Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wchodzicie tam od strony Łazisk Średnich od dyskoteki Delta? Mieszkam blisko i chętnie bym się do Was dołączył :rolleyes:

Cześć Tusha,

 

Ja tam dyskoteki chyba nie widziałem, ale za to była sala gimnastyczna...

 

Wyślij mi na PW jakieś namiary do siebie (kom lub GG), to damy Ci znać, jak będziemy jechać na hałdę.

 

Pozdro,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Z tymi kopalniami , to nigdy niewiadomo... Jeszcze spółki same zmieniają nazwy, łączą je, likwidują itd. Może dla świętego spokoju powinniśmy sfotografować wszystkie kopalnie na śląsku?

 

Dziś mam znowu zagadkę :D

 

9c1a927448eec95cm.jpg

 

Kto wie zkąd robiona była fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Z tymi kopalniami , to nigdy niewiadomo... Jeszcze spółki same zmieniają nazwy, łączą je, likwidują itd. Może dla świętego spokoju powinniśmy sfotografować wszystkie kopalnie na śląsku?

 

Dziś mam znowu zagadkę :D

 

9c1a927448eec95cm.jpg

 

Kto wie zkąd robiona była fotka?

 

cześć :Salut: ,

no wg mnie, choć nie znam dobrze D.Górniczej, to... zdjęcie zrobione z bloku przy ul.Kościuszki(Os.W Broniewskiego).Na samym końcu po prawicy powinno znajdować się rondo(przy widocznym czerwonym bloku).A kominy widoczne to chyba z Huty Bankowej.No a w tle, tego nie muszę tłumaczyć :D .Czy tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :Salut: ,

no wg mnie, choć nie znam dobrze D.Górniczej, to... zdjęcie zrobione z bloku przy ul.Kościuszki(Os.W Broniewskiego).Na samym końcu po prawicy powinno znajdować się rondo(przy widocznym czerwonym bloku).A kominy widoczne to chyba z Huty Bankowej.No a w tle, tego nie muszę tłumaczyć :D .Czy tak??

 

Dokładnie na bank Huta Bankowa ;) i Łagisza w tle... Ładnie już widać nowy blok z chłodnią kominową.

 

pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez Maciej Reszelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jako, że widoczność w ostatnich dniach nie rozpieszcza, cieszą inne zjawiska na niebie. Kolejne po Widmie Brockenu, tym razem łatwiejsze do zobaczenie zjawisko optyczne - słońce poboczne. Ładnie się prezentowało przy zachodzie słońca.

 

bc3eb2dd87db509fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś od rana był 'halo alert'
"Halogenne" cirrostratusy wiszą nad Katowicami od wczoraj. Z początku dawały pełen okrąg 22 st., a dziś tylko jego fragment; pojawiły się za to słońca poboczne. Meteogramy ICM sugerują, że jeszcze jutro jest szansa na to zjawisko. Później przyjdzie front z opadami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach uwagi. KWK Czeczott i KWK Piast maja kominy żelbetowe. A ten na zdjęciu wygląda na ceramiczny. Poza tym konstrukcja głównej wieży wyciągowej jest idealnie pasująca do KWK Brzesze.

 

 

pozdrawiam,

Maciek

:D Witam

Dokładnie - to KWK Brzeszcze - różni się i budową jak i wysokością od 108m w Kwk Wesoła,Ziemowit,Piast,Czeczott

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Z tymi kopalniami , to nigdy niewiadomo... Jeszcze spółki same zmieniają nazwy, łączą je, likwidują itd. Może dla świętego spokoju powinniśmy sfotografować wszystkie kopalnie na śląsku?

 

Dziś mam znowu zagadkę :D

 

9c1a927448eec95cm.jpg

 

Kto wie zkąd robiona była fotka?

 

:Salut: Myślę że ta fotka była zrobiona z budynku tzw.Superjednostki (nie mylić z katowicką)tylko w Dąbrowie Górniczej.

Dodaję miniaturkę-zrzut z Zumi .

Pozdrawiam :Salut:

D_browa_G_rnicza.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to moja dzielnica, Podwale w Jaworznie. Tam po lewo jest zielony 10-pietrowiec. Ja za nim mieszkam :) U góry ta duż betonowa wieża to BTS opERAtora komórkowego. Obok widać zalesione wzniesienie - tam jest mój punkt obserwacyjny na Tatry i Beskid, drugi najwyższy punkt w mieście.Na tle Elektrowni Jaworzno 3 widać wieżę traingulacyjną w mysłowickich Morgach.A tu strzelam - KWK Czeczot.

 

:D Marcin to nie wieża triangulacyjna na Morgach tylko pożarówka w lasku opodal masztu Kosztowy. :D

Jedyna wieża triangulacyjna na Morgach znajdowała się na Górze -Skałka ,została zwalona ok 1990 ,była świetnym 360st punktem widokowym,nałogowo odwiedzanym przezemnie w młodości :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jako, że widoczność w ostatnich dniach nie rozpieszcza, cieszą inne zjawiska na niebie. Kolejne po Widmie Brockenu, tym razem łatwiejsze do zobaczenie zjawisko optyczne - słońce poboczne. Ładnie się prezentowało przy zachodzie słońca.

 

bc3eb2dd87db509fm.jpg

no ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Marcin to nie wieża triangulacyjna na Morgach tylko pożarówka w lasku opodal masztu Kosztowy. :D

Jedyna wieża triangulacyjna na Morgach znajdowała się na Górze -Skałka ,została zwalona ok 1990 ,była świetnym 360st punktem widokowym,nałogowo odwiedzanym przezemnie w młodości :D

czyli chesz powiedzieć, że to nie ta wieża co myśmy na niej byli z Marcinem w tamtym roku, bo już się pogubiłem sam??Chodzi mi o wieżę o którą pytałeś kiedyś czy tam można wejść, drewniana cała z budką na górze nie daleko masztu.A mnie się wydaję , że to właśnie ona.Brakuje tam parę szczebli.Solidna konstrukcja.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Marcin to nie wieża triangulacyjna na Morgach tylko pożarówka w lasku opodal masztu Kosztowy...
czyli chesz powiedzieć, że to nie ta wieża co myśmy na niej byli z Marcinem w tamtym roku...

Roman, nie mówię, że nie jest to pożarówka. Ale na sztabówkach widnieje ona jako wieża triangulacyjna i trzyma się ona nieźle :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/238dca6402a80c76.html może jednak nie na nią wchodziłeś :D

 

Ciekawostką natomiast na tej mapce jest wysokość RTCN Kosztowy. Podają że ma 335m a w spisie 355m. 20m róznicy to dużo, więc ile ona ma wogóle...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ORJ i Michale zgadliście bez pudła.

Byliśmy u znajomych w Dąbrowie, a potem wybraliśmy się w takie miejsce.

f24d54014822cd37m.jpg

 

To zmniejszona panoramka z górki w Sosnowcu. Nie wiem jak się nazywa i czy też tam wychodzicie.

Widoków jak widać raczej nie było, a ja rozpoznałem jedynie maszt w kosztowach i budynek TV :D

Kumpel (na fotce z prawej) też używał Pentaxa , ale z obiektywem Jupiter 200 mm, jednak bliższe zoomy raczej nie wchodziły w grę i do panoram najlepiej było używać kita.

Wysokość tej górki to jakieś 310m. wg. nawigacji z telefonu, a na szczycie jest jakiś wyciąg.

 

Dodaję jeszcze fragment (dwie złożone fotki) powinny być grubsze, bo tą panoramkę fotosik nieludzko scisnoł.

6eaf63e59a03d277m.jpg

 

Ja i kumpel (Marcin)

IMGP6157f.JPG

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ORJ i Michale zgadliście bez pudła.

Byliśmy u znajomych w Dąbrowie, a potem wybraliśmy się w takie miejsce.

f24d54014822cd37m.jpg

 

To zmniejszona panoramka z górki w Sosnowcu. Nie wiem jak się nazywa i czy też tam wychodzicie.

Widoków jak widać raczej nie było, a ja rozpoznałem jedynie maszt w kosztowach i budynek TV :D

Kumpel (na fotce z prawej) też używał Pentaxa , ale z obiektywem Jupiter 200 mm, jednak bliższe zoomy raczej nie wchodziły w grę i do panoram najlepiej było używać kita.

Wysokość tej górki to jakieś 310m. wg. nawigacji z telefonu, a na szczycie jest jakiś wyciąg.

 

Dodaję jeszcze fragment (dwie złożone fotki) powinny być grubsze, bo tą panoramkę fotosik nieludzko scisnoł.

6eaf63e59a03d277m.jpg

 

Ja i kumpel (Marcin)

:lol: Wygląda na to że byliście na górce na środuli sztucznie usypanej.jest tam stok narciarski.

Ps.Miło Was widzieć :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy Lipki widać też z Katowickiej hałdy Kostuchna.

http://www.astro.rav.9o.pl/?p=153

 

Oj moje kochane Ślązaki ;). Ani Piast ani Czeczott. To po prostu KWK Brzeszcze (Obecnie KWK Brzeszcze-Silesia Ruch I)

 

Zapalony fan Górnego Śląska a szczególnie industrialu,

Maciek

 

Fajnie, że mamy osobę na forum ze znajomością industrialu. Mam pełno kopalń i innych obiektów przemysłowych w swojej kolekcji, fajnie byłoby to wszysto wrzucić na www i opisać ;-)

Jest wiele fotografii, na których widać jakąś kopalnie a w tle są góry, znając nazwę kopalni dojdziemy co to za góra w tle ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Wygląda na to że byliście na górce na środuli sztucznie usypanej.jest tam stok narciarski.

Ps.Miło Was widzieć :Salut:

 

dokładnie, mamy takę sztuczną górkę na Środuli (+/-chyba 345m n.p.m.)stok ma 50 m wysokości.Na górze jeszcze kiedyś była knajpa-bar, ale chyba to zlikwidowali.Ilekroć tam byłem pogoda zawsze kicha i nawet Beskidu nie miałem okazji zobaczyć <_< .Jest ona widoczna np. i z pylonu i z Dorotki.

 

@Benji - piszesz że... kumpel na fotce z prawej itd. potem to ORJ potwierdza ale ja żadnych osób nie widzę.WHY?? :o

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mateusz teraz działa pewnie za Twoją sprawą :huh: .Cześć Benji!

A jeszcze podam 2 foty autorem jest mój kumpel z pracy, który to zaliczył w ten weekend Radziejową(1262 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim.

f1d1615e03a73542m.jpg

to Tatry a to... chyba N.Sącz.......(?)

fbd17d6351aca506m.jpg

he niedaleko mnie.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja klikam na fotkę i się normalnie otwiera, ale możliwe że coś było nie tak - edytowałem post dodając tę grubszą panoramkę i możliwe że coś się poprzesuwało.

Fajnie, że wiecie gdzie to jest, ale tez mi się wydaje - jest zbyt mała na dalsze widoki.

Początkowo chcieliśmy jechać na jakąś żyletę, ale wylądowaliśmy tam :D

 

Jednak macie tam fajnie, bo dookoła miasta. Można experymentować z pstrykaniem

i wszystko jest blisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie rozpieszcza, ale "tatry z katowic" o godzinie 17 zawsze można zobaczyc :D

 

1002551pp5.th.jpgthpix.gif "Tatry z katowic"

 

P.S. Michał stronka super, panoramki rewelacja! A jak tam z nasza? Jakas nazwa juz została wybrana? Glosowanie ukonczone?:)

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie rozpieszcza, ale "tatry z katowic" o godzinie 17 zawsze można zobaczyc :D

 

1002551pp5.th.jpgthpix.gif "Tatry z katowic"

 

P.S. Michał stronka super, panoramki rewelacja! A jak tam z nasza? Jakas nazwa juz została wybrana? Glosowanie ukonczone?:)

Prace nad stronką trwają, póki co kompletujemy i opisujemy materiał zdjęciowy, jest jeszcze sporo rzeczy do przemyślenia i zracjonalizowania. W stosownym (niedługim) czasie oficjalne otwarcie :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.