Skocz do zawartości

Laser Pointer


grzybek80

Rekomendowane odpowiedzi

tylko 40$ :o:o:o na allegro sa po 200-300 zł a tutaj ramtem 120 zł :o

 

mam pytanie, czy to jest laser zielony? jaką to ma moc? bo na allegro są zielone i maja od 5mw do 15 mw...

 

 

P.S. tylko nieraz na niebie w nocy są samoloty... a jak coś takiego trafi w samolot? może być nieciekawie... :mellow::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie durne pytanie ale do czego to sluzy? pytam z ciekawosci

Właśnie dlatego założyłem ten wątek, nie wszyscy wiedzą że cos takiego w ogóle istnieje. Jest to szukacz tylko że nie optyczny ale jako znakomity dodatek do optycznego szukacza, po prostu widać całą wiązkę lasera tak jak mocną latarkę co znakomicie sprawdza się w poszukiwaniu obiektów na niebie a także orientacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 40$ :o:o:o na allegro sa po 200-300 zł a tutaj ramtem 120 zł :o

 

mam pytanie, czy to jest laser zielony? jaką to ma moc? bo na allegro są zielone i maja od 5mw do 15 mw...

P.S. tylko nieraz na niebie w nocy są samoloty... a jak coś takiego trafi w samolot? może być nieciekawie... :mellow::rolleyes:

 

A tak dokładnie to co masz na myśli mówiąc "nieciekawie"? Laser podkręcony do jakiś 20mV da mu masymalny zasięg ponad 1000m, a normalnie ok. 300m. Niepodkręcony (5mv) świeci na jakieś 50-100m (w porywach do 300m). Pilota tym nie oślepisz nawet podczas podejścia do lądowania. Jedyne co możesz zrobić to wywołać panikę w służbach ochrony lotniska. Proponuje nie używać tego w jego okolicach i koniec. Jeżeli chcecie być zgodni z polskim prawem nie podkręcajcie mocy powyżej 5mV i po problemie. Tym bardziej, że pod ciemnym niebem te 5mV spokojnie wystarcza. Jeżeli obserwujecie pod słabym niebem przydaje się nieco większa moc, ale naprawde podkręcanie tych zabawek powyżej 10mV nie wydaje mi się konieczne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to albo ty nie wiesz albo na alelgro klamią... tam te lasery mają po pare km zasięgu... więc nie wiem

 

 

ale jednym mnie rozbawiłeś :D w porywach 300m? tyle to swiecą zabawki 1 mw czerwone za 5 zł... albo i więcej :szczerbaty: na stówe nie 300 m

 

Hans, a może Ci chodzi o czerwony kolor??

 

ponawiam pytanie, czy ten za 40$ to zielony laser i jaką ma moc?

 

oto link do allegro, pisze około 3 -4km zasięgu

 

http://www.allegro.pl/item118170311_laser_...m_promocja.html

Edytowane przez nostradamusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to albo ty nie wiesz albo na alelgro klamią... tam te lasery mają po pare km zasięgu... więc nie wiem

ale jednym mnie rozbawiłeś :D w porywach 300m? tyle to swiecą zabawki 1 mw czerwone za 5 zł... albo i więcej :szczerbaty: na stówe nie 300 m

 

Hans, a może Ci chodzi o czerwony kolor??

 

ponawiam pytanie, czy ten za 40$ to zielony laser i jaką ma moc?

 

oto link do allegro, pisze około 3 -4km zasięgu

 

http://www.allegro.pl/item118170311_laser_...m_promocja.html

 

Zapewniam Cię że wiem o czym piszę. Wszystkie odległości podane są dla użytkowych wartości. Czyli takich które zostawiają widoczny punkt na "trafionym" obiekcie i widoczny na całej długości promień światła w suchym powietrzu.

 

Czerwone zabawki 1mV za pęć złoty nie świecą skupioną wiązką. Tam wyk. są zwykłe czerwone diody z soczewką skupiającą, i nie ma to nic wspólnego z laserem. Jak chcesz pogadać o szczegółach, realnym zasięgu, modyfikacjach tego typu laserów itd. Rozkręć obydwa do rosołu i wyczaj czym różnią się w budowie. Potem spróbuj tym laserem oświetlić obiekt odległy o 100, 300, 500, 1000 i 3000m. Ten sam test powtórz w zaświetlonej okolicy. A potem oba testy w wilgotnym powietrzu. Będzie nam łatwiej dyskutować.

 

Oczywiście możesz też zaufać opisom z allero.

 

Co do tego ostatniego pytania. To stawiam na 5mv zielony laserek. Ponieważ jednak cały kosztuje 40$ razem z bracketem, a koszt zielonej diody zdolnej do pracy na 25mv to prawie 70$ (cena producenta w krau środka) mam obawy co do jakości elementów towarzyszących i możliwości manipulacji mocą diody.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładnie to co masz na myśli mówiąc "nieciekawie"? Laser podkręcony do jakiś 20mV da mu masymalny zasięg ponad 1000m, a normalnie ok. 300m. Niepodkręcony (5mv) świeci na jakieś 50-100m (w porywach do 300m). Pilota tym nie oślepisz nawet podczas podejścia do lądowania. Jedyne co możesz zrobić to wywołać panikę w służbach ochrony lotniska. Proponuje nie używać tego w jego okolicach i koniec. Jeżeli chcecie być zgodni z polskim prawem nie podkręcajcie mocy powyżej 5mV i po problemie. Tym bardziej, że pod ciemnym niebem te 5mV spokojnie wystarcza. Jeżeli obserwujecie pod słabym niebem przydaje się nieco większa moc, ale naprawde podkręcanie tych zabawek powyżej 10mV nie wydaje mi się konieczne.

 

Pozdrawiam.

 

Masz taki laser w domu, czy piszesz tylko takie głupoty z głowy. Ja mam 20mW laser, po zamontowaniu go i wycelowaniu w helikopter lecący nad poligonem oddalonym o ok. 7km. Było widać jak się od niego odbija... Co do wiązki to po wymianie optyki na taką o ogniskowej 500mm wiązka miała ok. 10km długości i bez problemu przez lunetę widziałem punkt na kominie w centrum Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki laser w domu, czy piszesz tylko takie głupoty z głowy. Ja mam 20mW laser, po zamontowaniu go i wycelowaniu w helikopter lecący nad poligonem oddalonym o ok. 7km. Było widać jak się od niego odbija... Co do wiązki to po wymianie optyki na taką o ogniskowej 500mm wiązka miała ok. 10km długości i bez problemu przez lunetę widziałem punkt na kominie w centrum Wrocławia

 

Pomiary robiłem dla 3 niezależnych pointerów. Dwa znich miały podkręconą moc odpowiednio do 9,5mW i 20mW (wszystkie z diodą 532nm). Jeżeli twoje wyniki są inne, to albo co innego rozumiemy przez "widoczny punkt na obiekcie i widoczny na całej długości promień światła" albo ktoś tu chce udowodnić że jego laser to broń XXI wieku, a inni pisząc "głupoty zgłowy" idą nie w nogę.

 

Na ostatnich Roztokach bawiliśmy się w rekordy i faktycznie da się wypatrzyć punkt na drzewach stoku oddadlonego o prawie 4km, ale to nie jest funkcjonalność potrzebna w astronomii amatorskiej. Te lasery używamy do generowania słupa światła niezbędnego do namierzenia obiektu na niebie. Nie do oświetlania jakichkolwiek obiektów na ziemi lub w powietrzu, wojskowych, cywilnych, ruchomych, nieruchomych, żywych, martwych itd. Używamy ich w warunkach przeważnie przeciętnyh pod względem zaświetlenia, nie mających nic wspólnego z czernią bieszczadzkiej nocy. Używamy ich przeważnie przy dobrych warunkach obserwacyjnych czyli przy jak najlepszej przejrzystości powietrza i przy jak najmniejszej jego wilgotności. Jako, że reagujesz dosyć agresywnie zakładam, ze wiesz o czym mówię i dlaczego to piszę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. nie chce udowodnić że mój laser to broń XXI wieku :szczerbaty: , używam go tylko z teleskopem i tam jest wmontowany na stałe… do tego celu wystarczy nawet 3mW. Ale wiem też że podregulowanie optyki i efekty są zupełnie inne. Jeśli chodzi o snop światła może mieć nawet kilkanaście kilometrów wystarczy że wiązka nie będzie się zbytnio rozszczepiała, a taki efekt można uzyskać w prosty sposób…, sorki za agresywną reakcje. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny bracket za podobną lub niższą cenę można kupić tutaj - http://www.teleskop-service.de/ . Tak wygląda - http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=8358 . Wiązka zielonego laserka w zależności od jego mocy wyglada tak - http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=8355 . Testowaliśmy to na Kudłaczach rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.