Skocz do zawartości

SUPER POWER- 600 X


Rekomendowane odpowiedzi

Woła mnie znajomy aby mi pokazać co kupił.Słyszał że mam teleskop który daje maksymalne powiekszenie 200 X,a on kupił sprzęt powiekszający 600 X, tylko jakoś obrazu nie może ustawić. Wchodzę do domu i co widzę : stoi na chwiejnych nóżkach swojego aluminiowego statywu Optisan 50600 a obok okulary 6 ,20 i Barlow 3X.Długo zajeło mi wytłumaczenie ogólnych zasad którymi powinien się kierować przy zakupie,co On skwitował tym że wziął sprzęt o najwiekszym powiększeniu. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że Cię nie pogonił za to, że mu humor zepsułeś. A na odchodne jeszcze powinien krzyczeć - "A mój jest bardziej błyszczący!".

(Wiadomo - te błyszczące mają lepszy obraz). ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc NIECH ŻYJE OPTISAN !!! ;D ;D

 

Kolejne bzdury w instrukcjach obsługi, i to ogarnia niestety wszystkie dziedziny życia, miło jest podbić parametry, bo wtedy zachęcony klient- laik supertowar zakupi.

Nienawidzę tego typu oszustw !!! Tfu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z tego wyszlo to powiększenie:

600 /3x = 200*6mm = 1200 / (Pi-1,14) = 600 x. ALe skąd te Pi to sam nie wiem !! :) :) :) :) ;D ;D

 

Może ktoś ma inny pomysł na wymyślne obliczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Optisany musza byc...

 

Moj znajomy rowniez kupil takie cudo (fakt, nie Optisan, jeszcze mniej renomowana marka) i byl to refraktorek 60mm - wszedzie tworzywo sztuczne blizej nieokreslonego pochodzenia, statyw... trzesiawica no i wogole napisy SUPERPOWER i temu podobne

 

Gdy probawalem mu przetlumaczyc ze natychmiast niech odda TOTO z powrotem i kupi porzadna lornetke to zbyl mnie tekstem: nie, lornetke to juz mam, ten musi na poczatek starczyc...

 

nomen omen lornetka znajomego to cos 8x40 czy jakos tak :D

 

zawodowiec, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło poczytac forum ;D,a tak a propo te powiększenie 600X bierze się z tego że trzeba albo kupić 2 takie teleskopy i używać jak wyśmienitej lornetki :P,albo patrząc raz prawym okiem potem lewym zsumować sobie obrazy widziane i już jest 600X.Myślałem że to takie proste ;D ;D ;D

pozdrawiam Tedi

ps.może chociaż do webkamerki się to to nada ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takei powiedzenie:

"zapomniał wół jak cielęciem był..."

Ja nie zapomniałem. Niecały rok temu jak rozglądałem się za moim pierwszym telepem, to też pytałem jakie powiększenie dają modele którymi się interesowałem. ;D ;D

 

To nie koniec. Mój jeden z pierwszych maili do Janusza W. Był mniej więcej nst. treści:

 

"trochę jestem rozczarowany widokiem Jowisza". Co mam zrobić aby planeta wypłeniła więszość pola widzenia w okularze, no i gdzie podziały się te wspaniałe kolorki?" ;D ;D ;D

 

Odpowiedź Janusza bardzo uprzejma, aczkolwiek pozbawiająca mnie złudzeń mówiła coś o telepie z lustrem fi=1.8m. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozczarowania nie było.Pierwsze obserwacje prowadziłem wykonaną z obiektywu od ksero lunetą ,obiektyw 50mm a power 40x. Jowisz to mała tarczka bez szczegułów a Saturn miał coś wystające po bokach. Aberracja dawała czerwoną M42,a zasieg aż do 7 m. Na moim Optisanie 114 pisze że max. pow. to 450x ,ale mnie interesowała średnica obiektywu,bo byłem już po lekturze kilku książek,kolorów też nie oczekiwałem.Byłem bardzo mile zaskoczony tym co zobaczyłem,a pierwsze spojrzenie na Plejady ugieło mi kolana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze spojżenie na Plejady ugieło mi kolana. :)

Kiedy zobaczyłem pierwszy raz M44 przez Turista3(20x50) też ugieło mi kolana...Od tamtej pory astronomia wciągneła mnie na dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.