Skocz do zawartości

Laser Pointer


grzybek80

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 10 MW i niestety po spadku temperatury jest nie do użytku i to wcale nie musi być na minusie, po włożeniu w kieszeń i wyjęciu jest ok.

W te. pokojowej świeci jak szalony, aż dziw bierze takiego ma powera.

hehe..

ja jakoś zdziwiony nie jestem... 10 megawatów to w sumie kupa energii :szczerbaty: pewnie nawet z zamkniętymi oczami widzisz wiązkę ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem sobie taki teścik na odległość, ustawiłem lornete 100x25 i wycelowałem w dom oddalony o jakieś 2km i zobaczyłem na elewacji kropa o wielkości ok. 5cm, do oszacowania skali przyczyniła się doniczka widoczna w oknie- niesamowita zabawka :szczerbaty:

 

ps. faktycznie gafola strzeliłem z tym MW B)

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

ja wlasnie zakupilem na al*egro rzekomo 500mW zielony chinski za 60 zl - ale ... jako, ze mieszkam w Norwegii - sprawa staļa sie trudniejsza...

dostalem pismo z poczty, ze aby mi go oclili i opodatkowali musze miec zgode urzedu promieniowania...

uderzylem tam i ... klopoty... klasa 3B, potrzebne zaswiadczenia, producenci, normy, zgodnosci, wnioski itd.

czekam do jutro na odp a jesli odmowna to zwrot do PL pojdzie....

niestety... przepisy... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o najsłabszy możliwy zielony laser, który daje wiązkę, pracuje bez zarzutu w temperaturze pokojowej i nie pożera kompletu baterii na jedną sesję. Chciałbym go wypróbować w swoim planetarium (kopuła 5 metrów), obawiam się jednak, czy widok zielonej wiązki nie będzie rozpraszał widzów.

 

Czy ktoś może mi polecić coś w rozsądnej cenie, najlepiej dostępnego w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o najsłabszy możliwy zielony laser, który daje wiązkę, pracuje bez zarzutu w temperaturze pokojowej i nie pożera kompletu baterii na jedną sesję. Chciałbym go wypróbować w swoim planetarium (kopuła 5 metrów), obawiam się jednak, czy widok zielonej wiązki nie będzie rozpraszał widzów.

 

Czy ktoś może mi polecić coś w rozsądnej cenie, najlepiej dostępnego w Polsce?

 

Ja próbowałem używać słabiutkiego (5mw) zielonego lasera w Planetarium 8m, i niestety totalna porażka. Rozświetla całą kopułę i pomieszczenie do tego stopnia, że w ogóle nie widać wiązki (którą normalnie doskonale widać gdy celuje się nie w kopułę, a np w czarną podłogę.)

 

No i obawiałem się też o bezpieczeństwo widzów - Co laser to laser.

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem używać słabiutkiego (5mw) zielonego lasera w Planetarium 8m, i niestety totalna porażka. Rozświetla całą kopułę i pomieszczenie do tego stopnia, że w ogóle nie widać wiązki (którą normalnie doskonale widać gdy celuje się nie w kopułę, a np w czarną podłogę.)

 

No i obawiałem się też o bezpieczeństwo widzów - Co laser to laser.

 

Dziękuję za konkretną i szybką odpowiedź. Wygląda na to, że zostanę przy klasycznym czerwonym laserze - "kropce".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.