniami spiskowymi braci bliźniaków.

 

I to tyle co miałem do powiedzenia. Spodziewam się, że jak zwykle każdy przeczyta w tym poscie, co chce przeczytać, a nie to co napisałem. Dobrej zabawy z interpretacją. Wracam do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że przyczyną wszelkich takich działań jest to:

 

 

 

resztę dopowiedźcie sobi sami...

 

I ostatnie pytanie: EMDE - czy to co pokazałem w tym screenie, to ciebie CIESZY, czy MARTWI?

 

Przedstawiłem to już w innym wątku, ale biorący tam udział dyskutanci zupełnie pomineli ten fakt. Tak więc, zadaje pytanie, czy szanownym dyskutantom owych wątków "aferalnych" zależy na lepszym forum, czy gorszym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tym razem będzie porządny RSS feed?

 

A ma być? Po starcie nowej odsłony forum założę wątek, gdzie każdy będzie mógł złożyć zamówienie na to, czego mu w AF brakuje.

 

Napisz mi na priwa, czego dokładnie potrzebujesz w RSS Feed'zie i czego nie ma w tym (to systemowy feed).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Dla mnie Adam sprawa jest oczywista - jeżeli boisz się o konkurencje (wobec niekomercyjnego produktu jakim przecież jest forum) to zrób lepsze takie które zachwyci wszystkich - a nie organizowanie szopek na zasadzie, jednego dnia Was lubimy a nastepnego jesteście komercyjną konkurencją więc spadać ! Wszystko to co napisałem sprowadza się do tego że tak naprawdę koleżeństwo jest sprawą umowną i zależną od sytuacji... Jest to przykre, bo myślałem że Rada jest powołana w celu dziłania na rzecz ogółu a nie jednostek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanie: EMDE - czy to co pokazałem w tym screenie, to ciebie CIESZY, czy MARTWI?

 

Przedstawiłem to już w innym wątku, ale biorący tam udział dyskutanci zupełnie pomineli ten fakt. Tak więc, zadaje pytanie, czy szanownym dyskutantom owych wątków "aferalnych" zależy na lepszym forum, czy gorszym forum?

MISTRZU! :notworthy: Chyle czoła przed Twoją bezinetresownością! Przepraszam najmocniej że moimi aferalnymi postami śmiałem zakłócić wielogodzinną pracę nad ulepszaniem forum! Cieszę się okropnie z nowego wizerunku forum, w końcu służy ono rozwijaniu astronomii, będzie zrzeszać teraz już wszystko i wszystkich pod jadną marką.

Ludzie teraz jest dobry moment aby prosić o więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanie: EMDE - czy to co pokazałem w tym screenie, to ciebie CIESZY, czy MARTWI?

 

Przedstawiłem to już w innym wątku, ale biorący tam udział dyskutanci zupełnie pomineli ten fakt. Tak więc, zadaje pytanie, czy szanownym dyskutantom owych wątków "aferalnych" zależy na lepszym forum, czy gorszym forum?

 

Oczywiście że cieszy! A Ciebie powstanie astronocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISTRZU! :notworthy: Chyle czoła przed Twoją bezinetresownością! Przepraszam najmocniej że moimi aferalnymi postami śmiałem zakłócić wielogodzinną pracę nad ulepszaniem forum! Cieszę się okropnie z nowego wizerunku forum, w końcu służy ono rozwijaniu astronomii, będzie zrzeszać teraz już wszystko i wszystkich pod jadną marką.

Ludzie teraz jest dobry moment aby prosić o więcej...

 

A mnie MISTRZU :notworthy: cieszy, że chcesz się z AstroNocami włączyć w budowanie tej jednej, spójnej społeczności astronomicznej. Czekamy na efekty tej współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że cieszy! A Ciebie powstanie astronocy?

 

Bardzo mnie cieszy, o czym dobrze wiesz, zapewne od swojego wspólnika, z którym sporo na ten tamat przegadaliśmy. Tak sporo, że aż powstały dookołą tego faktu nieprzyjmne plotki. Jakie? To ci opowiem, jak się spotkamy kiedyś - mam nadzieję

 

Inna sprawa, że obiecaliście sprawę zaproponowanej współpracy z AF i połączenia sił przemyśleć i się ze mną skontaktować. Niestety - tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłem to już w innym wątku, ale biorący tam udział dyskutanci zupełnie pomineli ten fakt. Tak więc, zadaje pytanie, czy szanownym dyskutantom owych wątków "aferalnych" zależy na lepszym forum, czy gorszym forum?

...kurde mistrzostwo świata w odwracaniu kota ogonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie organizowanie szopek na zasadzie, jednego dnia Was lubimy a nastepnego jesteście komercyjną konkurencją więc spadać ! Wszystko to co napisałem sprowadza się do tego że tak naprawdę koleżeństwo jest sprawą umowną i zależną od sytuacji...

 

Mam podobne odczucia. Choć wypadałoby, jeżeli już chcesz zabierać głos w tym tamacie, żebyś posiadał minimum informacji.

 

Czy naprawdę wierzysz w to, że ja:

1. jestem przeciwko AN i Optyczne

2. że wpadłem na pomysł blokowania ich działalności na AF

3. że mam problem, bo jestem cienki leszcz i nie zbudowałem SkyScope

4. podejmuje decyzje na AF

 

Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiesz tak, to znaczy, że różnica między nami jest taka, że tobie się coś wydaje, a JA WIEM!

 

 

...kurde mistrzostwo świata w odwracaniu kota ogonem...

 

Uwierz, że to my mamy takie odczucia. Nie wierze, że to co tu wypisujecie jest dziełem nieporozumienia. Sorry.

 

A tak w ogóle, to czy ktoś może powiedzieć, o co chodzi, bo się chyba zgubiłem. Pewnie stare przysłowie by się tu sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, o czym dobrze wiesz, zapewne od swojego wspólnika, z którym sporo na ten tamat przegadaliśmy. Tak sporo, że aż powstały dookołą tego faktu nieprzyjmne plotki. Jakie? To ci opowiem, jak się spotkamy kiedyś - mam nadzieję

 

Inna sprawa, że obiecaliście sprawę zaproponowanej współpracy z AF i połączenia sił przemyśleć i się ze mną skontaktować. Niestety - tak się nie stało.

Cieszę się że cię cieszy... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i widzę już nurtujący tutaj większość problem. Nie będe jednak tracił czasu na rozpisywanie się i prowokował kolejnych odpowiedzi, bo nie ma to najmniejszego sensu. Nikogo nie traktuje jak to napisał Adam jak debili... jednak przykro to czytać.!

Sprawa jak dla mnie została wyjasniona. Nie ma żadnego modyfikowania sygnaturek i załatwione. Na tym proponuje założony przezemnie temat zakończyć.

Zobaczymy co będzie dalej z forum?

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się tu dzieje, odpowiada w rzeczywistości sytuacji w polityce. Widocznie te dwa światy sa jakoś ze sobą połączone.

 

Dalsze takie prowadzenie forum, spowoduje odchodzenie użytkowników od tego miejsca. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego forum jest OGRANICZANE. W większości przypadków na ogół każda strona się rozbudowuje i ROSZERZA, a tu jakoś inaczej. Forum powstało na bazie innego, które podobnie miało dziwne kłopoty. Jesion pokazał jak w ciągu chwil kilka można postawić kolejne forum, na które większość przeszła. Czy teraz historia znów się powtórzy?

 

Teraz z innej beczki:

Tak się już sam zastanawiałem. Jesli mam na stronie AstroCD link do AstroForum.org w dziale "Zaprzyjaźnione strony" to też go należy usunąć? Umieściłem go zupełnie bezinteresownie i pełną odpowiedzialnością, że gdy miłośnik astronomii tu się znajdzie, będzie traktowany jak należy.

To co się dzieje na forum od pewnego czasu (w tym kasowanie sygnaturek), skłania mnie do tego aby tak uczynić. Nie robię jednak tego ponieważ wierzę, że sytuacja się poprawi do dojdzie do normalności.

 

Pełny wiary podkasowany użytkownik

 

M.... S......, adres www - http:///www.xxxxxxx.xx, GG: xxxxxxx, e-mail: xxxxxxxx@xxxxxxx.xx

- usunięto przez cenzora :Boink:

/ tym razem sam tak napisałem, aby pokazać jak tu może niedługo wyglądać.

 

Marku, pewnego wieczora pojawił się na forum nowy user: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showuser=2880

w ciągu paru minut natrzaskał parę postów n.t. swojego podobno (jak sam pisał) największego w Polsce serwisu o teleskopach: teleskopy.net, przy okazji to właściciel dfoto, po obfitej korespondencji z tym Panem, że uprawia kryptoreklamę, wypomniał m.in. Twoją stopkę, więc to była reakcja chwili, próba obrony przed potencjalnym zalewem postów, których jedynym celem była reklama własnej firmy

ale to było! a nie jest, więc czemu mają służyć Twoje konfabulacje?

 

a AF stało się ofiarą własnego sukcesu, 30 tys. osób czyta co miesiąc forum, generując prawie mln odsłon,

po prostu niechciałbym, żebyśmy za chwilą stanęli przed takim dylematem jak canon board: http://canon-board.info/showthread.php?t=12345 A wszystkie te ostatnio wpowadzane zmiany mają na celu nie dopuszczenie do takiej sytuacji.

Niektóre zmiany są dobre, niektóre nie, ale przecież to się dzieje na żywym forum, stąd te różne ograniczenia, bzdury, próby i pomysły trafnione i nietrafione. Ale tego inaczej niesposób przeprowadzić.

 

Bo są dwie możliwe drogi; albo ograniczyć, zamknąć dostęp dla ludzi z zewnątrz, maxymalnie ograniczyć transfer, albo wręcz przeciwnie, rozwijać się, rozbudować funcje, wprowadzać nowe formy, o ile ta pierwsza oznacza stagnację, więc pewnie, wcześniej czy później śmierć, to ta druga jest ryzykowna i niepewna.

Taki jest przecież teraz ten świat i to nie tylko astro, zapewne sam masz takie problemy prowadząc własną stronę, zapewne też i emde i Arek. Rozumiem również Waszą nieodpartą chęć "dokopania" "konkurencji"

Tylko trochę boli, że zawsze dym dzieje się na łamach AF, a nigdy AF nie prowadziło takich podjazdowych wojenek na Waszych podwórkach.

Mam nadzieję, że tą okrężną odpowiedzią rozwieję Twoje wątpliwości, powrotu forum do normalności

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, o czym dobrze wiesz, zapewne od swojego wspólnika, z którym sporo na ten tamat przegadaliśmy. Tak sporo, że aż powstały dookołą tego faktu nieprzyjmne plotki. Jakie? To ci opowiem, jak się spotkamy kiedyś - mam nadzieję

 

Inna sprawa, że obiecaliście sprawę zaproponowanej współpracy z AF i połączenia sił przemyśleć i się ze mną skontaktować. Niestety - tak się nie stało.

Też zmierzam do zakończenia tych rozmów... a więc jeszcze tylko wyjaśnię, że w rozmowach ze mną Adam głównie skupiliśmy się na wakacjach a nie AF+AN. W tej sprawie miałeś odezwać się do mnie na podany przeze mnie numer... a więc to nie ja tylko Ty.

Rozmowa z moim wpólnikiem (jednym z czterech;-)) odbyła się chyba kilka miesiący temu i AN w nowej postaci jeszcze wogóle nie było (trwały prace), a były za to luźne rozmówki - więcej na ten temat Marek, który mam nadzieję sprostuje co nie co...

Mnie tylko chodziło o to Adam, że wspominasz coś o współpracy, a potem banujesz... dziwne nie...

Wiem, wiem, przyznaliście się do błędu i wróciliście do tego co było przez 3 lata na forum normalnością i do czego nikt nigdy nie miał obiekcji.

Nie dziw się, że nasze reakcje są jakie są, bo wygląda to tak, że nasze serwisy stanowią przeszkodę dla powstającego wielkiego serwisu nad którym pracujesz - tak to widzę z Twojego punktu widzenia, czyli BIZNESU.

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest przecież teraz ten świat i to nie tylko astro, zapewne sam masz takie problemy prowadząc własną stronę, zapewne też i emde i Arek. Rozumiem również Waszą nieodpartą chęć "dokopania" "konkurencji"

Tylko trochę boli, że zawsze dym dzieje się na łamach AF, a nigdy AF nie prowadziło takich podjazdowych wojenek na Waszych podwórkach.

Mam nadzieję, że tą okrężną odpowiedzią rozwieję Twoje wątpliwości, powrotu forum do normalności

pozdrowienia

Jeżeli chodzi o konkurencję to Sumas jest dokładnie odwrotnie... to właśnie dzięki zbanowaniu nas z AF dowiedzieliśmy się, że to my stanowimy konkurencje dla AF :blink: Sorry ale coś Ci się pomieszało chłopie...

Forum to forum, a strona zajmująca się testowaniem to specjalistyczny i wąski serwis. O jakiej konkurencju tu zatem mowa! Czyżby nowe forum już nie miało być forum tylko czymś większym i stąd taka reakcja?

Zastanów się nad tym Sumas samodzielnie...

Trochę boli... no cóż sam wywołałeś aferkę, więc nie rozumiem co Cię boli... to nie sa podjazdowe wojenki a chęć wyjasnienia przyczyny zmian na "forum".

Mam nadzieję, że tą odpowiedzią wprost rozwieję Twoje wątpliwości...

pozdrawiam

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaję powoli czaić o co chodzi. Zbyt wiele różnych punktów widzenia (komplentnie ze sobą sprzecznych) nie pozwala mi na jakiekolwiek rozpoznanie rozwoju sytuacji. Moge sobie tylko spekulować, a prawdopodobne kierunki rowoju AF mogą być zarówno dobre jak i niezbyt mi się uśmiechające.

 

Rozumiem, że AF obrało kierunek rozbudowy z istniejącego stanu (forum dyskusyjne) w potężny (dominujący) portal optyczno-informacyjno-dyskusyjny... Taki portal to kosztowna sprawa. Aby go utrzymać będziecie musieli wejść w kompromis z importerami, dydtrybutorami i producentami sprzętu optycznego, może fotograficznego, a może i producentami oprogramowania itd...

 

Rozumiem, że AF pozostanie niezależnym bytem, który dochody będzie czerpał naprzykład z publikacji testów sprzętu danego producenta, dystrybutora, lub ogłoszeń o nowościach w ofercie, za które dystrybutor będzie musiał zapłacić.

 

Myślę, że o tę niezależność AF ludzie się niepokoją. O to czy nie wpadniecie w pułapkę: PRODUCENT/DYSTRYBUTOR - mamy obiektywy X do przetestowania, stawka za zamieszczenie wyników jest X, ok. płacimy ale test musi być taki aby nam się opłaciło zamieszczenie tego testu. (manipulacja), albo: SKLEP OPTYCZNY: Chcemy dać ogłoszenie o naszej filii w mieście X i jej asortymencie opłata jest Y, nie ma sprawy, ale nie chcemy aby nasze produkty były omawiane na forum w niekorzystnym dla nas świetle (manipulacja) itp.

 

 

BYĆ MOŻE BREDZĘ, ALE WŁAŚNIE TAKIE MYŚLI I NIEPOKOJE CHODZĄ KOMUŚ Z ZEWNĄTRZ GDY CZYTA TAKIE WĄTKI.

 

Nie denerwuj się Adam, to naprawde nie jest post wymierzony w Ciebie czy w Radę AF czy w samo AF. Po prostu po przeczytaniu kilku postów poważnych osób w stylu: bardzo mnie cieszy, że ciebie cieszy, że mnie cieszy itp. doprowadza do kompletnej dezoriętacji i mimowolnej próby łączenia faktów które nie do końca rozpoznane powodują błędne wnioski i różne głupie myśli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.