Skocz do zawartości

M33 ze Słupska


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekPala

Po wczorajszych deszczach wieczorem się wypogodziło, co prawda w nocy pogoda znów zaczęła sie psuć, trochę mgły i lekki cirrus, ale jednak dało się coś zrobić (choć może trochę na szybko).

 

M33_1.jpg

 

Data: 2006-07-31 00:20

Teleskop: Orion 80ED

kamera: SBIG2000XM

prowadzenie: ParamountMe (z guidowaniem)

naświetlenie: L 5x180s+5x240s (bining 1x1), RG 10x120s (bining 2x2), B 10x180s (bining 2x2)

obróbka: MaximDL, Photoshop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Kolejne podejście

 

m33_3.jpg

 

Data: 2006-08-03 01:25

Teleskop: Orion 80ED

kamera: SBIG2000XM

prowadzenie: ParamountMe (z guidowaniem)

naświetlenie: L 5x240s (bining 1x1), RG 5x160s (bining 2x2), B 5x180s (bining 2x2)

obróbka: MaximDL, Photoshop

Edytowane przez JacekPala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuuuuuużo lepiej! Ale czemu takie niebiesko-fioletowe... :Beer:

Ciekawi mnie też czemu przy ogniskowej 600mm i na średnio-długich czasach gwiazdki trochę są plackowate? :rolleyes:

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze raz M33. Wyszła zdecydowanie lepiej - jak sądzę :).

 

m33_6-RGB_duze.jpg

 

M33

Data: 2006-08-31 i 2006-08-29 około północy

Teleskop: Borg 76ED

kamera: SBIG2000XM

prowadzenie: Paramount

naświetlenie: L 10x300 (bining 1x1), G 5x240s+2x180s, R 10x300s, B 10x300s, (bining 2x2)

obróbka: MaximDL, Photoshop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu cała zabawa jest o tyle fajna, że nic nie zmieniłem. Poprostu zacząłem zwracać większą uwagę na pogodę i jasność nieba, chmury, księżyc itp. Poprzednie zdjęcia były robione latem podczas bardzo jasnych nocy. Ostatnie w połowie w czasie bardzo dobrej pogody, niestety druga sesja już nie była tak dobra (tak naprawdę przez chmury, a miałem zamiar zrobić naświetlenia po 600 sekund - wychodziły bardzo interesująco), ale i tak lepsza od poprzednich z lata. No i czasy naświetlania dłuższe o ile mnie pamięć nie myli. Szczegóły są na mojej stronie www.pala.2com.pl. Ponadto postanowiłem zacząć się przykładać do roboty i zacząłem sprawdzać ostrość podczas zmiany filtrów (co dobrze wpłynęło głównie na niebieski kolor).

 

Cieszy mnie, że podoba wam się zdjęcie. Twój Heniu Crescend był też bardzo fajny (z radością sobie popatrzyłem na ten obiekjt), ja do dziś niestety nie mam opracowanej metody robienia zdjęć w HaAlfa, ale powoli pracuję nad tym.

 

Teraz Jacku inna rozmowa. Jest git. Może napisałbyś co zmieniłeś, że jest tak diametralna różnica.

Pewnie inni też by skorzystali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że letnie niebo jest wyraźnie niebieskie, co masakruje kanał niebieski. To samo się dzieje przy dużym Księżycu. Nie ma na to rady.

Co do filtra H-alfa, to rzeczywiście jest sporo zabawy przy składaniu kolorów.

Warto jednak M33 naświetlić także przez ten filtr. Galaktyka ma mnóstwo obszarów HII.

To będzie dopiero jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.