Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nic, z tego, próbowałem sie dopatrywać jakiś gór z Zabrza, ale za bardzo nie było co widać. Próbowałem też w strone annabergu, ale też nic. Ładne punkty obserwacji były by na wieżach ciśnień w Zabrzu, ale wszystkie jak sie dzisiaj przekonałem mają zamurowane okna i drzwi i są oflagowane napisami pt. GROZI ZAWALENIEM!. Makabra. A co do pogody to właśnie za oknem piękna zamieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się nawet zgadzało, bo na fotce widać charakterystyczny Wielki Cisownik, a przez niego właśnie powinna przebiegać linia patrzenia na EL Jaworzno. 75 km jak byk :)

To może pomożecie mi w tym przypadku (też z Pilska):

http://picasaweb.google.pl/Marol1977/Sylwe...092328197199570

tam dalej w kierunku wschodnim jeszcze widać trzy "dymki" i chyba dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność cały czas bardzo dobra, więc wybieram się do Lublińca , dokładnie na górę w Lubecku. Jak coś to zapraszam, będę do zachodu słońca. :) Mam nadzieję, że wrócę tu wieczorem z wychwyconymi Jesenikami. :)

Życzę szczęscia, bo faktycznie dzisiaj wszelkie symptomy dobrej widoczności (łącznie z tradycyjnym bólem głowy od 'halnego' ;) ), ale dzisiaj warunki co najwyżej na oglądanie Jury, ale nie gór. W każdym bądź razie jak coś ustrzelisz, to wrzucaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj cały dzień w Bielsku Białej - pogoda "marcowa" w ciągu 2-3 godzin zmieniała się kilkukrotnie. Ogólnie cały czas Skrzyczne w chmurach (szczyt z wieżą - bo stoki dobrze widoczne). W stronę Beskidu Żywieckiego też mleko, ale na zachód trochę lepiej, ale przy takim wietrze sytuacja jest mocno zmienna. Wybieram się właśnie na Dorotkę ale bardziej na "światełka" bo przed zmierzchem raczej nie zdążę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zachęcić Was do przeanalizowania następującego zdjęcia. To oczywiście znana i lubiana fotka Wicia z serii ze Sławkowskiego, która teoretycznie została już przebadana do cna, jednak niektórym nie dała ona spać ;)

 

Jeden z forumowiczów wysunął teze (z którą z resztą się zgadam, a raczej chcę się zgadzać...), że na powyższych zdjęciach uchwycono "coś" dalej niż Borżawa na prawo od Stoja i na lewo od Wielkiego Wierchu. Podejrzenia padły na Negrowca - w pierwszym - i szczyt o nazwie Hanc - w drugim przypadku. Lepiej widać to na tym powiększeniu - slawkowski_sym2.jpg. Z wyliczeń pomysłodawcy wynikają jednak sprzeczne wnioski w zależności od wybranego modelu symulacji widoku - ta 'optymistyczna' wersja opisana jest na zdjęciu w załączniku.

 

Stąd też chciałbym uruchomić Waszą wiedzę i MicroDemy - być może wspólnie dopatrzymy się w wiciowym zdjęciu prawie 280 km!

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę szczęscia, bo faktycznie dzisiaj wszelkie symptomy dobrej widoczności (łącznie z tradycyjnym bólem głowy od 'halnego' ;) ), ale dzisiaj warunki co najwyżej na oglądanie Jury, ale nie gór. W każdym bądź razie jak coś ustrzelisz, to wrzucaj :)

 

Wykrakałeś. :) Nic poza Górą św. Anny nie było widać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Dziś będąc na treningu widziałem Ślężę (85 km), ale tylko przez moment. Do godziny 13-tej była świetna pogoda, a później zmieniała się jak kalejdoskopie(słońce-śnieżyca-słońce). W każdym bądź razie wpadłem na pomysł by przeszukać HDD za zdjęciami właśnie tego szczytu lecz z różnych miejsc. Oto efekty:

 

z W. Sowy (25,9 km) 23.07.2006

81acc8643e65c6b1m.jpg

 

z Pradziada (94,5 km) 30.06.2007

849d337c531666b5m.jpg

 

ze Śnieżki (69,7 km) 08.07.2007

b47bd446e698ba99m.jpg

 

z lotniska aeroklubu Jesenik (75 km) 16.07.2006

e4c0e8837dd1f6d8m.jpg

 

z miejscowości Dębowiec k. Prudnika (87 km) 02.07.2006

df955963dee3880dm.jpg

 

Okolice Łagiewnik (10-12 km) 15.08.2007

ae9f6d06eaca93fem.jpg

 

No i z Biskupiej Kopy (84,7 km). Tym razem wykonane o północy 20-21.12.2007( wstąpienie Polski i Czech do strefy Schengen). Ślęża to ten czerwony punkt na środku fotki. Zresztą na lewo załapała się W. Sowa.

3547e72a61ea9640m.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pomyłka? Zbyt szczegółowo wyszła ta Ślęża jak na 75 km.

 

No tak teraz po głębszej analizie wychodzi mi, że fotka zrobiona z okolic Złotego stoku(na bliższym planie widać Ząbkowice śl.), a więc odległość to jakieś 48 km :Beer: . Mój błąd :Boink:

Tu fota bez przybliżenia z tego samego miejsca wykonane między 08:00 a 09:00 z rana

 

fd4a293a98457c9cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz to widać :) Ale z tego wniosek, że musisz mieć niezłego zooma - zdradzisz? :)

No właśnie nie taki dobry bo 8x. Zwykły stary kompakcik HP 945, który używam już od pięciu lat. Za to od wczoraj jestem posiadaczem nowej zabawki, niestety to też kompakt Nikon Coolpix P90. Zobaczymy co potrafi, ale wpierw musimy poczekać na lepszą pogodę :D

 

Takie coś :D

87ee434fa0840318m.jpg f2cd676402372367m.jpg 286dae0b179c3cf4m.jpg

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athomer>> uprzedziłeś mnie bo miałem napisać podobne wieści. Pogoda zmienna dziś bardzo była, rano kiedy jechałem w kierunku Będzina na południe lipa. Potem krótkie śnieżyce zaczęły nas nawiedzać. W drodze powrotnej na wysokości mojego codziennego punktu obserwacyjnego w połowie drogi pomiędzy Będzinem a Czeladzią widok przede mną czyli w kierunku zachodu mógł przerazić - nad Siemianowicami czarna niska chmura z której wiły się smugi najprawdopodobniej śniegu także nawet wierzy TV w Bytkowie nie było widać. Od niechcenia spojrzałem w stronę południową i ku mojemu zdziwieniu ujrzałem przebłyski słońca i niebieskie niebo pomiędzy chmurami a pod nimi jakby podwieszone smugą dymu kominy El.Jaworzno III. Piękny widok. Szkoda że nie miałem nawet jak wyciągnąć aparatu... telefonicznego :P Jutro powinno być bardzo dobrze, miejmy nadzieję że ciśnienie się poprawi a wiatr nie ustanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramża a za nią Łaziska? :szczerbaty:

Tak jest.

 

Pewnie z tej hałdy Czerwionka Leszczyny ?

Tak jest.

 

 

Byłem tam dziś od około 5:30 gdzieś do 7:30. Widać było na około 400000km, bo Księżyc widziałem. Ale góry musiały być jeszcze dalej, bo nie były widoczne ...

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę z dzisiejszych obserwacji na Śląsku nici... Pogoda nie dopisała...

 

A ja zadebiutuję moimi zdjęciami na tym forum. To 3 wybrane z wczorajszego wieczornego wypadu na Dorotkę i ul Lenartowicza w Sosnowcu.

 

Sory za nieostrości ale mocno wiało a mój statyw nie jest zbyt masywny (a także za paprocha na matrycy :D )

 

Opisałem najdalsze światełka jakie na tych kadrach udało mi się zidentyfikować korzystając z nieocenionej panoramy autorstwa Michała

 

Z Dorotki:

 

2009-03-18%2018.29.26_3opis.jpg

 

2009-03-18%2018.34.54_10opis.jpg

 

I "portret" El. Jaworzno III z ul. Lenartowicza w Sosnowcu:

 

2009-03-18%2020.50.46_14.jpg

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.