Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie- tak jak pisałem w zeszłym tygodniu, trzeba nam śledzić kamerki w górach, bo mogą być szanse na dalekie widoki (...)

 

Za kilka dni ma napłynąć jakiś wyżol wreszcie i trochę te chmury mają ustąpić. W nocy pieruńsko zimno a w dzień słońce. Także ja myślę że faktycznie trzeba o poranku trzymać rękę na pulsie, szczególnie w piątek kiedy to meteorogramy pokazują że wierzchołek chmur będzie dosyć nisko.

Ale to tak trochę out of topic :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni ma napłynąć jakiś wyżol wreszcie i trochę te chmury mają ustąpić. W nocy pieruńsko zimno a w dzień słońce.

 

Marek Omelan wczoraj gadał coś o lazurowym niebie na weekend - może pogoda bardziej wietrzna w ten weekend w koncu przegoni te mleko.

 

 

Chyba że Omelan  jedzie na wczasy na Seszele :lol:...

 

Nie zaszkodzi jednak przygotować sprzęt na weekend.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zastanówcie się nad tą Biskupią Kopą. Naqet Ty Luki, w końcu też nie masz tam daleko.

Jak rozumiem w ten weekend. Z tym, że jeśli o mnie chodzi, to w sobotę pracuję do 14.00, tak więc zanim bym tam dotarł, to może być pozamiatane. Chyba, że niedziela, to jak najbardziej (nie wiem, co na to inni, bo to w końcu halloween :D ). Innymi słowy, jeśli tylko pogoda dopisze, to mogę jechać.

P.S. Dysponuję samochodem, więc jeśli ktoś z Wrocławia chciałby się zabrać, to proszę o kontakt.

P.S. 2: Rozumiem, że tym razem celujemy w Tatry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem w ten weekend

 

P.S. 2: Rozumiem, że tym razem celujemy w Tatry?

Nie musi być ten weekend, każdy następny byle warunki były. Pomyślcie czy nie lepiej przyjechać wieczorem w sobote, żeby na spokojnie rano w niedziele być na szczycie. Robert, jakieś pomysły na nocleg?

 

A polujemy oczywiście na Tatry, wszak to DO :) W geście desperacji zrobimy konkurs na najlepszą Lysą Hore :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ten weekend, każdy następny byle warunki były. Pomyślcie czy nie lepiej przyjechać wieczorem w sobote, żeby na spokojnie rano w niedziele być na szczycie. Robert, jakieś pomysły na nocleg?

 

A polujemy oczywiście na Tatry, wszak to DO :) W geście desperacji zrobimy konkurs na najlepszą Lysą Hore :D

Jesli z noclegiem, to już może lepiej Pradziad - widok dookolny i nocować można na szczycie. Albo np. Serak - jest to chyba najodleglejszy szczyt w Jesenikach, z którego widać Tatry, na szczycie jest schronisko, a na górę można się dostać wyciągiem krzesełkowym z Ramzowej ( nie wiem tylko, czy w listopadzie będzie hulał): http://www.bonera.cz/ . (Miałem co prawda taki chytry plan, żeby tą górkę zostawić na sezon zimowo-narciarski i połączyć przyjemne z pożytecznym, tzn. w dzień pojeżdzic na nartach, a o świcie po noclegu w schronisku spróbować złapac Tatry z Seraka lub nieodległego Keprnika - może ktoś w sezonie pisałby się też na taką eskapadę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli z noclegiem, to już może lepiej Pradziad - widok dookolny i nocować można na szczycie. (...)

Ostatnio nigdzie nie spotkałem się z taką drożyzną, jak w Jeseniku. Wg mnie nocleg w Ovcarni lub, nie daj Boże, na szczycie wyjdzie nas nieekonomicznie. Lepiej w Głuchołazach i stamtąd jednym autem pod szczyt BK. W ile będziemy na wieży? 30 min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nigdzie nie spotkałem się z taką drożyzną, jak w Jeseniku. Wg mnie nocleg w Ovcarni lub, nie daj Boże, na szczycie wyjdzie nas nieekonomicznie. Lepiej w Głuchołazach i stamtąd jednym autem pod szczyt BK. W ile będziemy na wieży? 30 min?

Nie wiem, czy w Głuchołazach jest jakieś tanie lokum. Jesli chodzi o Pradziada, to cennik jest zróznicowany, w zależności od standardu: http://hotelpraded.cz/ . Samochód, jesli tylko da się dojechać (warunki śniegowe) można zostawić na Ovcarni.

Ale oczywiście Biskupia też może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ten weekend, każdy następny byle warunki były. Pomyślcie czy nie lepiej przyjechać wieczorem w sobote, żeby na spokojnie rano w niedziele być na szczycie. Robert, jakieś pomysły na nocleg?

 

A polujemy oczywiście na Tatry, wszak to DO :) W geście desperacji zrobimy konkurs na najlepszą Lysą Hore :D

Jeśli chodzi o nocleg w okolicy Głuchołaz to nie za wiele mogę pomóc. Zapewne można coś znaleźć w Jarnołtówku lub Pokrzywnej. Jest tam znacznie więcej ośrodków wypoczynkowych jak i gospodarstw agroturystycznych.

 

Ostatnio nigdzie nie spotkałem się z taką drożyzną, jak w Jeseniku. Wg mnie nocleg w Ovcarni lub, nie daj Boże, na szczycie wyjdzie nas nieekonomicznie. Lepiej w Głuchołazach i stamtąd jednym autem pod szczyt BK. W ile będziemy na wieży? 30 min?

Z parkingu to max. 30 min. :D

Ale jest jeden problem. Pan Mirek od października do kwietnia "zimuje" w Zlatych Horach i na szczycie jest przeważnie w weekendy i święta. I z wejściem na wieżę o świcie byłby problem, a jak wiadomo szczyt jest zarośnięty i bez wieży za wiele nie zobaczymy :( Najlepszym PO o poranku jest oczywiście Pradziad(dostępność, brak lasu) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam fajną przetestowaną metę w Zlatych Horach - Hotylek u Pekina. Nie wiem jak w tym roku z cenami ale klimat świetny (mają tam klimatyczną czeską knajpę, więc widoki możnaby podlać czeskim piwkiem :rolleyes: ). Ja zasadniczo nie na 100% ale też byłbym chętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nigdzie nie spotkałem się z taką drożyzną, jak w Jeseniku. Wg mnie nocleg w Ovcarni lub, nie daj Boże, na szczycie wyjdzie nas nieekonomicznie.

Przed sezonem zimowym na pewno jest taniej, problem w tym, że np w Karkonoszach teraz prawie wszystko w górach jest nieczynne - aż do grudnia i podobnie może być w Jesenikach.

Ja Tatry z Vesokej holi zrealizowałem w możliwie najtańszy sposób: samochodem na Videlske sedlo, potem na nartach do kamiennego schronu przy Jeleni studance - tam gratisowy nocleg i przed switem powrót pod Vysokou hole (ok 3 km) - zimą przy inwersji nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam fajną przetestowaną metę w Zlatych Horach - Hotylek u Pekina. Nie wiem jak w tym roku z cenami ale klimat świetny (mają tam klimatyczną czeską knajpę, więc widoki możnaby podlać czeskim piwkiem :rolleyes: ). Ja zasadniczo nie na 100% ale też byłbym chętny

Ja tam bym optował jednak za Pradziadem - jak już się szarpnąć na wyjazd, to konkretnie. Noclegi w "ubytovni" hotelowej na szczycie nie są tragicznie drogie - 300 koron - czyli mniej więcej tyle, ile wszędzie. Trzeba by się jeszcze tylko dowiedzieć, czy o tej porze roku można dojechać samochodem aż do Ovcarni (póki co śniegu na drodze nie powinno jeszcze być, więc może to ostatni moment) - ja kończę pracę w sob. o 14 więc nie uśmiecha mi się doginać na górę po nocy na piechotę (no, chyba, że nocleg na dole w Kralovej Studziance, ale lepiej być od razu na szczycie). Jeśli by pogoda dopisała, to ja bym był chętny na ten weekend (sob/niedz). Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym optował jednak za Pradziadem - jak już się szarpnąć na wyjazd, to konkretnie. Noclegi w "ubytovni" hotelowej na szczycie nie są tragicznie drogie - 300 koron - czyli mniej więcej tyle, ile wszędzie. Trzeba by się jeszcze tylko dowiedzieć, czy o tej porze roku można dojechać samochodem aż do Ovcarni (póki co śniegu na drodze nie powinno jeszcze być, więc może to ostatni moment) - ja kończę pracę w sob. o 14 więc nie uśmiecha mi się doginać na górę po nocy na piechotę (no, chyba, że nocleg na dole w Kralovej Studziance, ale lepiej być od razu na szczycie). Jeśli by pogoda dopisała, to ja bym był chętny na ten weekend (sob/niedz). Co wy na to?

Cennik noclegu na szczycie. Należy tylko odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce. Problem w tym, że w weekend nie ma możliwości wykupienia jednego noclegu tylko cały weekend. Pojedyncze noclegi można rezerwować tylko w dni powszednie. Na Ovcarnie wjedziesz samochodem o każdej porze roku jeżeli wykupisz przepustkę na wjazd do Parku Narodowego.

pozwolenie.JPG

 

 

Możliwość noclegu w Barborce. I jeszcze cennik w hotelu Ovcarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj z Mateuszem zrobiliśmy spontaniczny wypad na Radhost, niestety z braku czasu udało się z Pustevny dojść tylko do szczytu kawałek za pomnik Radegast'a.

Wysiadając z kolejki na Pustevnym byliśmy totalnie załamani, jedno wielkie mleko, a to wysokość ok 1020mnpm Udaliśmy się w stronę Radhost, doszliśmy do górnej stacji wyciągu narciarskiego 1090mnpm jeszcze kawałek za pomnikiem Radegast-a, zrobiło się o wiele cieplej i okazało się, że jesteśmy ponad inwersją ;-) Niestety nie udało się złapać nic konkretnego, inwersja była za wysoko ;-(.

 

Lysa Hora, przed nią widać zabudowania przy wyjściu z kolejki Pustevny.

thumb_4aeca55d4efe2746031135.jpg

Lysa Hora ZOOM

thumb_4aeca55c6c10f660949491.jpg

Pradziad

thumb_4aeca55ce4e65639453550.jpg

Piękny kolor zachodu

thumb_4aeca55dbe218012439452.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu obserwuję stronkę i forum DO. Dzisiaj podczas pięknej inwersji udało mi się wybrać na Pilsko, niestety fotki robione kompaktem ale po dzisiejszych obserwacjach przymierzam się do kupna lepszego sprzętu :) Najdalszym widokiem były Jeseniki , niestety zdjęcia tego nie oddadzą. Przez lornetke 20x widziana wieża na Pradziadzie. Pozdrawiam :)

 

tatry.th.jpg

Tatry

niznetatry.th.jpg

Niskie Tatry

malafatra.th.jpg

Mała Fatra

jeseniki.th.jpg

Jeseniki

jeseniki2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viventi >> to sie nazywa wejście smoka ! piękne foty :notworthy:

 

Szkoda troszkę tych Jesieników ale nie każdy ma obiektyw 1000mm :szczerbaty: Cud że na takiej ogniskowej w ogóle je widać! 15mm, szok! :szczerbaty:

Fajnie że wiedziałeś gdzie znaleźć się w tak odpowiednim momencie i że wiesz co złapałeś :)

 

 

ps: śmiga już kolej na Hale Szczawiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.