Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy dzień był dość ciekawy, patrząc za okno bez rewelacji, niskie chmury oraz średnia widoczność, ale w kierunku Babiej Góry widoczność była zaskakująco dobra. Chmury ocierały się o jej szczyt. Przy tych warunkach udało się złapać Tatry Bielskie, pozostałe szczyty Tatr wysokich oraz Zachodnich były w chmurach..a szkoda ;-(

 

Fotki wykonane 2009.02.07 o godzinie 13:30...nad Katowicami zalegały chmury, a Beskid był ładnie oświetlony, potem jak słońce pojawiło się nad Katowicami, to widoczność spadła drastycznie.

Babia z Katowic

Tatry Bielskie z Katowic

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na Wielki i Mały Manin.

 

 

Dokładnie :D Manin Wielki i Mały .bardzo charakterystyczne górki -pasmo Sulovske Vrchy-skaly.

Dzieki :notworthy:

 

Rafał, swietne zdjęcia.

 

Przy najbliższej okazji wybiore się na hałde w Czerwionce-Leszczynach. Z jej szczytu mozna podziwiac 360 stopniowa panorame wiec przy dobrych warunkach widoki powinny byc chyba porównywalne z tymi z hałdy Skalny. Mieszkam niedaleko wiec jak tylko będzie dobra widoczność to jade tam z aparatem i lornetka. Szkoda że mam słaby sprzęt <_<

 

Dodaje jeszcze (wg mnie) widok na Gorce z Wielkiej Raczy cf4946cd5a31dd1fm.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, swietne zdjęcia.

I vice versa - co prawda Pradziada z Wielkiej Raczy już mamy na DO, ale Twoje ostatnie zdjęcia też zasługują na opublikowanie. Prześlij mi proszę na adres umieszczony w zakładce TEAM na dalekich obserwacjach oryginalne wersje swoich zdjęć, które zamieściłeś na forum - z wielką przyjemnością je "zawiesze".

 

Pozdrawiam i gratuluję zdjęć obu Kolegom :)

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień był dość ciekawy, patrząc za okno bez rewelacji, niskie chmury oraz średnia widoczność....
Może nie do końca tak. Co raz widok na Beskid klarował się na zmianę z podnoszącą się mgłą. Jednak gdy po południu dotarłem do Trzebini cały spektakl chylił się ku końcowi, gdzie Beskid od Makowskiego po Śląski zaczął znikać za mlekiem. Nie zmartwiło mnie to tak bardzo, a wręcz przeciwnie, bo nacieszyłem oczy nowymi widokami wzniesień wokół Trzebinii. Spodobały mi się bardziej niż nasze góry.

 

panoramio.com/photo/18684621

panoramio.com/photo/18685206

pano_z_G.Bo_niowej_na_pld.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicio@ - Faktycznie, autor książki pisał o masywie śnieżnika, a na jego końcu SE jest własnie Trójmorski Wierch - mój błąd :Boink: - dzięki za info.

To kierunek SW, a do końca Masywu Śnieznika jest jeszcze parę km, no ale to juz szczyty poniżej 1000m.

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczenie wszystkich i pozdrawiam.

Śledzę ten temat praktycznie od jego powstania, bo od 2006 roku i na początku pragnę serdecznie pogratulować wiedzy, która tutaj została przedstawiona. Temat jest dla mnie bardzo ciekawy, gdyż chodzę trochę po górach, przynajmniej klika razy do roku, np. w zeszłym roku udało mi się być 4 razy w górach, nie mniej jednak z mojej miejscowości, a mianowicie z Olesna w woj. opolskim, nie mam możliwości obserwowania gór - próbowałem kiedyś z niedalekich wzniesień koło Lublińca/Lubecka o czym przeczytałem na forum - ale generalnie mogę tylko temat śledzić wirtualnie, ewentualnie moge do czegoś - być może się przydać w zakresie teoretycznym, gdyż moja pasją od bezmała 20 lat jest meteorologia. Tak więc pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca tak. Co raz widok na Beskid klarował się na zmianę z podnoszącą się mgłą. Jednak gdy po południu dotarłem do Trzebini cały spektakl chylił się ku końcowi, gdzie Beskid od Makowskiego po Śląski zaczął znikać za mlekiem. Nie zmartwiło mnie to tak bardzo, a wręcz przeciwnie, bo nacieszyłem oczy nowymi widokami wzniesień wokół Trzebinii. Spodobały mi się bardziej niż nasze góry.

 

Merti, ta fotka "ze wzniesienia nad oś. ZMW" to skąd dokładnie była zrobiona? Bo ta dodana w poście jako miniaturka to jest z Bożniowej Góry (402 m n.p.m.), tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczenie wszystkich i pozdrawiam.

Śledzę ten temat praktycznie od jego powstania, bo od 2006 roku i na początku pragnę serdecznie pogratulować wiedzy, która tutaj została przedstawiona. Temat jest dla mnie bardzo ciekawy, gdyż chodzę trochę po górach, przynajmniej klika razy do roku, np. w zeszłym roku udało mi się być 4 razy w górach, nie mniej jednak z mojej miejscowości, a mianowicie z Olesna w woj. opolskim, nie mam możliwości obserwowania gór - próbowałem kiedyś z niedalekich wzniesień koło Lublińca/Lubecka o czym przeczytałem na forum - ale generalnie mogę tylko temat śledzić wirtualnie, ewentualnie moge do czegoś - być może się przydać w zakresie teoretycznym, gdyż moja pasją od bezmała 20 lat jest meteorologia. Tak więc pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów.

 

Witam!

Ciesze się, że jest mała grupka osób prowadzących obserwacje z górki lubeckiej. Sam nieraz tam bywam, ale widoczność na jaką trafiałem była co najwyżej przyzwoita. Widok na Górę Św. Anny bardzo ładny f21d88860f456078m.jpg

czasami widać Jaseniki i nie tylko --> http://marek.pietrzak.w.interii.pl/panorama10_fhdr.jpg

Beskidów nie widziałem, ale wydaje mi się, że są w zasięgu.

 

Pozdrawiam

Maroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmartwiło mnie to tak bardzo, a wręcz przeciwnie, bo nacieszyłem oczy nowymi widokami wzniesień wokół Trzebinii. Spodobały mi się bardziej niż nasze góry.

 

Też mi się podobają te okolice. :) A oto spojrzenie na wzgórza wokół Trzebini od drugiej strony, tj. z Chrzanowa:

http://files.myopera.com/zbigniew/albums/37061/pan.jpg

Uwaga, plik ma ponad 5MB.

 

Przy okazji wspomnę, że wybrałem się ostatnio do miejscowości Markowice. Jest to miejscowość przy trasie między Koziegłowami, a Siewierzem (ktoś tu kiedyś wspominał o tym miejscu). Droga prowadzi wierzchołkiem wzniesienia o wysokości 374mnpm. Wydaje mi się, że widoki mogą być podobne do tych z Góry Siewierskiej, zawsze jednak to kilkanaście dodatkowych kilometrów od gór. :) Ja akurat nie trafiłem na dobrą widoczność, zaobserwowałem jedynie Górę Grojec, która nie tak dawno zmyliła mnie (i nie tylko;) ) z Sokolich Gór.

http://files.myopera.com/zbigniew/albums/3...%20033small.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie obserwatorzy odległych horyzontów! Chciałem się przywitać w moim pierwszym poście. Od dawna fascynuje mnie to o czym tu rozprawiacie, czyli przede wszystkim góry i ich obserwacje także z daleka.

Mieszkam w Sosnowcu, na "obserwacje" jeżdżę na Dorotkę. W ostatnim czasie zaniedbałem to hobby, ale to forum z całą mocą mi o nim przypomniało!

Uwierzcie albo nie, ale mam ambicję przedrzeć się przez cały rozległy wątek!! Jestem na 47 stronie :D i czytam z fascynacją! Za jakiś czas pewnie pochwalę się zdjęciami, na razie wracam do czytania. Nie chcę powielać czegoś co już ewentualnie było. Poza tym chciałbym przetestować miejsca opisywane w tym wątku a leżące w mojej okolicy. Może spotkam tam kogoś z Was!

Pozdrowienia

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyprian i Athomer - witamy serdecznie!

 

W kwestii spotkań obserwacyjnych zapraszam na G. Siewierską przy najbliższej lepszej widoczności. Ostatnio mam dłuższą przerwę od "do" i już mnie ciągnie strasznie. O ewentualnym wypadzie poinformuje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti, ta fotka "ze wzniesienia nad oś. ZMW" to skąd dokładnie była zrobiona? Bo ta dodana w poście jako miniaturka to jest z Bożniowej Góry (402 m n.p.m.), tak?

Witam. Kuba, na stronce z fotką jest małe okienko mapy google, które możesz powiększyć, ale jeśli nie widzisz, to to zdjęcie zostało zrobione mniej więcej z tego miejsca, trochę powyżej tej małej wymiennikowni ciepła :szczerbaty: Samo wzniesienie nie jest nazwane.... Tak, miniaturka jest z Bożniowej Góry 402mnpm :Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) :) :)

 

Przy głupocie przeglądałem niedawno swoje stare zdjęcia wykonane z Rinx Peak , mojej starej miejscówy obserwacyjnej. Jakież było moje zdziwienie, gdy na zdjęcie przedstawiającym elektrownie w Detmarovicach zobaczyłem ... zarys gór !! Są to Jeseniki. No to myśle sobie - opisać i na forum :]

 

Odpalam więc Microdema, robie symulacje w tamtym kierunku, próbuje dopasować zdjęcie. Dopasowałem. Potem cudowna internetowa mapa Czech ... i oto wynik.

 

Enjoy :)

 

 

Aha ... zdjęcie zrobiłem w połowie lipca 2008

Jeseniki_opisane.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie znawców industrialu...

Takie moje małe rozmyślania... B)

Ad.1. Tu komin w hucie Katowice.

Ad.2. Od lewa EL Jaworzno 3, komin w rafinerii Czechowickiej, szyb Ziemowit...

Ad.3. Tu jestem pewny na 100% że to EL Siersza w Trzebini :)

Ad.4. KWK Brzeszcze.

Jak piszę to tylko moje domysły. Wogóle nie pasuje mi miejsce skąd niby to robiłeś. Wszystko wychodzi mi znacznie poprzesuwane. Trza tu mądrego np ORJ-a :D

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.