Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

oszty kurde! wracałem o 15 to z trasy Będzin-Czeladź ledwo El.Jaworzno III było widać. jakbym wiedział że sie poprawiło później to bym na dach wyszedł.

INFORMUJCIE KURDE OD RAZU :D :D :D

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrq easy! u nas nie był tak dobrze, wracałem z Warszawy i ok 17 w okolicach Częstochowy widoczność była bardzo dobra, ale czym bliżej śląska był gorzej. Przejechałem przez Lenartowicza tuż przed zachodem Słońca, Beskidów gołym okiem widać nie było. Ponieważ widoczność na zachód i pd-zach wydawał się dużo lepsza rozważałem jeszcze Górę Siewierską ale nie zdążyłem przed zmrokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór to już w ogóle mgły i smog osiadły. I najdalej co było widać z kopernika to Bytom (miechowice). Ale pare nocnych portrecików industrialu udało sie ustrzelić:)

 

Podrzucam, dla zainteresowanych.

http://czakiczakiczaki.fotosik.pl/albumy/609510.html

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś po pracy podskoczyłem do Jesenika-Łaźnie na zachód słońca, ale oczywiście się spóźniłem <_< . Zrobiłem kilka fotek niestety marnej są jakości.

Wrzucam kilka:

Zlaty chlum odl. biedne 3,7 km

a1f4063917631ac5m.jpg

Pradziad 18,1 km

dea06f8da1397528m.jpg

I na koniec sama wieża

e5c05419c46fc476m.jpg

 

PS. Zrobiłem też panoramę, ale jak pisałem wyżej zdjęcia nie za bardzo wychodziły :angry:

Jak coś to wrzucę

 

Pozdr. R

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: miał bym pierwsze w tym roku zdjęcia wierchów, a tak.... W drodze na punkt widokowy sprawdziłem przez bino co na horyzoncie. No i były Taterki, ale ja głupi miast wyciągnąć fociaka i pstrykać to poleciałem dalej. Zrobiłem błąd, bo nie spojrzałem się za plecy, a tak dopiero na punkcie zobaczyłem jak słońce schowało się za chmury, które były lekko nad horyzontem. :Boink: Zdjęć nie pokaże bo tak wyciągniętych gór to chyba nikt z Was nie miał - "ryż polany sosem truskawkowym".... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, są na lewo od Pilska jeszcze w bramie Wilamowickiej.

 

Edit (wrzucam symulacje):

Na symulacji od lewej - Babia, bliżej Beskid Mały, Tatry, Pilsko, Romanka i ostatnia - Lipowska & Rysianka.

 

Edit2 (druga symulacja):

Pojedyńcze piki szczytów Małej Fatry pomiędzy Równicą a Czantorią :)

cl.JPG

cl2.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tam byłem w tym roku raz, dokładnie tydzień temu.

Bosko tam jest, świt na hałdzie, ze świecącym porannym sierpem Księżyca jest cudowny, w zasadzie bez względu na widzialność. Choć nie powiem, że jechałem tam tylko po to żeby zobaczyć świt :D

 

Rzuć mi swój nr telefonu, możemy się umówić że zawsze jak tam pojade to do Ciebie zadzwonie, np bez względu na porę dnia (lub nocy ;) )

 

 

Jeszcze dwa zdjęcia z tamtejże wyprawy:

forum1.JPG

forum2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainteresować Was zagadką, którą umieściliśmy na stronie DO. Jest to zdjęcie autorstwa kolegi Jurka K. z Gliwic w stronę zamku w Toszku. Szczegóły zagadki znajdziecie na stronie. Zachęcamy do zabawy :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła zagadka :wacko: Niestety nie znam zbyt dobrze tamtych rejonów więc ciężko mi mieć jakichś "podejrzanych" (w osobie masztów :D )

 

Przez chwilę podejrzewałem RTCN Miksztat ale oczywiście to tylko fantazja - to prawie 150 km od Gliwic, no i azymut tylko na pierwszy rzut oka pasujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz rozumiem, byłem pewny ze wzniesienie z charakterystycznymi drzewami to Strzyżowa Góra, w takim razie to zalesione wzniesienie ma inną nazwę, lub jej nie ma. Dokładnie mówimy o tym najwyższym wzniesieniu z drzewami co widać na tym zdjęciu

Strzyzowa_G_ra_z_Kopernika.jpg

Foto: Jurek K

To co zaznaczyłem wcześniej to jest na 100% to (309,4), widać nawet jakiś biały obiekt który znajduje się koło szczytu.

:Salut:

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka dot masztu ze strony DO spędza mi sen z powiek ale chyba się poddałem, nie mam pojęcia co to za obiekt. Mateusz czy ty znasz odpowiedz? Kiedy możemy się jej spodziewac?

 

Tak przy okazji znalazłem taką strone. Może komuś się przyda, mnie niestey przy rozwiązywaniu tej zagadki nie pomogła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka dot masztu ze strony DO spędza mi sen z powiek ale chyba się poddałem, nie mam pojęcia co to za obiekt. Mateusz czy ty znasz odpowiedz? Kiedy możemy się jej spodziewac?

 

Tak przy okazji znalazłem taką strone. Może komuś się przyda, mnie niestey przy rozwiązywaniu tej zagadki nie pomogła...

Odpowiedź, może nie 100%, ale bardzo prawdopodobną znalazł NGC (gratulacje!). Przeprowadziłem swoją własną analize i coraz bardziej się do Jego typu przychylam, ale nie chcę zdradzać tego na forum, żeby nie sugerować odpowiedzi. Powiedzmy, że pozostanie to zagadką do końca tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Dalekich Obserwacji pojawiło sie zdjęcie Babiej z Gliwic, oraz o Tatrach które mogły się pojawić na tym zdjęciu

Przedstawiam zdjęcie z opisem, co może tam być

opis.jpg

Na zdjęciu widać bardzo słabo jak pixele układają się w kształt jakby szczytów, widać to dokładnie w tym miejscu gdzie zaznaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem to zdjęcie w Gimpie, niestety z tej jakości nie umiem wyciągnąć nic co nadawałoby się do zamieszczenia i wniosło nowe światło do sprawy ale... jestem przekonany że w miejscu gdzie patrykos zaznaczył Wysoką na pewno coś widać (to trochę jak dopatrywanie się wizerunku Matki Boskiej na szybie lub kominie :D , kto chce zobaczyć - zobaczy). Pytanie czy to na pewno Wysoka i czy przypadkiem nie jest za wysoka ;) bo jakoś ten niewyraźny rysunek pixeli trochę za bardzo przewyższa bliższe pasmo - w stosunku do symulacji - ale może to symulacja kłamie.

 

Co do potencjalnego Mięguszowieckiego ja też tam widzę trochę odmienny od całe reszty tła układ pixeli ale moje działania edycyjne nie poprawiły tu w żaden sposób jakości. Gdyby to zdjęcie było w RAWie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka odpada, bo by była za wysoka. Tu nie mam najmniejszych wątpliwości. Z dużą biedą mogę się dopatrzeć Mięgusza, ale na podobnej zasadzie widzę Tatry na prawo od szybu kopalnianego...

 

Nasza praktyka obserwacyjno/fotograficzna na Kostuchnie pokazuje, że są tylko trzy możliwości: albo jest jeden z tych trzech dni w roku, że Tatry wychodzą bez retuszu na zdjęciach, albo wychodzą już wyraźnie po lekkiej obróbce, albo ich nie ma w ogóle. Jeżeli natomiast nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pikselowe chochliki i tych się tutaj dopatruję.

 

Inna sprawa to warunki tego dnia - powietrze jednak mocno falowało i niebo nie było wyjątkowo kontrastowe przy horyzoncie tego dnia (patrząc na oryginał), a doszukujemy się gór >160 km. Takie rzeczy to tylko w erze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka odpada, bo by była za wysoka. Tu nie mam najmniejszych wątpliwości. Z dużą biedą mogę się dopatrzeć Mięgusza, ale na podobnej zasadzie widzę Tatry na prawo od szybu kopalnianego...

Autor dostarczył surowe fotki (niestety mocno skompresowane i zaszumione jpgi) - zmieniam zdanie i przychylam sie do twojego - Wysokiej (czy czegokolwiek innego w tym miejscu) na 100% nie ma. Mięgusz - chyba jednak jest ale... bardziej na prawo niż dopatrywał się go Patrykos - w każdym razie nie wydaje mi się żeby można to było zaliczyć jako 100% obserwację :huh:

 

 

Mateusz, nie zapomnij o rozwiązaniu zagadki z masztem :D

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tamtych rejonów, w końcu znalazłem dokładne położenie Strzyżowej Góry, oraz dojazd do niej

 

 

witam na Forum, po raz pierwszy ;)

 

również poszukuję dobrego punktu widokowego opodal Gliwic,

byłem dziś kawałek za Pyskowicami w kier. na Łubie-Brynek, w okolicy Sroczej Góry, GPS pokazywał ~300 mnpm,

a to raptem 10 min jazdy samochodem z os. Kopernika

 

Strzyżowa Góra jest nieco wyższa, za to dalej: http://www.panoramio.com/photo/6709092

--

pozdrawiam, Jurek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyżowa Góra jest nieco wyższa, za to dalej: http://www.panoramio.com/photo/6709092

--

pozdrawiam, Jurek K.

 

Witaj, narobiłeś od razu zamieszania (pozytywnego oczywiście) swoimi zdjęciami :rolleyes:

 

Co do Strzyżowej, parę postów wyżej ustaliliśmy dokładnie jej położenie, to co wrzuciłeś to nie Strzyżowa ( w każdym razie nie wg map topograficznych na geoportalu) a wzniesienie tuż obok niej na pn/wsch o wys 309.4 (spójrz na jeden z pierwszych postów na tej stronie)

 

 

PS jutro wybieram się na dalszy ciąg objazdu najlepszych i najbardziej znanych punktów obserwacyjny z tego forum (na widoczność raczej nie liczę ale może spotka mnie miłe zaskoczenie) - będzie ktoś gdzieś? Przy okazji pytanie do bywalców, gdzie najlepiej dojechać samochodem i go zostawić na hałdę na Kostuchnie?

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.