Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc byłam wczoraj w Ogrodzieńcu. Niestety góry przesłaniały mi drzewa i pagórki Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Mimo to było pięknie widać kopcące się na Śląsku kominy :D Góra Doroty w Będzinie także dobrze widoczna :) Mimo to, jak się przyjrzałam uważnie, a potem przez lornetkę miałam wrażenie, że widzę maszt na Wesołej – było chude, wysokie, a kompas pokazywał, że Mysłowice są w tą właśnie stronę. Jak obliczyłam, maszt od zamku w Ogrodzieńcu dzieli około 55 kilometrów. Nagrałam minutową panoramę, a maszt na niej widać około 22 sekundy po początku. Nagranie to pochodzi z około godziny 12:00

 

http://www.youtube.com/watch?v=yt9bR19gmzk

 

 

Miałam już wracać do domu, ale bez auta jest to strasznie utrudnione. Tak więc najkrótsza droga do Katowic prowadziła przez Kraków :blink:. Wybrałam się więc jeszcze na Wawel i nagrałam krótką panoramę gór. To nagranie pochodzi z koło 18:00 Sprawdzałam wtedy na Internecie w telefonie, jaka w Tatrach pogoda, ale były całkowicie przykryte chmurami.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B0y6dPNOIok

 

 

Ponieważ YouTube nie oferuje najlepszej jakości, spakowałam te dwa pliki i zhostingowałam na serwerze 4shared. Można je ściągnąć tu:

 

http://www.4shared.com/file/21481072/7ba17e5/panoramki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że koledzy nie próżnują i oglądają góry także z bliższych odległości ;-)

Ja weekend spędziłem w płaskich jak stół okolicach ujścia Warty, ale za to w drodze powrotnej miałem okazję podziwiać Karkonosze z Polkowic (90 km), a jadąc autostradą A4 również pozostałe pasma Sudetów z Jesionikami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam kilka fotek z mojego pobytu w Tatrach. Z racji że byłem z roczną córeczką nie wchodziłem na szczyty tylko zwiedzałem dolinki.

Takie widoki miałem z okna domku w Poroninie

f30c7be363c4a5d9m.jpg

9f6b3dd04c90cfffm.jpg

c52a8ebff860f555m.jpg

 

To zdjecia zrobione przez lornetkę

3e0eaa2e7ef2c4d1m.jpg

d37149e4d5aa727dm.jpg

 

Kilka widoków znad Morskiego Oka (to było w czwartek i wtedy była najlepsza pogoda)

dd0c23cad0f433c2m.jpg

3a5dbf9b999e3a1bm.jpg

e9746f1e3ce6c787m.jpg

cccc33031f624e99m.jpg

6dd07857613f00e7m.jpg

54c6f2f83b54eafdm.jpg

f808dd82cbd22242m.jpg

 

Potem wieczorem zrobiłem kilka zdjęć znowu z Poronina

7b0d36df0834e71dm.jpg

7ce16e37b0ae540dm.jpg

0a21e193816b5850m.jpg

Giewont mi się udał :D

8af200c689e70096m.jpg

 

W piątek nastąpiło załamanie pogody i w południez Ludzmierza już Tatry zaczynały się chować

4932abeb3dfa8fb2m.jpg

614773a73ad9183cm.jpg

 

Z okolic Czarnego Dunajca

e985efc391b74749m.jpg

 

Babia Góra z Zubrzycy

0d769efa2f5f0faem.jpg

 

Przepraszam że tyle fotek ale może kogoś zainteresują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tyle fotek ale może kogoś zainteresują.

 

No co Ty... Super fotki!

 

Szczególnie ta z Babią i przyssaną do niej chmurą. Tak swoją drogą, to nie jest to rzadki widok - ostatnio bacznie przyglądam się jej ze Stryszowa koło Wadowic i już drugi raz z rzędu trafiłem na obrazek, jak z Twojego ostatniego zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dzisiaj znowu spoglądam na Taterki z Gubałówki. Jechałem przez Kraków, było mglisto, ale słonecznie. 2 km przed Zakopcem zaczęło padać :burza:

A ze zdjęć to na razie cyknąłem portret salamandry bo te po deszczu to lubią sobie pospacerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tyle fotek ale może kogoś zainteresują.

Pozdrawiam

 

Witaj :Salut: ,

 

no... całkiem ładny albumik :D .Mnie do gustu akurat przypadło zdjęcie z Morskim Okiem, choć reszta też ciekawa.

Ja dziś wyjeżdżam w Gorce do niedzieli włącznie, ale też prawdopodobnie odwiedzę stronę Słowacką a dokładnie

Liptovsky Mikulas skąd, jak wyczytałem są bardzo ładne widoki Tatr i nie tylko.

Będzie myślę okazja by porobić ciekawe fotki a mówiąc szczerze ostatnio mi jakoś tego brakuje.

 

Do usłyszenia :Beer: ,

pozdrawiam

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Liptowskiego Mikulasza to chyba nie za dobrze widać Tatry, ale nikt jakoś nie opublikował zdjęć z Chopoka (Niskie Tatry) i z Lubonia Wielkiego choć z Torbacza (Turbacza) jest ich wiele.

Może uda mi się w tym roku zaliczyć Lubonia. Ten szczyt leży mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Tatrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Michał, jak już będziesz w Liptowskim Mikulaszu, to przejedź się do Liptowskiego Hradoka, zjedź na drogę 537 (słynna Cesta Svobody), tam otwierają się szersze widoki, na Krywań, Mur Hrubego, Kończystą, Gerlach. Z Mikulasza jest ładny widok na Baraniec. Chociaż, zakładam, że granicę będziesz przekraczał w Łysej Polanie, czy też Niedzicy, więc widoków na Wysokie będziesz miał co niemiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej do Liptowa dojechać przekraczając granice w Chyżnem lub Chochołowie ,skręcają do Orawic (słynne kąpieliska) jechać dalej na południe by poprzez przełęcz Kvaczańską ( co za widoki M6 i M7 :notworthy: ) zjechać wprost do Liptowskiego.

Trasa będzie dwukrotnie szybsza i trzykrotnie ładniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam obiecane fotki

To z okolic Liptowskiego Mikulasa. Konkretnie z Besenovej

 

fabb790d2ac3c26em.jpg

 

51a32960559fc396m.jpg

 

To w drodze z Mikulasa do Popradu

 

175f6f8fa15eb978m.jpg

 

3a079f2acb9c91d4m.jpg

 

Tak wyglądało okolice Łomnicy po wichurze

6de56b5c39ac53edm.jpg

 

Widok z kolejki nad Łomnicki Staw

30267374d9626e13m.jpg

 

Łomnica

78174f41f31f2d27m.jpg

 

67d5a87d421a5d9am.jpg

 

Tatry z drogi Liptowski Mikulas - Poprad.

 

697394bb3552b604m.jpg

 

7fd993122f8f225bm.jpg

 

W okolicy Mikulasa polecam zwiedzenie Demanovskiej Jaskini. Przewodnik opowiada w języku polskim więc nie ma problemu. Widoki niesamowite.

 

Ja na Słowację jechałem przez Zywiec i Korbielów, potem na Słowacji przez Namestovo i Ruzemberok. Przed tym ostatnim miastem polecam obejrzenie zamku na skale.

55d8fa002c402726m.jpg

 

ad8fba4cc9a3af5bm.jpg

 

d9e2c30749caa055m.jpg

 

Znowu się rozpisałem :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie zdjęcia to Podzamok. Grano tam jeden z odcinków Janosika.

W zeszłym roku zaliczyłem pętlę wokół Tatr. Jak ktoś chce to opisik i zdjęcia :

pętla wokół Tatr przez przełęcz Kwaczańską

a także na rowerze i po latach na skuterze :

pętla przez Rużomberok

 

zdjęcia nieduże niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zdrowie tak na rowerze po górach jechać. Ja bym nie dał rady. Widoki wspaniałe. Z Twoich zdjęć wynika że Tatry jednak powinno być widać z okolic Liptowskiego Mikulasa. Ja byłem w październiku 2005 roku i mimo dobrej pogody nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tyle fotek ale może kogoś zainteresują.

Pozdrawiam

Witaj :Salut: ,

 

Liptovsky Mikulas skąd, jak wyczytałem są bardzo ładne widoki Tatr i nie tylko.

Będzie myślę okazja by porobić ciekawe fotki a mówiąc szczerze ostatnio mi jakoś tego brakuje.

 

Do usłyszenia :Beer: ,

pozdrawiam

MT

 

Witam. :Salut:

Zazdroszczę.wielokrotnie bywałem w Mikulaszu,niegdyś miałem tam stałą kwaterę.

Z samego Mikulasza na pewno nie zrobisz jakiejś dookolnej panoramy,aczkolwiek dobrze widoczne są z miasta takie szczyty jak Baraniec 2184m -jego masyw łagodnie opadający na poludnie w całej szerokości mozna nawet powiedzieć ze dominuje ale w dużo mniejszym stopniu jak np Giewont nad Zakopanem,są widoczne szczyty rejonu Orlej perci Tatr Zachodnich(Banówka 2178, Pachola 2166 ),Rosocha 1947,Babki 1566,rejon Siwego Wierchu.1807m

Na południu góruje najbardziej wysunięty wierzchołek Niznych Tatr w kierunku miasta -Południca 1549 m ze swym bardzo charakterystycznym kształtem(na bank rzuci się w oczy).Jednak główna grań Niznych Tatr tylko fragmentarycznie jest widoczna pomiędzy bliższymi dużo niższymi wierzcholkami.Na północnym zachodzie ale już z większej odległości widoczny jest Wielki Chocz 1611.

Nie zobaczysz tego oczywiscie z rynku w Mikulaszu ,ale napewno pomiędzy budynkami lub z otwartych przestrzeni.Gdybyś np.jechal w stronę Doliny Demianowskiej to tam z drogi w okolicy Akademii Wojskowej roztacza się panorama na Tatry Wysokie z Krywaniem na pierwszym ich planie,który również patrzac z tego miejsca ma bardzo specyficzny kształt.Z Mikulasza jest zasłonięty przez górkę-Haje 747m z przekaźnikiem.

Najpiękniejszą panoramę Tatr będziesz miał w drodze z Popradu do Mikulasza,w miejscowościach Svit,Sztrba,Vażec,Vychodna.Posiadam krótki filmik jak co to prześlę.

No niestety mam tylko dwa zdjęcia bo ja osobiście cyfrówki wtedy nie miałem.

-Krywań z Vychodnej(na prawo od niego jest widoczna też Krótka ,lekko wystający Hruby Wierch ,Solisko ,oraz Mały Kozi Wierch,Turnie i Świnica już na lewej stronie fotki)

-Krywań z okolic Mikulasza(Za nim na lewo Mur Hrubego).

Szkoda ze nie mam fotki Barańca.

Życzę udanej wycieczki :D

 

Pozdrawiam wszystkich :D:Salut:

Krywa___vychodna.jpg

Krywa__ok.Mikulasza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc byłam wczoraj w Ogrodzieńcu.

 

:Salut: Super filmik ściagnąłem sobie :D , rozpoznaję na nim oprócz masztu wiele innych znanych obiektów z naszego regionu.

Nigdy nie miałem takich warunków-wielokrotnie bedąc w Ogrodzieńcu.

Pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już to wiecie, ale popularna strona z pięknymi zdjęciami i panoramami zyskałą nowe oblicze:

 

http://www.panoramy.wyprawy.org

 

Widzę nowe panoramki z Babiej, Pilska i Skrzycznego oraz - a to bardzo sprytne - opis widocznych z danego szczytu gór, z możliwością przeniesienia się na niego za kliknięciem myszki. Brawa dla konstruktorów strony i fotografów. Kawał wspaniałej roboty!

 

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zagadka (ja nie wiem, więc nagrody i rostrzygnięcia nie będzie :P):

 

http://www.panoramy.wyprawy.org/gerlach.php

 

Na przedłużeniu linii łączącej szczyt Gerlacha i Popradu (pas startowy) na horyzoncie wyłaniają się góry. Na zdjęciu wygląda to na bardzo odległe obiekty. Ktoś potrafi nazwać ten łańcuch?

 

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zagadka (ja nie wiem, więc nagrody i rostrzygnięcia nie będzie :P):

 

http://www.panoramy.wyprawy.org/gerlach.php

 

Na przedłużeniu linii łączącej szczyt Gerlacha i Popradu (pas startowy) na horyzoncie wyłaniają się góry. Na zdjęciu wygląda to na bardzo odległe obiekty. Ktoś potrafi nazwać ten łańcuch?

Pozdrawiam,

M

 

Cześć Mateusz :Salut:

Góry Bukowe na Węgrzech odległosć ok.125km

Wydaje mi się ze widać na tym zdjęciu również Kekesza w górach Matra oraz masyw Zempleni. :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.