Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Zejdzie troche na tym tworzeniu historii ... już mi PhotoShop wysiada...

Nie od razu Kraków zbudowano :) Innym pożeraczem pamięci jest google earth. Mój jest już tak bardzo rozbudowany, że po godzinie identyfikacji szczytów B. Wyspowego ze Wzgórza Wandy (zbliżenia, klikanie w odnośniki do Panoramio, maksymalna jakość odwzorowania terenu itp.) muszę restartować kompa, bo mam 100% obłożenia pamięci. Inna sprawa, że mój komp pamięta zagładę dinozaurów, więc pewnie nie jest optymalny pod najnowsze rozwiązania googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pierwsza odsłona opisu mega panoramy Benji'ego z hałdy Skalny.

 

Naniosłem wszystkie obiekty podpisane przez użytkowników: Voytasosuch, Artur Malich, Neon94 oraz mojej skromnej osoby.

Na panoramie zaznaczyłem ok sześciu ciekawych obiektów do zidentyfikowania. Jeśli pojawią się następnie sukcesywnie będę dodawać, plik *PSD czeka w gotowości :)

Proszę o konkretne uwagi, poprawki i propozycje tak cobyśmy sie tu nie pozabijali.

 

Panorama z opisem:

skalnyopis.th.jpg

 

Panorama czysta:

skalnyczysta.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pierwsza odsłona opisu mega panoramy Benji'ego z hałdy Skalny.

 

Proszę o konkretne uwagi, poprawki i propozycje tak cobyśmy sie tu nie pozabijali.

 

Spoznilem sie troche z Katowicami :)

Nie pasuje mi w Twoim opisie GIG. To co zaznaczyles, to wysoki blok przy skrzyzowaniu Korfantego i Katowickiej.

To oczywiscie nie jest aksjomat i nic bym sobie nie dal obciac, ale jestem praaaaawie pewien - pracuje 200m od tego miejsca :)

 

katowice-opis.jpg

 

Górka z kilkoma znakami zapytania, to w Mikołowie Kamionce. Jadac dwupasmowka z Katowic do Wisly masz ja po lewej, mniej wiecej na wysokosci salonow Opel Mucha.

mikolow-kamionka1.jpg mikolow-kamionka.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konkretne uwagi, poprawki i propozycje tak cobyśmy sie tu nie pozabijali.

No to następujące uwagi:

 

1. Oś. Na Wzgórzu to nie Bytom tylko Świętochłowice Chropaczów. Potocznie zwane "Na górce".

2. Jak już trzymać się jednej terminologii to Maszt Nadawczy Bytom Łagiewniki zamienić na GSM Bytom Łagiewniki.

3. ZEC nr.6 to KWK Wujek, zaraz na lewo Szyb Lechia.

4. Ten kościółek na lini prostej os. Brzozowa to kościół Św. Jakuba w Sączowie.

5. Z opisu kol. voytasosuch zmieniłbym Oś. w Panewnikach przy Kruczej na właściwą nazwę Oś. Kokociniec.

6. Dwa kominy na prawo od ostatniej Kukurydzy to KWK Andaluzja w Piekarach Śl.

7. Następny mniejszy komin bliżej pierwszego planu obok ostatniej Kukurydzy to komin KWK Kleofas.

8. Zaś na lewo od Kukurydz widnieją Dębowe Tarasy, położone za Silesia City Center.

Edytowane przez Artur Malich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VRG >> KWK powstancow slaskich ma 150 metrow a nie 120!! wiem bo mieszkam w RAdzionkowie :P !

 

a jakas tam HUTA CYNKU ( MIASTECZKO SLASKIE ) to kominy lezace na granicach Tarnowskich Gór oraz Swierklanca a nie MS

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoznilem sie troche z Katowicami :)

Nie pasuje mi w Twoim opisie GIG. To co zaznaczyles, to wysoki blok przy skrzyzowaniu Korfantego i Katowickiej.

katowice-opis.jpg

 

Czyli budynek przy przystanku autobusowym vis a vis ING Banku? Też przychylam się do tej teorii (przy poszukiwaniu na panoramie Czeladzi a dokładnie wzgórza Oberża - też go tak zidentyfikowałem).

 

Zastanawia mnie także KWK Saturn - jesteście pewni? Przecież Saturn był w Czeladzi, nie wspominając o tym, że nie pozostał po nim już żaden szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakas tam HUTA CYNKU ( MIASTECZKO SLASKIE ) to kominy lezace na granicach Tarnowskich Gór oraz Swierklanca a nie MS

Spójrz na Zumi i porównaj układ kominów. Jeśli jednak masz inną propozycję to wskaż dokładnie co to za obiekt przemysłowy, bo "kominy leżące w granicach TG i Św" to stanowczo za mało.

 

I jeszcze jedna identyfikacja:

post-13568-12504474359_thumb.jpg

Edytowane przez Artur Malich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Zaś na lewo od Kukurydz widnieją Dębowe Tarasy, położone za Silesia City Center.

 

Raczej nie. Debowe Tarasy i Silesia CC jest prawie w centrum miasta, spory kawal drogi od Kukurydz. Bloki o ktorych piszesz to chyba os. Wezlowiec w Siemianowicach Sl. Bytkowie. Okolice ul. Jagielly, Grunwaldzkiej.

 

Proszę o konkretne uwagi, poprawki ...

 

Mrowcza Gorka to zalesione wzniesienie za KWK Halebma, ciagnace sie do Bykowiny i Kochlowic. Na panoramie napis jest nizej :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Zumi i porównaj układ kominów. Jeśli jednak masz inną propozycję to wskaż dokładnie co to za obiekt przemysłowy, bo "kominy leżące w granicach TG i Św" to stanowczo za mało.

 

I jeszcze jedna identyfikacja:

post-13568-12504474359_thumb.jpg

Powiem tak te kominy ktore są w rejonie TG , Swierklanca mi pasują ale zato nie pasują do Miasteczka Ślaskiego , czesto tam chodze na spacerki i wiem ze to nie Miasteczo Śląskie

 

P.S prosze o zmiane KWK powstancow Śląskich na 150m a nie 120m , wogole 120 metrow ma najwyzszy komin w EC Szombierki Bytom i porownaj ich rozmiary na zdjeciu

 

post-17695-125044924286_thumb.jpg

 

no dobra poogladałem fotki na google.pl i jednak Miasteczko Ślaskie ( zwracam Honor :notworthy: ) ale nie sasdzilem ze to miasteczko slaskie bo niema tam rzadnych znakow ze to juz inne miasto :D

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od piatku do soboty miałem przyjemność być w woj.Świętokrzyskim, więc trochę pofociłem okolicę.

W piątek widoczność była przeciętna do dobrej, zaś w dniu wczorajszym - w sobotę - bardzo dobra... Z okolic Staszowa, gdzie byłem widoczne były gołym okiem Beskidy. Krótka fotorelacja (z góry przepraszam za jakość zdjęć - cóż, taki sprzęt...)

 

1. Św.Krzyż (Łysa Góra) - punkt widokowy w kier.północnym

 

Starachowice (na horyzoncie widoczny był też Radom)

starachowice.JPG

 

2. parking pod Św.Krzyżem (50,866211 21,024570)

 

widok na południowy-wschód P1060063.JPG

widok na południe P1060063.JPG P1060064.JPG P1060070.JPG

 

3.Góra Zamkowa w Chęcinach (351m n.p.m + wys.wieży) - 50,798232 20,459805

 

Jura Krakowsko-Częstochowska P1060084.JPG P1060127.JPG

Łysica i Telegraf (36 km do Łysicy) 01.JPG

Fajna Ryba, Buczyna i wieża w Dobromierzu (44 km do Buczyny)

P1060101.JPG wzgorza przedborskie_dobromierz.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę było dużo lepiej :rolleyes:

Obserwacje prowadziłem z miejscowości Borzymów k.Staszowa, dokładnie z tego miejsca : 50.43333° N , 21.12167° E z wys. ok.229 m.n.p.m.

Gołym okiem dotrzegalne były góry na całym południowym horyzoncie, jednak z rozpoznaniem poszczególnych wzniesień mam problem - może ktoś z Was coś rozpozna.

 

na północ widoczne były oczywiście doskonale Łysogóry

Św.Krzyż 47 km : P1060187.JPG 02.JPG

 

Góra Jeleniowska 44 km 01.JPG

 

widok na południe - Beskidy lub Przedgórze (na pierwszym planie kościół w Beszowej)

P1060195.JPG 01.JPG 02.JPG 01.JPG

 

Góra Św.Marcina (wodoczny maszt na szczycie) - 51 km

P1060177.JPG

 

W jednym miejscu dostrzegłem dość ostre wystające kształty - podejrzewam, że mogą to być Tatry. Zgadzał się idealnie kierunek. Po lewej stronie widoczne jest łagodniejsze wzniesienie (Prehyba?) . Symulacje z tego miejsca pokazują,że Tatry widoczne są bez problemu. Oceńcie sami. Na zdjęciach słabo widać, przez lornetkę wyglądało dużo lepiej.. Widoczność była bardzo dobra.W negatywie widać 2 wystające wierchy. Odległość do Łomnicy - 152 km.

 

03.JPG 06s.JPG 11.jpg 09-p.jpg 10-negatyw.jpg 12-negatyw2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przedstawiam kilka ujęć Śnieżki na tle zachodzącego słońca z przed dwóch godzin :).

 

 

 

Robercie nie że polowałem na Śnieżkę, ale tak to wyglądało zza twoich pleców jakieś 70 km w tym samym czasie.

 

 

Panorama 1small.JPG

 

IMGP1182.smallJPG.jpg IMGP1195small.JPG

 

IMGP1204small.JPG

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Benji
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę było dużo lepiej :rolleyes:

Obserwacje prowadziłem z miejscowości Borzymów k.Staszowa, dokładnie z tego miejsca : 50.43333° N , 21.12167° E z wys. ok.229 m.n.p.m.

Gołym okiem dotrzegalne były góry na całym południowym horyzoncie, jednak z rozpoznaniem poszczególnych wzniesień mam problem - może ktoś z Was coś rozpozna...

 

 

Mam prośbę - prześlij mi te zdjecia na maila, najlepiej jakby to był RAW albo JPEG w jakieś dobrej jakości, bo jakość tych zdjęć nie jest najlepsza.

Na dalekieobserwacje.eu możesz zobaczyć moje zdjęcie Radomia ze Św. Krzyża, nawet RTCN Ryki widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

404 Not Found

Wiem, kropnąłem się w URLu i zanim zdążyłem poprawić, już próbowałeś wejść. Cierpliwości ;)

Teraz jest dobrze, tylko URL w Twoim cytacie prowadzi w maliny. Mam nadzieję, że nikt przez niego nie będzie próbował wchodzić.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczorajszy Radom i RTCN Ryki z Świętego Krzyża:

IMG_7801_1.jpg

 

EDIT:

Sugerowałem się opisem, który jest na DO. Jednak mam co do tego wątpliwości, bo coś za blisko Radomia byłby ten RTCN Ryki. :/

Na zdjęciu Michała obiekt jest niewyraźny, u mnie trochę lepiej go widać i wygląda mi to na jakiś komin.

 

Tylko że to jest dosyć wysokie, nie wiem ile ma komin w Kozienicach.

Za to kominy w Radomiu są niższe niż RON Wacyn, który jest zdecydowanie najwyższym obiektem w mieście. Są to 3lub4 maszty, na zdjęciu widać jak nachodzą na siebie

A obiekt który mi wygląda na RTCN Ryki jest na zdjeciu dość wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_S zaznacz proszę na mapie dokładne miejsce tej górki, widzę ze stamtąd nieźle widać Gliwice na tle Beskidów.

Chcesz tam pojechać, żeby oglądać Gliwice? W sumie, dlaczego nie... Górka ma współrzędne N 50 28 35, E 18 30 56, z dokładnością do jakichś 5 sekund kątowych. BTW, uzupełniłem opis Beskidu Żywieckiego i Małego oraz dodałem

Beskid Śląski z opisem (przypominam adres). Wczorajszy Beskid Śląski był niekompletny, bo się pomyliłem i wziąłem Równicę za Czantorię, a Czantorię za część Beskidu Morawskiego. Dopiero przy robieniu opisu sprawa wyszła na jaw... Na pocieszenie, na prawo od Równicy pokazała się Wielka Racza, tak że jest kolejne 120 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. My chcielibyśmy pójść krok dalej i ten pomysł uzupełnić o dalekie obserwacje, czyli np. panoramy industrialu z Beskidów.

 

Przepraszam, jesli cos takiego juz bylo na forum. Probowalem sprawdzic przeszukujac watki, ale silnik wyszukiwarki nie jest najmocniejsza strona astro-forum :(

 

Chodzi mi o strone http://www.panoramy.wyprawy.org/

 

Dla mnie miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było robione z Buska-Zdroju, skarpa koło kotłowni na Osiedlu Sikorskiego.

Później podam dokładne współrzędne, bo w pracy nie mam Google Earth.

Podpisy robiłem na podstawie heywhatsthat, Google Earth oraz dokładnych map tych pasm górskich.

Co do góry Św. Marcina - to raczej nie będzie ona, bo jest za wysoka, ale może jest ukryta gdzieś poniżej tego wzniesienia. Mam zdjęcie masztu w nocy, zrobione z miejsca oddalonego o 400m i 10m niżej i tylko maszt tylko nieznacznie wystaje ponad horyzont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.