Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Symulacja z Klosterwappen pojawiala sie juz na stronie Do i forum. Wyraznie czerwone pola pojawiaja sie na Radhoscie (spore), Knehyne (mały punkcik w lesie) i to tyle na morawskim. Mozna poprosic jeszcze Rafala o zamieszczenie kashmira z radhosta na alpy - Schneeberg wystaje bardzo wyraznie przy 1000 mm, nie moze mu tylko przeszkadzac inwersja. Stad pomysl, zeby jechac tam w lecie. W taki dzien jak ostatnia widokowa niedziela kto wie, czy turysci na szczycie nieswiadomie 'ogladaja' Alpy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacja z Klosterwappen pojawiala sie juz na stronie Do i forum. Wyraznie czerwone pola pojawiaja sie na Radhoscie (spore), Knehyne (mały punkcik w lesie) i to tyle na morawskim. Mozna poprosic jeszcze Rafala o zamieszczenie kashmira z radhosta na alpy - Schneeberg wystaje bardzo wyraznie przy 1000 mm, nie moze mu tylko przeszkadzac inwersja. Stad pomysl, zeby jechac tam w lecie. W taki dzien jak ostatnia widokowa niedziela kto wie, czy turysci na szczycie nieswiadomie 'ogladaja' Alpy...

Znalazłem w okolicach strony 170 dyskusję, z której wynikało, że do Radhost jest za daleko. Ja tam oczywiście nigdy nie wierzę, że może być za daleko, dopóki sam nie sprawdzę ;). Życzę zatem powietrza przejrzystego aż po grunt i widoku przynajmniej do Hochschwab. Aż dziw bierze, że nikt w Czechach nie wpadł na pomysł wypatrywania Alp z Beskidu Morawskiego. Po wpisaniu w google: Radhost Klosterwappen, wyskakuje 7 pozycji, z tego 3 pierwsze związane z tym forum i stroną DO ;), a reszta zupełnie bez związku. Jesli nawet ktoś widział, to zachował to dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacja z Klosterwappen pojawiala sie juz na stronie Do i forum. Wyraznie czerwone pola pojawiaja sie na Radhoscie (spore), Knehyne (mały punkcik w lesie) i to tyle na morawskim. Mozna poprosic jeszcze Rafala o zamieszczenie kashmira z radhosta na alpy - Schneeberg wystaje bardzo wyraznie przy 1000 mm, nie moze mu tylko przeszkadzac inwersja. Stad pomysl, zeby jechac tam w lecie. W taki dzien jak ostatnia widokowa niedziela kto wie, czy turysci na szczycie nieswiadomie 'ogladaja' Alpy...

Sprawdzałem w kashmirze, inwersja już na 600 psuje wszystko z Radhost'a, ale faktycznie szczyt wystaje pokaźnie.

Z cyklu znalezione w sieci, konkretnie w google earth. Jeseniki z Knehyne. 14369261.jpg

oraz zaraz obok było zdjęcie prawie w kierunku Alp

14369198.jpg

Btw sądząc po obróbce zdjęć, gość jest z naszej bajki, a sądząc po jego zdjęciach Knehyne nie jest tak całkiem zarośnięte.

PS mała symulacja tych jeseników ;)

Knehyne.jpg

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać winietowanie, no i mogłem dać na "sztywno" ustawienia.

Wypróbuj program Hugin (http://hugin.sourceforge.net/) -- ma funkcje wyrównywania winietowania i balansu bieli. A potrzebne do tego dane wyciąga automatycznie ze zdjęć. No i jest bezpłatny.

A efekty są takie:

antalowka2.tif.jpg

Robione bez sztywnych ustawień, z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę. Czy możecie sfotografować, na tele i szerokim, ze swoich miejscówek poniższe obiekty:

FZOŚ i Hellmann Tarnowskie G.

FHU Mag

Byłbym wdzięczny za wstawieniu tu zdjęć.

 

Ciekawostki Dropsa :) :

Google aktualizuje swoje zdjęcia satelitarne w serwisach mapowych: najpierw internetowym a potem GE. W przypadku Śląska, a także ROWu, duża większość terenów, która była w niskiej rozdzielczości, teraz w pierwszej kolejności, zmieniana jest dla odwiedzających przez przeglądarkę mapy.google.pl np. tu Łaziska G.

Przy okazji sprawdzania map znalazłem maly bonus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zabrzu znajduje się skansen górniczy Królowa Luiza i na jego terenie znajduje się wieża wyciągowa z tarasem widokowym (25 m). Nie wiem jak z wstepem ale chyba zeby się tam dostać to nie trzeba wykupywać biletu do podziemnej części skansenu. A według symulacji widok na beskidy, jeseniki i zza Policy wystają Taterki. Do tego piękne miejsce na poszukiwanie industrialu. Tylko czekać na dobrą widoczność i chyba się tam przejdę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rzucie oka na mapę rozumiem, dlaczego planujecie Beskid Morawski - wzdłuż doliny Dunaju może się otwierać na Alpy widok niezwykle szeroki, a nie tylko na jeden (i to w dodatku ciągle ten sam ;) szczyt nad jakimś obniżeniem terenu. Dlaczego jednak padło na Radhost, a nie na wyższe Knehyne lub Lysą Horę? Czy wybór jest poparty jakimiś wstępnymi obliczeniami, np. z Radhosta będzie widać Dachstein ;), a z Knehyne i Lysej już nie?

Krzysiek, ja tez chciałbym zobaczyć np. Dachstein z Radhosta, ale po rzucie okiem na mapę widać, że na drodze widzialności znajduje się (i to wcale nie blisko, bo ok. 260-270km) pasmo Weisberger Wald, gdzie szczyty przekraczają 1000 m npm., poza tym sam Dachstein jest odległy o prawie 400 km. Jak wiadomo promień światła może sie uginać pod wpływem temp. w pionie, ale chyba nie ma żadnych dowodów, że ugina się też w poziomie i szerokim łukiem omija napotykane przeszkody, he,he... :D

Chyba jednak tylko Schneeberg, no może i Hochschwab...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo promień światła może sie uginać pod wpływem temp. w pionie, ale chyba nie ma żadnych dowodów, że ugina się też w poziomie i szerokim łukiem omija napotykane przeszkody, he,he... :D

 

Oczywiście że w poziomie też się ugina. Przypomnij sobie filmik od wojpisa (Pradziad z Gliwic przez teleskop) B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo promień światła może sie uginać pod wpływem temp. w pionie, ale chyba nie ma żadnych dowodów, że ugina się też w poziomie i szerokim łukiem omija napotykane przeszkody, he,he... :D

oj radze Ci nie wywoływać wilka z lasu :D bo co po niektórzy "obserwatorzy" pewnie w takie rzeczy wierzą :lol::lol:

 

btw: wundergrund dziś pokazuje widoczność równą lub bliską ZERU! na Beskidy nie ma szans ale spokojnie przez lornetke sobie oglądam kominy EL Jaworzno i EC Zabrze - widoczność w promieniu 20km na luzie. :scratchhead:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda ostatnimi dniami nie zachęcała do wypadów w teren, więc postanowiłem opisać swoją panoramę 360 stopni z Keprnika z niedzieli 14.06.

Tu nie opisana:

pano_Keprnik.jpg

A tu trochę większa z opisem :D

http://gigapan.org/viewGigapanFullscreen.php?id=26808

 

Pozdrawiam R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert zna-ko-mi-ta podpisana panorama! rewelacja!

jestem pod dużym wrażeniem, a widoczność ze szczytu jakaś taka nie do końca wspaniała. Szkoda że nie podpisałeś nic na lewo od Beskidu Morawskiego, a wydaje mi się że między Jeleni Loucky a Plosiną wystaje Babia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert zna-ko-mi-ta podpisana panorama! rewelacja!

jestem pod dużym wrażeniem, a widoczność ze szczytu jakaś taka nie do końca wspaniała. Szkoda że nie podpisałeś nic na lewo od Beskidu Morawskiego, a wydaje mi się że między Jeleni Loucky a Plosiną wystaje Babia :)

 

Dzięki

 

Niestety w godzinach porannych(zdjęcia wykonane od 10:08 do 10:12) nie było widać nic więcej na wschód poza śląsko-morawskim. Babia wyszła dopiero jak byłem na Pradziadzie o 12:30, a i tak musiałem jej pomóc się pokazać na zdjęciu bo sama nie chciała ;)

babia1.JPG

 

PS. Między Jeleni Loucky, a Plosiną widać jedynie Klimczoka i Skrzyczne i to po mocnej obróbce.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda ostatnio kiepska na dalekie obserwacje, zatem coś ze starszych zdjęć. Zdjęcie Tatr (robione z podejścia na Kiczory - w tle Ochodzita z masztem) z maja z mojej pieszej wyprawy Zwardoń - Jaworzynka - Trójstyk - Stożek - Wisła.

Tatry z podejścia na Kiczory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kwietnia toczyła się dyskusja na temat tajemniczego dymu na tle Słońca.

Ostatnio przypadkowo dowiedziałem się, że w tym czasie spłonął budynek gospodarczy znajdujący się kilkaset metrów od hałdy w Czerwionce. Patrząc ze Skalnego byłoby to na prawo od hadł, czyli tak jak na zdjęciach.

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem proponuję piękną zimową panoramę Bieszczadów z Czarnorzek, czyli koło Rezerwatu "Prządki" nad Korczyną. Za Szeroki Wierch dziwnie schowała się Tarnica, chowają się także graniczne szczyty ze Słowacją, czyli Rawki i Krzemieniec. Wygląda na to, że poza Tatrami i rejonami Przemyśla (w dziurze między Wetlińską i Caryńską) nie da się ich zobaczyć z daleka z innego miejsca.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

PS. Marcin, cenna uwaga, ale dym był za bardzo skoncentrowany. Obawiam się, że płonący barak nie daje tak jednolitego słupa dymu.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.